Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина BR 50

Loki

Потребител
Re: Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина B

Ще попитам тук понеже е актуална темата :yes: (после може да се премести в регламентите)
Та- има ли някакво ограничение в широчината на ложата (дЪската) за БР приклад, тази част която стои на реста? Става въпрос за въздушно, но и за огнестрелно може да ме светнете ;) По международен правилник.. :) Поръчано ми е 72мм, но ми се ще да е малко повечко след като има възможност..
(Знам, че при огнестрела има повеко класове с различни ограничения, но точно този параметър не го намерих...)
Нека да е само за въздушното, да не разтегаме темата..
 

njatanasow

Редовен Потребител
Re: Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина B

Loki написа:
Ще попитам тук понеже е актуална темата :yes: (после може да се премести в регламентите)
Та- има ли някакво ограничение в широчината на ложата (дЪската) за БР приклад, тази част която стои на реста? Става въпрос за въздушно, но и за огнестрелно може да ме светнете ;) По международен правилник.. :) Поръчано ми е 72мм, но ми се ще да е малко повечко след като има възможност..
(Знам, че при огнестрела има повеко класове с различни ограничения, но точно този параметър не го намерих...)
Нека да е само за въздушното, да не разтегаме темата..
Ширината е 7.62 см
 

SAIGAA

Потребител
Re: Турнир по BR .22 - Клас „Въздушно Оръжие” дисциплина B

За 22лр

В дисциплината BR .22 на 50м. и 25 м., съществуват три категории – Sporter, Light Varmint и Heavy Varmint и разликата между тях се определя от теглото на използваните оръжия. Тегловите ограничения са както следва:
- Sporter – до 3,855 кг
- Light Varmint – до 4,762 кг
- Heavy Varmint – до 6,803 кг
Това тегло включва всички приспособления към пушката като: оптика, тунери, допълнителни подложки на приклада и др. Изключение прави категорията „Sporter”, където тунери, стабилизатори на куршума, вибрационни устройства и други приспособления не са разрешени.
Има и други изисквания към оръжията от трите категории и те се отнасят до широчината на прикладите:
- Sporter – до 57,15 мм (2.25”) в най широката предна част на полуложата и 22,00 мм в задната долна част преди задтилъка (частта която лежи върху задната торбичка)
- Light Varmint – до 76,2 мм (3”) в най широката предна част на полуложата и 25,00 мм (0.98“) в задната долна част преди задтилъка (частта която лежи върху задната торбичка)
- Heavy Varmint – до 76,2 мм (3”) в най широката предна част на полуложата и 25,00 мм (0.98“) в задната долна част преди задтилъка (частта която лежи върху задната торбичка) [/quote]

Това въжи и за Въздушните пушки - но те са разделени на 4-тири класа по тегло и по сила / дж / - трябва при изработка да се съобразиш в кой клас е пушката и колко килограка ще тежи цялата

Надявам се да съм бил полезен
 
Нагоре