Търся въздушен пистолет

Nipper

Новодошъл
Здравейте искам да си закупя въздушен пистолет за стрелба по бутилки и кутийки на 20-30м.
Нещо не много скъпо.
Кои са по добри тези с напомпване или с Co2?
Тези с напомпване са по силни мисля.. Но не се ли развалят по бързо.. От помпане или гумените уплатнения?
Предложете някой по евтин

Nipper

Новодошъл
Гледах Crosman 1322 но не знам катп го напомпя веднага ли трябва дс стрелям?
Проблем ли е ако седи напомпан 20 мин. Примерно?
А как е точно модела на зораки на латиница?
Благодаря!

lynx

Редовен Потребител
По-безпроблемни са от СО2 пистолетчетата.
Зоракито се продава и в нашите магазини, не е нужно да се купува задължително отвън.
А и като ти омръзне по-лесно се продава, защото има търсене у нас, въпреки че е малко по-скъпо.

https://www.google.com/search?biw=1...IBATKYAQCgAQGqAQdnd3Mtd2l6wAEB&sclient=psy-ab

Nipper

Новодошъл
Супер е Зоракито и мощен изглежда :) но за начало мисля някой по евтин.. Ако се запаля повече може да взема зоракито..
Нещо около 200лв мисля за сега + - 50лв :)
Иначе ме кефи зоракито

Nipper

Новодошъл
Благодаря ще го разгледам
А за Crosman 2240 какво ви е мнението.. Пе доста пишат и клипове доста с него има?

Hidden

Редовен Потребител
Кросманите, които се помпат, (2240 е на СО2!) не са никак лоши. Позволявам си да те съветвам защото съм стрелял и с Зораки и с Кросман 1322. Кросманът е по-евтин от Зораки, но Зоро има страшен спусък - един от най-добрите, които съм пипал. Друго- ако си вземеш Зораки Ултра, който е с по-дълга цев и позволява 4 помпи, може да си го тунинговаш на по-късен етап с една по-добра и по-дълга цев, което ще доведе до увеличаване на енергия и точност. При Кросман нещата са малко по-сложни от към цев.

Nipper

Новодошъл
Супер е зоракито, но ми е скъпо колега :)
Скед време може да си зема.. Но за сега нещо околов 200те лева искам.

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Здравей колега и добре дошъл във Форума. Гледам че залиташ по .22 калибър, 5.5 мм. Според голяма част от този форум това е грешен калибър, Особенно за пистолет. По-тежки чашки, по-скъпи, по-гърбава крива на изстрела и разни такива. Имам Crosman 1377 до 8-10 метра е безпощадна машинка.
И Зораки имам, и то е много добро, но до повече метри. На 40-45 м почти нямам пропуск по 500 мл кенче. Ако държиш на 5.5 мм може да погледнеш Това. На принципа на Crosman 13нещоси е, но нямам идея за качеството на сглобката. Не че Crosman са много скъпи в щатите.

За мен пистолет значи стрелба с една ръка (може и с две) но без опора. При тези условия точността е до 10м. Свободен пистолет е на 50м, спортен пистолет е на 25м но и мишените са 50см. Без практика с CO2 реплика точността е от 3 до 5м. Crosman 1377 не става за стрелба с една ръка, твърде е тежък. На 40-45м не можеш да уцелиш кенче ако не е преправен с по-дълга цев, приклад и оптика (но това не е пистолет).
Явно съм писал неразбрано и си поразделих поста.
С Кросмана стрелям праФ, без упора, с две ръце. Така си ми е сгодно. На 8-10м. Не знам колко джаула е.

Със Зоракито прав с упора и седнал на маса с упора и с бързомерец. 8 от 10, някой път са 6, някой 7, някой 9, някой дори 10 от 10. Но 6 и 10 са голяма рядкост. Около 7.5 джаула е....мерил съм го отдавна. Но да, със 22-24 санта цев е.

Последна промяна:

andrey.y

Потребител
За мен пистолет значи стрелба с една ръка (може и с две) но без опора. При тези условия точността е до 10м. Свободен пистолет е на 50м, спортен пистолет е на 25м но и мишените са 50см. Без практика с CO2 реплика точността е от 3 до 5м. Crosman 1377 не става за стрелба с една ръка, твърде е тежък. На 40-45м не можеш да уцелиш кенче ако не е преправен с по-дълга цев, приклад и оптика (но това не е пистолет).

Nipper

Новодошъл
Знам че са по дълги и тежки, но ми е проблем с 2 ръце да стрелям..
Стига да има сила и точност горе долу

emci74

Редовен Потребител
Колега, вземи си каквото ти е на сърце, подразбирам, че и без това вече си решил!
Сподели после впечатления, доволен ли си, набутал ли си се и те така...

Nipper

Новодошъл
Цаката е да не се набутам :Д нямал съм въздушен пиштак за това питам за мнение..
Сега видях един Gamo Compact 1 напомпване му се прави май.. Ама 98 м/с слабичък.. Няма да мога да счупя бирена бутилка от 20м. С него май :D

xpresident

Редовен Потребител
Gamo Compact търсих навремето да си купя. Има много добри отзиви за него, но не съм го виждал на живо. Мисля че си заслужава парите. Ако ще чупиш бутилки от 20м, вземай Хасан Суперчарджър и не му мисли. Става и за чупене на по-едри предмети, ако го хванеш за цевта и бухаш с дръжката.

apapazov

Редовен Потребител
Цаката е да не се набутам
За да не се набуташ вземи Зоракито!
Кеф ти да стреляш на близо- една помпа. На далеч 2-3-4 ти си преценяваш. Супер спусък. Не си зависим от въздух или СО2. Един от най истинските пистолети.
В Турция е към 200лв. Ако намериш връзка да ти го вкара някой и ще влезеш в бюджета, но дори и от тук да го вземеш няма да съжаляваш. Между другото повечето големи магазини правят и отстъпки за членове на форума. Ако го вземеш да не забравиш да ме почерпиш като ме видиш, защото съм сигурен, че ще останеш доволен :cheers:

Nipper

Новодошъл
Zoraki HP-01 с дългата или късата цев е по добре? Дългата мисля да взема иначе са еднакви нали

Нагоре