Турнир 10м, Прав, 4.5мм-5.5мм, всякакви мерни прибори. 13.04-13.05.23

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Вчера и днес установявах от къде ми идват грубите грешки и защо не мога да прескоча границата от 124, при положение, че миналата година имах един проблясък от ~132т.
1ва грешка: нетърпелив съм. Искам колкото се може по-бързо да свърша мишенката, да видя какво съм направил и да почвам нова. Почти без почивка м/у изстрелите.
Решение: от вчера вече си пускам таймер. Едноминутен цикъл за изстрел и почивка.
2ра грешка: несъзнателно, като почне да се клати пушката, стискам по-силно ръкохватката, от което става още по-нестабилна и се появяват трепкания при изстрел. Решение: след първоначалното насочване на пушката, да обръщам внимание захвата.
3та грешка: никога не проследявам изстрела (follow through) . Стрелна ли, веднага свалям пушката, а не трябва. Решение: по-често проследяване.

Иииииии, след като вече знам къде греша, реших да направя една мишена с повече внимание към детайлите. Много стабилно начало (за моите възможности и стандарти) и после лек постепенен спад.
View attachment 107843
124т. / Упс, явно съм броял грешно, 122 били :/
Fwb300
Рвс Клуб

Независимо, че резултата не го показва, аз усетих подобрение, ще обвиня тежката работна седмица, че резултата не е 135 поне :)
Вземи си пушката с която искаш да направиш резултат на Искър може да направим по някоя друга мишена ;)
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Вземи си пушката с която искаш да направиш резултат на Искър може да направим по някоя друга мишена ;)
Искър е в Коматево тази седмица :) Ако не ме домързи много, уж утре трябва да съм на работа.
 

bgbul

Редовен Потребител
Казва се "отказване на изстрела". Това е, когато усетиш трепване (ненормално, странно, неочаквано) - да откажеш изстрела. Просто сваляш пушката, представяш си нещо твое, малко успокояваш дишането и започваш нова стрелба. Това ще те накара да намалиш грешките, да се съсредоточиш по-внимателно и да вдигнеш резултата (последтното е следствие от описаното, а не цел). И отново идва психиката - важно е да не започнеш да се страхуваш от изстрела, от грешката. Често се случва в първите няколко стрелби.
Затова е възможно първоначално да понижиш резултата, но това е нормална реакция и не тябва да те притеснява.
Успех!
 

gladiator

Потребител
Да се запиша в последния ден и аз с 135 т. Пушка FWB 600 , яке, ръкавица, обувки, чашки RWS R10 MATCH.
 

Attachments

  • 343334097_1331791330733123_8119644326228715366_n.jpg
    343334097_1331791330733123_8119644326228715366_n.jpg
    324.8 KB · Прегледи: 51
  • 343598875_227271680094155_3149608342166382375_n.jpg
    343598875_227271680094155_3149608342166382375_n.jpg
    173 KB · Прегледи: 50
  • 344921065_266830649143923_843527205861257210_n.jpg
    344921065_266830649143923_843527205861257210_n.jpg
    247.9 KB · Прегледи: 51
Последна промяна:

Евгений Б.

Редовен Потребител
Първо честито на победителите @gladiator и @Слави с по 135т! Тъй като не съм упоменал как ще процедираме при равен резултат, днес ми хрумна да Ви попитам, дали бихте били съгласни за едно виртуално джентълменско надстрелване? Малко допълнителна тръпка тъкмо, стига да имате желание и време през следващите 1-2 седмици да направите нови мишенки, без да се взима в предвид резултата от 135т.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Извинявам се предварително за това лирично отклонение :)

И една вметка към хората, които са се пробвали веднъж-дваж, но са решили, че постигнатия от тях резултат не е бил за показване и няма смисъл да продължават, защото съм сигурен, че е имало такива.
Не винаги хубавите резултати идват веднага, не сме професионалисти, за да имаме тяхното постоянство и тяхната успеваемост, дори в темата за мишени е ставало на въпрос, че определени "красиви" групи и мишенки са постигнати след много опити и постоянство. Това са моите опити през ~последния месец, като на пръсти се броят мишенките с топ резултат за моите възможности.
IMG_20230515_194933.jpg
IMG_20230515_195021.jpg

Не мисля това да е и последния подобен турнир заради не толкова голямата "посещаемост", но ще се радвам и да разбера, какво ви спира да участвате:
Затормозяващо е, предпочитам да си стрелям айляк от маса.
Ниски са ми резултатите, няма смисъл да участвам след като няма да спечеля.
Няма контрол, всеки може да мами.
Човека Х може да участва, аз не искам да се състезавам с него.

Аз като "организатор" нямам проблем с никой от форума и се радвам на всеки включил се в инициативата. Няколко пъти съм споменавал, че турнира е изцяло за забавление, както че всичко се основава на доверие и коректност. Нито за миг не съм си помислял, че някоя от мишените е постигната по някакъв нечестен начин. Не съм и някой богаташ, но съм отделял някакви средства за награди и куриери за някакъв минимален стимул. Ако имате съвет как би било по-достъпно за повече хора да участват, бих се вслушал.
Една от идеите, които имам е да се намали броя на мишенките. 9 да речем, тогава времето нужно за направата на 1 мишена ще се намали на половина почти и вероятността за високи резултати да се вдигне значително.
Извинявам се за лиричното отклонение.
 

gladiator

Потребител
Съгласен съм, че хубавите мишени се постигат с тренировки. Аз почти всеки ден държа пушката 20 минути като суха тренировка но стрелям сравнително рядко. Не вярвам, че с намаляване броя на мишените от 15 на 9 ще увеличи желаещите да участват и публикуват свойте мишени. Би трябвало водещ да е олимпийския принцип и да има повече участници.
Аз ако бях инициатор на турнира бих увеличил мишените поне на 30.
Очаквам да определиш условията как да се излъчи победител и ако Слави е съгласен ще направим един "дуел".
И преди бях предложил да направим един реален турнир, но за съжаление идеята не получи подкрепа. Вярно е, че това ще изисква сериозна организация но ще бъде забавно! Ще се радвам ако някой се заеме сериозно да организира такъв турнир.
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Според мен 13-ти Май си е последната дата за публикуване на мишени и трябва да се обяви край с класиране.
Просто имаме два участника с равни резултати и за съжаление малък брой участници.
За мен наградата е общуване с ентусиасти.
Ще се радвам и занапред да има такива онлайн турнири за аматьори.
 
Нагоре