Узана 2012 година

big_dragon

Редовен Потребител
Организацията на срещата е още в зародиш, но пускането на темата си мисля, че ще помогне.
От два дни съм тук и много ми харесва... :snowoca:
За оглед на трасе за стрелба и дума не може да става.
 

Attachments

  • DSCI1770.jpg
    DSCI1770.jpg
    245.8 KB · Прегледи: 115
  • DSCI1776.jpg
    DSCI1776.jpg
    251.1 KB · Прегледи: 123
  • DSCI1783.jpg
    DSCI1783.jpg
    230.7 KB · Прегледи: 125

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
big_dragon написа:
Организацията на срещата е още в зародиш, но пускането на темата си мисля, че ще помогне.

А кой ще е организатора, за коя дата е предвидено и каква ще е тематиката: ФТ, ХФТ... че да се стягаме ???
 

братушка

Редовен Потребител
Засега ще кажа само каквото е решено окончателно:

Място: Узана
Дата: 28-30 април 2012
Базова тематика: ХФТ.
Няма да има централизирано настаняване. Всеки сам ще звъни да си урежда резервации за спане и заплащането му. Малко по-късно ще пуснем в темата само телефоните.

Останалото според окончателно избистряне.
 

andi

Редовен Потребител
Само лееекичко да припомня на знаещите и да отбележа за незнаещите : Узана е на 1300 м надморска височина в северна БГ . Не е необичайно там да се карат ски до април . Заради местоположението си курорта е известен с резките смени на атмосферните условия пролетта и есента - справка злополучната последна среща там . Единия ден не си показахме носа от хижата , а на другия половината коли закъсаха и трябваха ботуши да стигнеш до тях . За вятъра да не говорим .
Иначе за лятна среща е супер .
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
andi написа:
Само лееекичко да припомня на знаещите и да отбележа за незнаещите : Узана е на 1300 м надморска височина в северна БГ . Не е необичайно там да се карат ски до април . Заради местоположението си курорта е известен с резките смени на атмосферните условия пролетта и есента - справка злополучната последна среща там . Единия ден не си показахме носа от хижата , а на другия половината коли закъсаха и трябваха ботуши да стигнеш до тях . За вятъра да не говорим .
Иначе за лятна среща е супер .
И какво сегада се направи, да я бяхте преложили в Пловдив да е, какво очакваш да се напише след твоя пост ???И се пада в централната част на България между другото :cheers:
 

dinkata

Редовен Потребител
Какво се притеснявате като си имаме Шаманодиджей, който контролира времето ??? ;) ;)
 

big_dragon

Редовен Потребител
Забележката за метеорологичното време е изключително уместна, особено при настоящата люта зима.Мисля си дали не е добре да се коментира и реши преместването на срещата в някой по-летен месец.
Желанието ми да участвам активно в подготовката е свързано с това, да се видя с колкото се може повече приятели, което при евентуално лошо време, няма да се случи и аз няма да съм напълно удовлетворен от вложените усилия и труд...
 

andi

Редовен Потребител
soundmax написа:
andi написа:
Само лееекичко да припомня на знаещите и да отбележа за незнаещите : Узана е на 1300 м надморска височина в северна БГ . Не е необичайно там да се карат ски до април . Заради местоположението си курорта е известен с резките смени на атмосферните условия пролетта и есента - справка злополучната последна среща там . Единия ден не си показахме носа от хижата , а на другия половината коли закъсаха и трябваха ботуши да стигнеш до тях . За вятъра да не говорим .
Иначе за лятна среща е супер .
И какво сегада се направи, да я бяхте преложили в Пловдив да е, какво очакваш да се напише след твоя пост ???И се пада в централната част на България между другото :cheers:

Очаквам обсъждане в няколко посоки :
- ако ще е Узана (наистина е в централната част на България) да е по късно , или както казваше дядо "в името на месеца да няма -Р-" .
- Традицията да има 2 национални срещи е от времето когато не се събирахме по никакви други поводи - нямаше други мероприятия . Сега през годината има повече от 10 състезания и е невъзможно да посетиш всичките . Нац. среща може да е една , но да е наистина национална среща на всички любители на ПО . Като може да има опция резервна дата , ако прогнозата за едната е неблагоприятна .
- "състезателната" част да е лека и къса и да не ангажира много време и усилия както за редене на сложни трасета , така и за преминаването им . Това във връзка с евентуално разваляне на времето ще е добре и за организатори и за участници .
- Да няма нощен кръг , а вечерта да е оставена за неформалната част .
- Палатки , барбекю , лагерен огън , възможност за за семейно посещения - част от непринудената атмосфера . Опция за хотелско настаняване за по-претенциозните .
- Ако въпреки всичко остане варианта на Братушка , нека поне има групово настаняване и осигурена зала за нас , от която няма да ни изгонят като котета (последната Узана) .
 

ininia

Потребител
ФТКС
@Анди,
Точно това бях направил като предложение в една друга тема преди около две седмици.Ама май лееекичко ми казаха да не се бъркам в работи,които не са мои. :)
 

dinkata

Редовен Потребител
ininia написа:
@Анди,
Точно това бях направил като предложение в една друга тема преди около две седмици.Ама май лееекичко ми казаха да не се бъркам в работи,които не са мои. :)

Да го приеме все едно са му го казали и на него ;) ;) ;)
 

братушка

Редовен Потребител
... Сега през годината има повече от 10 състезания...
Предложения се приемаха от септември в темата Календара.
Накрая имаше само 3 реални предложения (освен София).
И когато накрая уреждаме Срещата пак "служебно" още и мрънкате ?! :mad:
Ако на някого не харесва - да се хване и да организира сам !!!
 

димитър

Потребител
ЗДР.Много добро начинание -За много години big_dragon и всички във форума :cheers:
Още ме е яд че неможах да присъствам на състезанието във ВАРНА-Април 2011. По мнг.лични причини. :sorry:
Трябва да се търсим повече. И повече да се виждаме :yahoo:Все пак всеки знае себеси и всеки според възможностите.
Много ми хареса -/справка злополучната последна среща там/ :yahoo:........По добра подготовка за следващата срешта.
Колегата big_dragon е много сериозен човек нека го подкрепим.Имаите вяра и всичко е ок.......
Димитър.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги, попитайте Тихомир и Сиси. Те бяха там този уикенд на Subaru съборче. Ще имат актуална информация за сбирка на по-големи групи и инфо за възможностите за настаняването им. Така би се избегнал фактора " ееее ама то още е много студено там".
 

andi

Редовен Потребител
Не знам , но на снимките им имаше мноооого сняг ! И мноооого Субарута в снега :D :D :D
 
A

Anonymous

Гост
Не много...............има няма под 3 м.



А това е ......НАЦИОНАЛНА СРЕЩА. /не са снимани всичките участници/
 

Attachments

  • 170220121269.jpg
    170220121269.jpg
    34.3 KB · Прегледи: 152
  • IMG_1178.JPG
    IMG_1178.JPG
    50.4 KB · Прегледи: 157

kid

Редовен Потребител
ФТКС
big_dragon написа:
ангел иванов написа:
Тоя сняг стои ли още? Нещо ново по темата има ли?
Да и то много...
Има уебкамера в Гугълмап
http://www.webcams.travel/webcam/1215965057-Weather-Uzana-%D0%94%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5

Attention
This webcam is currently not active.
Preview taken at: 3 weeks ago
 
Нагоре