Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина BR 50

SAIGAA

Потребител
Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина BR 50
Стара Загора 02.02.2013г.​

Мероприятието ще се проведе на стрелбище Лозенец в гр.Стара Загора с помоща и съдействието на Старазагорската Група от www.Airguns.bg

Турнирa ще се проведе в два Класа :

Клас – до 16 J – на 25 метра

Клас – над 16 J – на 50 метра

РЕГЛАМЕНТ НА ТУРНИРА:

1.Мачовете са три - по 30 минути всеки. Мишените, правилата и изискванията са според правилника на ERABSF. Има 8 коридора – 4 на 50 метра и 4 на 25 метра
2.Разрешено е използването на бутилки с въздух по време на стрелба. / Само с цел допълване резервоара на пушката /
3. Забранено e свързването на предна и задна опора, както и стрелба от бутилка.
4.Минимум 4 участника в Клас
5.Един Състезател има право да участва само в един клас / предвид краткия Февруарски ден /

-Препоръчително е състезателите да са на стрелбището най късно в 9:20 / записвания на състезатели след 9.30 няма да се допуска /

9:30 – откриване на Турнира

9:30-10:00 - инструктаж, теглене на жребий за коридор и мач, определят се оръжията на състезателите за да се реши в кой клас ще се състезават

10:00 – Старт на Стрелбите

- След подаден сигнал "Започни стрелбата", състезателите имат 30 минути за приключване на стрелбата по 25те зачетни мишени, което включва и неограничен брой изстрели по незачетните мишени (sighters).
- При наличие на 4 маси:/ за 25м и 50м /
- Брой на мачовете при 8 участници в Клас:

10:00-10:30 - първа серия , първи мач
10:40-11:10 - втора серия , първи мач
11:20-11:50 - първа серия , втори мач
12:00-12:30 - втора серия , втори мач
12:40-13:10 - първа серия , трети мач
13:20-13:50 - втора серия , трети мач
15:00 - Обявяване на класирането

Таксата за участие е 10 лв.

-Отчитането на мишените и засичането на времето са от съдия.
-Оплаквания или оспорване на точки пред комисия от поне 2ма души+ съдията.
-Наградния фонд е : Mедали за I-во, II-ро и III-то място във съответните класове.
- Ще има специална награда за един от Златните медалисти , която ще се разиграе на ДУЕЛ помежду им .

/ Това е Регламента определен от Домакините и няма да бъде ПРОМЕНЕН . Който желае да играе по тези правила за ЗАПОВЯДА , ще ни бъде приятно пак да се съберем и да постреляме заедно /

Моля следете обявата във Форума / Турнирът може да бъде отменен в последния момент поради неблагоприятните метео условия /
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина B

"Турнир по BR .22" означава ли, че всички оръжия трябва да са в този калибър или е грешка?
В общия случай, пушките до 16 дж. са в калибър 4,5.
 

anibis

Редовен Потребител
Re: Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина B

Аз съм там,много ми допадна това стрелбище в Стара Загора. Дано бенч приклада да ми е готов за Теобенската железария,да ви покажа от къде изгрява слънцето. :p ;)
 

SAIGAA

Потребител
Re: Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина B

- "Турнир по BR .22" означава ли, че всички оръжия трябва да са в този калибър или е грешка?
В общия случай, пушките до 16 дж. са в калибър 4,5.


Ще те допуснем и с 4,5 / 177 AIR rifle / :) няма страшно , имам калибри и 4,5 и 5,5 - целта е да се съберем и да открием годината
 

SAIGAA

Потребител
Re: Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина B

ЕВРОПЕЙСКА СТРЕЛКОВА БЕНЧРЕСТ ФЕДЕРАЦИЯ ЗА ОРЪЖИЯ КАЛ. .22 LR И ВЪЗДУШНИ ОРЪЖИЯ - базирано върху правилата на WRABF

B.8 Стойки/педестали

Предната стойка, трябва да поддържа само предната част на пушката. Задната стойка, трябва да поддържа само задната част на пушката. Никоя от двете стойки не може да бъде закрепена към масата, за пушката или една за друга. И двете трябва да могат да се движат независими една от друга
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина B

Тоя път ще участвам най-вероятно :cheers: дано се съберем повечко хора :bravo:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина B

SAIGAA написа:
/ Това е Регламента определен от Домакините и няма да бъде ПРОМЕНЕН . Който желае да играе по тези правила за ЗАПОВЯДА , ще ни бъде приятно пак да се съберем и да постреляме заедно /


:bravo: :bravo: :bravo:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Re: Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина B

И на мен ми се идва ;) :cheers:
 

оги-пз

Редовен Потребител
Re: Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина B

Ще гледам този път и аз да дойда.Ще имам много работа и ,ако не справя на време за състезанието ще дойда поне да се запознаем.
 

azzaro

Потребител
Re: Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина B

И аз мисля ако не ми мине котка път да се включа за това състезание .Да се надяваме че и времето че е с нас.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Re: Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина B

Що така няма заявки? ;) :cheers:
 

ilko_dim

Потребител
Re: Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина B

Главният организатор в момента е извън Б.Г. Ще се завърне към края на месеца - . До тогава ако има някакви заявления - в темата . А и какво ще е времето е важно , може би когато има някаква прогноза , тогава и хората ще проявят по-голяма активност.
Регламента е повече от ясен . Ще ни бъде приятно да се съберем , и има желание това да не е инцидентно, а да стане традиция.
Поздрави на всички :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Re: Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина B

ilko_dim написа:
Главният организатор в момента е извън Б.Г. Ще се завърне към края на месеца - . До тогава ако има някакви заявления - в темата . А и какво ще е времето е важно , може би когато има някаква прогноза , тогава и хората ще проявят по-голяма активност.
Регламента е повече от ясен . Ще ни бъде приятно да се съберем , и има желание това да не е инцидентно, а да стане традиция.
Поздрави на всички :cheers:
:clap: :clap: :clap:

Една препоръка към организаторите.Вместо да се "молите" на времето да не вали,възстановете отварянето на прозорците за да се стреля от вътре и готово.Че ще е студено (и вътре)си е ясно.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина B

Ако мога и аз ще се включа. Ако, защото все пак е зима, а тя много обича да ни изненадва. ;)
 

dilom08

Редовен Потребител
Re: Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина B

Аз имам един въпрос. Тъй като ми се струва че ще дойдат доста хора, добре би било да се каже какъв е максималния брой на участниците във всеки клас.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина B

Аз имам сериозен неотложим ангажимент за тогава :'(
Дано да е "...и има желание това да не е инцидентно, а да стане традиция." та да мога да дойда на някое следващо.
При мен и съботите и неделите сме заети, но ще гледам да освобождавам за да съм там.
Направете снимки.
Приятно прекарване и поздрави на всички.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Re: Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина B

Нагласих работите, така че бройте ни 2-ма от Пазарджик.
1 в 50 джаула
и един в 16 джаула
 

ilko_dim

Потребител
Re: Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина B

dilom08 написа:
Аз имам един въпрос. Тъй като ми се струва че ще дойдат доста хора, добре би било да се каже какъв е максималния брой на участниците във всеки клас.

Ще трябва да се учим в движение.. Не знаем каква посещаемост ще има , и ще помоля и за малко помощ от вас . Ако може вие да кажете колко души могат да участват за един ден, поне сте по-добре запознати . Стрелбището има 8 коридора. Мислехме така : 4 коридора 16-ки на 25м , и 4 коридора неограничен- 50м . Ако неограничените са повече , след приключване на 16-ките , ще се ползват и техните коридори , но вече на 50м . Ако има много желаещи , най-вероятно да се взиме от времето за стрелба , почивките , да стане по-стегнато .. :cheers:
 
Нагоре