Търся оръжейник за град Русе

Venci Valov 81

Новодошъл
Здравейте,колеги ! Закупих си въздушна пушка и бих искал да я види оръжейник.Евентуално да я почисти и да погледне някои неща,които ме притесняват.Моля за координати на оръжейник за град Русе !
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Точно в Русе има кой да я погледне.
Кажи поне каква е пушката?
Има ли проблем и какво евентуално искаш да постигнеш?
Ако е пружинка (както си мисля, че е)и не е първа младост, тоест втора употреба и ако предишният собственик не е предприел някакви мерки, вероятно ще се наложи подмяна на маншет поне.
 

Venci Valov 81

Новодошъл
Здравейте и благодаря за бързия отговор.Закупих си пушка МР-513МС 5,5 и днес като я взех забелязах че в цевта има някакви стърчащи кончета(все едно търкаш със груба шкурка пластмаса). Също така не виждам нарези :( .
Не мога да разбера дали е за почистване или каналите на цевта вътре са заминали.Дядото от който я купих е доста скромен човек и ме съмнява да е правил каквито и да били интервенций.
Искам да я погледне оръжейник и ако нещо нее наред да търся продавача .
Благодаря за отделеното време и внимание !
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Не мога да разбера дали е за почистване или каналите на цевта вътре са заминали
Каналите няма как да са заминали, освен ако някой ги е мъчил нарочно или е стреляно не с това, което е предназначено за стреляне с пушката.
Вземи шомпол и я добре я почисти. Затвори "дупката" на цевта с нещо и я напълни с нафта, бензин, разредител. Остави я да се накисне хубаво. Може и за денонощие. После с парцалчета и шомпола издърпвай през цевта докато светне и парцалчетата започнат да излизат чисти.
Освен шомпол, за целта може да се използва и хубава здрава по-дебелчика корда. После прекарай през цевта няколко чашки, като ги избутваш със шомпола или нещо подходящо. По чашките трябва да останат следи от нарезите, но не е задължително да са дълбоки и обикновено са по-изразени в полата на чашката, отколкото на главата и.
 

lynx

Редовен Потребител
Светни с фенерче(може и със светкавицата на телефона) от едната страна на цевта и погледни от другата, ще ги видиш нарезите.
Не може да ги няма, дори и с пирони да е стреляно, не може нарезите да се изтрият напълно.
 

Hidden

Редовен Потребител
Да не би предният собственик да е стрелял с полимерни проектили и това, което виждаш да са остатъци от пластмаса? Нищо чудно и цевта да е силно зацапана и покрита с пластмаса - може от триенето полимерът да се е затопил и да е направил филм, който "крие" нарезите. А пробва ли да стреляш с пушката?
Интересно какъв ли е проблемът - ще се радваме да споделиш решението му.
 

Venci Valov 81

Новодошъл
Здравейте, колеги. Прострелях пушката с една,две чашки и нещата от вътре изчезнаха и започнаха да се личат нарези. Пак се вижда мръсотия,но предполагам след почистване ще се оправи. Сега пък се появи нов проблем-пушката няма никаква мошност-от упор не можа да пробие пластмасово шише. За капак на това след 6 изстрела и приклада се сцепи отпред :(.
Моля ,помагайте !
От къде може да поръчам приклад,маншет-може би и мерник(оказа се че има оптика,но го няма мерника -има само мушката отпред).
Склонен съм да си заплатя на някой от Русе или другаде, каквото е необходимо за да се приведе в ред пушката. Имам голям мерак,но нищо не разбирам за съжаление
..
Благодаря ви за съдеиствието !

Мерника ми казаха че мо е да е от пушки ИЖ38,ИЖ512,ИЖ513 или от пистолет ИЖ53М
 
Последна промяна от модератор:

Kinetix1

Новодошъл
Точно в Русе има кой да я погледне.
Кажи поне каква е пушката?
Има ли проблем и какво евентуално искаш да постигнеш?
Ако е пружинка (както си мисля, че е)и не е първа младост, тоест втора употреба и ако предишният собственик не е предприел някакви мерки, вероятно ще се наложи подмяна на маншет поне.
Здравейте,имам от скоро hdr 50 и искам да си поръчам комплект за ъпгрейдване.Не искам да рискувам да потроша машината,та за това и аз търся читав майстор в Русе.Ще съм Ви много благодарен ако ме свържете с такъв човек.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте,имам от скоро hdr 50 и искам да си поръчам комплект за ъпгрейдване.Не искам да рискувам да потроша машината,та за това и аз търся читав майстор в Русе.Ще съм Ви много благодарен ако ме свържете с такъв човек.
@Gadnqra
 
Последна промяна:

jony

Потребител
Здравей колега, аз мисля че си тръгнал в грешната посока, пушка и кола на старо не се купуват от хора които не разбират от техника, в този форум има много колеги които биха ти дали многобройни и разбирасе добри съвети, но да се захване с твоя случаи е трудно да се каже защото реставрирането ще се окаже доста трудоемка работа
 

bateelmo

Потребител
И все пак потърси кадърен маистор. Тази пушка е много хубава , но не е за всяка уста лъжица. Всеки не може да я разглоби а още по малко да я сглоби пък дори и оръжеиник. Някои с опит с този модел. Маншет също много трудно се намира мисля че ставаше от някои модел дияна но и те не са пд път и над път. Аз скоро правих една и се наложи да приспособявам к маншет за хидравлика а след една две седмици тук във форума някои продаваше оригинални маншети и то на много добра цена. Ако искаш потърси го в приключени покупки и го питаи. Може да знае от къде да търсиш.
 
Нагоре