Умарекс-Ruger Air Hawk 4,5мм

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте,няколко думи за едно добро ниско бюджетно решение на,често задаваната задача "първа пушка до 400лв"!Та,пушката е лицензирано копие на Диана 34 произведено за Умарекс от китайците,по мнението на колеги от чужди форуми ,няма класата и качеството на оригинала,но е по-добра от нелицензираните реплики,като XISICO XS25 и BAM 25!Ето я и нея:
IMG_20200322_190308.jpg IMG_20200322_190423.jpg IMG_20200322_190435.jpg IMG_20200322_190450.jpg IMG_20200322_190513.jpg IMG_20200322_190528.jpg IMG_20200322_190534.jpg
Приклада е от добра дървесина грамотно обработена,механичните мерни прибори са "модерни" светещи фибро оптични, към пушката върви и комплект оптика 4Х32 нищо особенно,но върши работа!Спусъка е копие на Т05 на Диана,китайска работа,но е чудесен,отчетливи две степени без стържене с предвидимо и леко спускане!Първите изстрели направих без да я отварям,даде скорост 218-220м/с с JSB 0,547гр. ето и мишена на 20м. с нейната си оптика IMG_20200314_140936.jpg не съм им се старал много защото бързах.Разглобяването не е трудно,прелоуда не е голям,вътре нямаше почти никаква грес, за това и по буталото имаше ръждичка,както и дъното на цилиндъра,изработката и метала са добри,даже не очаквано за китайка!
IMG_20200321_094725.jpg IMG_20200321_094746.jpg IMG_20200321_102630.jpg IMG_20200321_180401.jpg IMG_20200321_183201.jpg
След профилактиката без никакви интервенции скоростта се вдигна на 229-231 м/с ,пушката стана още по "мазна" звука от зареждането е приятен,дава усещането за монолитност близка до HW!
 

t.marev

Редовен Потребител
Човек и добре да живее, един ден си купува Умарекс!:)
Поздравления за покупката, пушката е много хубава! :bravo:Китайците задобряват със всеки изминал ден....
Пушката точно копие на Диана ли е! Обикновено копирания модел се ползва само за база, като се правят изменения, препратки към стила и останалите модели на новата марка. Аз виждам разлика в приклада и мушката.
Честито, със здраве да си я ползваш!:cheers:
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Човек и добре да живее, един ден си купува Умарекс!
Повратно тълкуваш екзистенциалната мъдрост на кана сюбиги Омуртаг и извън контекста :cheers:!
Китайците задобряват със всеки изминал ден..
Модела е на повече от десет години,сигурно от толкова стои и по рафтовете на Заримекс!Винаги ще бъдат копиращи...само в свободните общества обикновените хора има свободно време,което да пилеят за хобита без обективна полза за Държавата,както и вътрешната необходимост да творят красиви и качествени неща,без някой да ги бие...това е друга тема;)
Пушката точно копие на Диана ли е!
Не,китайците не могат на направят всички детайлите с нужната прецизност и качество,не и на тази цена,в САЩ са по 120-40 долара!
препратки към стила и останалите модели на новата марка.
Знаеш,че Умарекс нямат собствени традиции,според това къде им се правят различните модели,качеството на продукцията и типа на механиката могат да бъдат диаметрално противоположни(Сравни Perfecta Mod. 32 и Walther LGV)
Тази пушка е по-добра от Метеор и Хасан,предполагам може да се съревновава с Комета(аз лично бих избрал BSA),предполагам няма да се хареса на неопитните колеги защото е слаба 16дж. и не може да и се поставя пустата му(и прехвалена) газова пружина поради централното зацепване(но както казват дебелокожите..."не можеш да спасиш всички...").Аз я взех тази на мястото на Метеора,която не стои при мен(както и тази),харесва ми и я препоръчвам на колеги заделили малък бюджет(цената с оптиката и монтажите е 315лв)!

IMG_20200321_182103.jpg IMG_20200321_182051.jpg от долу на горе Хасан 135,Рюгер,Славия 634 и Славия 631
 

t.marev

Редовен Потребител
Да, да, Умарекс е производител на реплики, това се знае, но все пак пушката носи марка Рюгер и е лицензирана от нея, а пък това че е изработена в същия завод в който са правили Дианите е друга тема. Питах дали има нЕкои изменения, макар и във външния вид, но като поразгледах, сам си отговорих на въпроса - има. Точното копия на Дианата външно е Рюгер Блекхоук, твоята не изглежда като Диана, а вероятно има и други разлики.
Не подценявай Умарекс, може да не правят шедьоври, но знаят как да поднесат на потребителя, това което желае. Понякога са подведени от производители, имат неуспешни модели, но като цяло, умеят да чешат красти.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Не подценявай Умарекс
:)Никак не ги подценявам...сакън,иначе нямаше да имам материал за тази тема,просто трябва да има обективнос!Абе то желанията на хората обикновено се свеждат до три и ги водят там където не искат...ама пак друга тема:cheers:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Пешо, има ли консумативи по нашите ширини за пушчицата - пружини и маншети? Има ли съвместимост с други марки и дали ще може да се вдигне до около 18-20 джаула?
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Ники пружина от 34ка ставала,но обема на цилиндъра бил малко по малък!Като свърши тая лудост и зло ще проверя какви консумативи има при оръжейника на Заримекс!По принцип не ми се засилва и заради 3-4 дж. да се заличат хубавите страни на пушката!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Хм. Харесва ми. И на сина ми също. Дано да се маха по-бързо този вирус, за да се разходим до София и да я видим и пипнем.
 

Чоби

Редовен Потребител
Здравейте, да попитам мнение за тази пушка - browning x-blade ii gas piston cal. 4.5mm umarex ще се ползва за стрелба по мишени до 50 м. имам Meteor AR 1000 Magnum 4.5 мм. но тя е дълга и тежка тояга , а тази лека и удобна. Ако някой знае скорости да сподели. Повече стрелям с ПЦП но да има и една пружинка в отбора. Намерил съм я нова в един магазин 290 лв. не знам какво решение да взема.
 

t.marev

Редовен Потребител
Ако ти трябва такава пушка - вземай я! Имам такава, много съм доволен. Моята е 5.5 и беше без газова пружина, но сега вече е. Над 24 дж. е. Има цяла тема тук, https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Мнение-за-browning-x-blade-hunter-5-5-umarex.9723/page-13 но има много плява. Прочети последните 2-3 страници, там е казано сбито. Скоростите трябва да ги пише, в упътването - намираш каталожния номер /не серийния/ и по него четеш. Обикновено има повече от един вариант, трябва видиш тази от кои е.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колега,Umarex е многоглава ламя ,това дето си го посочил е римейк на Гамо,а това в тази тема е на Диана ;)!
 
Нагоре