"ФТ Патрешко оупън”

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Организаторите на мероприятието приветстват всички участници в клас ППП отговарящи на условията в пост 1. За тях ще има отделно награждаване. Силно искаме този клас да се развива и да има силна конкуренция. Заповядайте приятели, гаранция за много емоции.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Към 01.10.2018 г. предварително записалите се за участие са 21 човека. От тях 20 човека ПЦП и 1човек ППП
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
За първият състезателен ден стрелковите двойки или тройки ще бъдат определени чрез жребий на място.
За втория състезателен ден ще бъдат подредени по класирането от първия състезателен ден.
Писах двойки или тройки защо ми се иска да пробваме едно състезание да стреляме в тройки.
Съображения за тройки:
1. На всички международни състезания се стреля в тройки.
2. Всички състезатели завършват по едно и също време състезанието. Ако има двойка, тя върви с темпото на тройките.
3. Лесно разпределение на тройките през коридор. За 25 коридора, нечетените позиции/1,3,5... коридор/ са 13 на брой, тоест по трима човека през коридор са си 39 човека. Дано се съберем толкова.
4. При двойки състезанието завършва за 90% от хората, а трима човека им остава да стрелят още поне 4 коридора. Шума на трасето нараства, концентрацията намалява и притеснението на стрелящите нараства. И е доста демотивиращо за тройката която стреля.
5. И въпреки, че 90% от хората са завършили самото състезание продължава поне още 45 мин. докато завърши тройката.
6. Според мен трасетата за ФТ са едни кръг по който вървят всички състезатели и няма значение къде ще бъде поставена една тройка, тоест в началото и ли края. Винаги се стига до забавяне.
7. Има участници които стрелят по-бързо, други по-бавно и, ако в тази тройка се паднат по-бавно стрелящи участници, пак се стига до забавяне.
8. Мисля, че мина времето на 8-12 участника в едно мероприятие. Вече под 25-28 човека не падаме.
Нека който има желание да сподели своето виждане. Благодаря
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Съгласен съм с доводите Павка, но предлагам ако сме четен брой до 26 човека да стреляме по двойки, ако не сме четен брой или сме над 26 да стреляме тройки всички....и ако сме тройки втория ден да започнем рано....най късно 9 часа за да свършим навреме.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Васко ме провокира да направя малко сметки, ако греша поправете ме.
Според мен от опит в е едно състезание по двойки, и евентуално не много спирания /2-3 на брой/ завършва някъде за 3 часа и 40 минути. Тоест 220 минути.
220 минути разделени на 25 коридори прави по около 9 мин. на коридор за всяка двойка включващо и предвижването между коридорите. Или по 4.5 минути на състезател за коридор.
Това значи, че ако сме в тройки 3 човека х4,5 минути си е 13.5 минути за тройката по 25 коридора са си 337 минути.
337-220 си е поне час и половина повече. Което си е крайно неприемливо.
Голяма дилема. Кажете какво мислите.
 

NaDeTo

Модератор
Модераторски Екип
ФТКС
Според мен преди да опитаме няма как да можем да го сметнем достоверно. По принцип стрелбата в тройки на световното беше доста изморителна първият ден. С многото спирания и всичко. Идеята да се определя дали да са двойки или тройки от четнен или нечетен брой стрелящи най ми допада. За мен няма смисъл да се мъчим ако това не е наложено поради някаква по основателна причина.
 

pellet

Редовен Потребител
Аз си признавам, че не харесвам самостоятелна тройка ( в ФТ стрелбата де :p ) и съм съгласен с Павката, че трябва да се направи нещо.
Но ако ще се бавим толкова много, ако сме всички в тройки, също е неприемливо.
Вариант за двойки плюс един участник сам със съдия с него през цялото време?
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Вариантите се два ( подлежат на обсъждане) или организаторите решават за всяко едно попотделно или rgb решава за всички.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Размислих върху отговорите ви и търсих среден приемлив вариант за дилемата
Предлагам следното:
За първият стрелкови ден да се приеме правилото, че при нечетен брой участници винаги коридор номер едно от трасето да зает от тройка. Жребият и късмета ще са решаващи. За втори стрелкови ден също коридор номер едно да е за тройката. Така тримата най-добри от първият ден ще стрелят заедно. Вероятно ще завършат стрелбата последни и интригата ще се запази до последно. Всички завършили ще трябва да ги изчакат. Тримата с най-добър резултат от първит ден ще бъдат поставени в трудна ситуация и това още един път ще покаже кой заслужава победата. Какво мислите?
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Аз пък крайно откровено ще си кажа, че само се мрънка и оправдава, та нали с жребий се определя 3-ката, такъв ти бил късмета..... От тук нататък по желание искам да съм в тройка! Ползата от това е даже по-голяма, тренираш си психическата издръжливост (това е голям проблем при нас според мен) преди всичко. Другите свършили,а ти още не ....че какво те интересува, ти си на състезание,какво ти пука за другите? И аз съм бил в 3-ка, и съм помагал на 3-ки да свършат по-бързо след като приключа и е хубаво ако има някой приключил по-навреме да помага при желание на 3-ката по-бързо да свърши. Та даже и на световните има тройки които свършват доста по-рано от другите, това сме го виждали и при нас!
3-ката трябва да е след всички двойки ( но на последен коридор ) и при възможност при подредба на двойките преди това дори ако се наложи да са едни до други няколко 2-ки да се освободят 3-4 коридора празнина преди 3-ката, само така няма да има големи задръствания и забавяния причинени от 3-ката.
 
Последна промяна:

NaDeTo

Модератор
Модераторски Екип
ФТКС
3-ката трябва да е след всички двойки
Не трябва ли да е първа за да не бави всички двойки тъй като стреля по-бавно?
Също е добре да не стартира от коридор близък до мястото за брифинг, където накрая всички приключили ще се съберат и ще вдигат шум ;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Не трябва ли да е първа за да не бави всички двойки тъй като стреля по-бавно?
Също е добре да не стартира от коридор близък до мястото за брифинг, където накрая всички приключили ще се съберат и ще вдигат шум ;)
Не според мен.
За другото вече не знам, или по-скоро ще избегна коментара.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
6. Според мен трасетата за ФТ са едни кръг по който вървят всички състезатели и няма значение къде ще бъде поставена една тройка, тоест в началото и ли края. Винаги се стига до забавяне.
Има известна вероятност да има леко разтегляне във времето, ако тройката е на първи коридор. И двойката от 25 коридор докато отиде до първи коридор, това е най-голямото разстояние в ФТ трасето през това време тройката да е завършила стрелбата в първи коридор.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Искам да помоля тези коментари да се преместят в друга тема. Не е тук мястото да обсъждаме това.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Оп моя грешка Надето има право за първи коридор. Просто последните 3-4 коридора трябваше да са празни. Объркването ми дойде от там че аз слагах 3-ката на последния коридор и на предните няколко коридора не трябва да има никой по възможност.
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Ако стреляме всички първи коридор, после 2-ри и така до края, като циклично номера на първия стрелящ в подредбата е равен на номера на коридора. Така за всички ще е еднакво, ще е много весело и ще откарваме по 3 дни на една стрелба. Няма да има изморени, няма да се презарежда с въздух и т.н. Ще трябва да си носим ядене и водица, но не и алкохол (което е единствения недостатък на схемата) :)
С една дума ще пуцаме поне една седмица, което е примерно 6 до 9 вечеринки ... какво по-добро от това :)
Да не говорим, че ако сме повечко, става реално положението от едно мероприятие да идем директно на следващото ... групово и масово ... просто начин на живот :)
 
Нагоре