Технически обсъждания за принципа на действие на ПЦП

mdinkov

Редовен Потребител
Re: Продавам Crosman AS-2250

стреля с едни прости закони на физиката , ще ме прощавате за спама ама неможах да се сдържа :yahoo:
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: Продавам Crosman AS-2250

lifestyles написа:
колега ти прочети маничко неможе да се зарежда с въглероден диоксид тои става напрактика течен а и от ботилка за прожорогасител тя колко бара събира отговора е неповече от 7-10 та с такова налягане как ще стреля??
как ще осигури скорост 190м/с ??
и изобщо прочети преди да пишеш
моля модераторите да изтрият съобщенията който сметнат за ненужни да не се превръща като другият форум в пълна кочина

Бих ли могъл да ти препоръчам няколко четива по въпросите на фазовите преходи? Извинявай но наистина ме отчайваш по въпроса за качеството на съвременното образоване след горното твърдение.

ПС. Дали имате нещо против да преместим горната дискусия в някой от другите подфоруми, че явно и тук ще трябва да се обяснява какво става с газовете когато се втечняват или изпаряват. :) В другия форум вече имаше няколко такива образователни теми. Или греша и имаше и тук вече такова обсъждане?


Едит: Може би все пак тук е мястото на това, макар че вече е обсъждано многократно. Все пак е добре автора на питането да прочете поне темата в която го преместих. Правилно е човек да пита ако не знае нещо, но още по-правилно е да провери дали вече не му е отговорено. :)
 

adro

Потребител
бих искал да попитам по компетентните- ако увелича хода на удърника без други промени дали ще се вдигне началната скорост?
 

rashko

Редовен Потребител
Толкова съм опитен,че мога да кажа[move]ДА[/move]
Ако го утежниш също.
Ако натегнеш пружината му също.
Ако охлабиш тази на клапана също.
При всичките интервенций ще се качиш в атмосферите.
Горе долу 10-20 атм ако си имаш плато и ти трябва скорост
Ако увеличиш проходния отвор вдигаш скороста и падаш в атмосферите.

Всичките работи са навързани едното променя другото понякога за добро понякога за лошо ;)За каква пушка става на вапрос,мисля че си хванал верния път,виж в темата за еваникс това за мен е верният път ;)
 

rashko

Редовен Потребител
Сложи силна пружина такава че при 10-15 мм свиване да ти даде необходимата скорост на ударника,увеличи неговия ход така че да останат 8-10 мм свободен ход напиши какво си постигнал пък тогава ще му мислим ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Посочените от теб чашки, ако не се лъжа нещо, са 30 грейна в .22 кал, което пък от своя страна е 1.944 в грамове.
Ако успееш тази чашка да я засилиш с 280 м/сек ( не, че е невъзможно с тая пушка , но след определени интервенции, колегата Рашко ти показа пътя), се получават малко повече от 76 Дж ???.
Щом смяташ че целта оправдава усилията, дерзай.
 

rashko

Редовен Потребител
Щом самолети ще сваляш ;) аз бих направил следното.
По голям клапан 10-12 мм за да падна в атмосферите по-голям отвор след него 7-8 мм така ще мога да натягам доста пружината на ударника за да имам голяма скорост.
Проходен 4,0-4,5 мм
На клапана му служи мека пружина с два пръста да се сгъва до край но и да не е много мека.
Грамажа на ударника колко е според мен едни 60-70грама ще му дойдат добре.
Ход на ударника 30мм от които 10 свободен и 20 натегнат
За това където искаш трябва бая промени.
Пиши до къде си стигнал за да помагаме :D
 
A

Anonymous

Гост
Днес по случайност разбрах, че има пушки, които по принцип на действие са като multi- pump пушките, но се помпи само веднъж. Те са нещо като хибрид между ПЦП и ПП. Ако някой има подобно чудо моля да сподели за какво става въпрос.

ПС Май запитването ми не точно за тука. Ако никой не ми отговори го изтрийте.
 

angelmr

Редовен Потребител
И тука става. макар че си иа тема за компресионните пукши, тази специално е за спортните пуши за стреба на 10 метра в зала.
Не знам какво може дца се сподели като информация по темата. Най-качествените спортни пушки и пистолети от предното поколение са компресионни. Съществуват и няколко модела ориентирани не към състезанията, а към хоби стрелбата. Предимствата са като на ПЦП-то. Никакъв откат, прецизен истрел. Допълнително предимство е че при тези пушки няма настройки. те си стрелят в перманентно плато и са напълно автономни. Недостатък че че при еденичното напомпване може да се компресира малко въздух до сравнително ниско налягане и дулната енергия е малка. Това не е недостатък при спортните пушки и пистолети, но при тях недостатък е че за зареждането се изразходва някъкво усилие, което нарушава тонуса и ритмичната стрелба. Но това е вече за олимпийски шампиони. :) За нас не е от значение.
 
A

Anonymous

Гост
Това питане хич не е за тука така че го изтрийте след няколко дни. Но имам проблем. Ще си правя нещо тип single- pump в магнум вариант.
И не зная от къде да прочета какво налягане ще се образува при свиването на 180мл въздух до 10 мл. Също ме интересува при двойно намаляване на едно и също количество въздух колко пъти ще се измени налягането. Ще съм благодарен ако някой каже книжка, прати линк или сподели каквото знае по темата.
 

angelmr

Редовен Потребител
Ralfi написа:
И не зная от къде да прочета какво налягане ще се образува при свиването на 180мл въздух до 10 мл. Също ме интересува при двойно намаляване на едно и също количество въздух колко пъти ще се измени налягането. Ще съм благодарен ако някой каже книжка, прати линк или сподели каквото знае по темата.


P*V=R*T при едно и също количество вещество. R е константа. P е налягане, V е обем, а Т е температура в градуси по келвин. Универсалната газова константа май беше 5.18, но може и да бъркам, нямам добра памет за числа. По тази формула можеш да си изчислиш как се променят нещата които те интересуват. Естествено формулата е валидна за идеални газове, но грешката която ще имаш при реални( въздух) ще бъде достатъчно малка за да я пренебрегнеш( при тези налягания и тези газове конкретно).
 
A

Anonymous

Гост
Намерих на едно друго място някаква формулка. Според нея когато едно количество върдух си намали обема 2 пъти и :
1 и примем, че той се загрее, то той би имал налягане 2 на степен 1.4 по голямо от първоначалното, което е грубо 3 пъти.
2 ако пренебреднем загряването и приемем че въздуха остава с постоянна температура, то тогава повишаването на налягането е точно 2 пъти.
Това нещо със загряването и изтиването на въздух ми намирисва на чиста загуба на КПД, но няма как да се избегне.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Как смятате, при работно налягане на един резервоар за ПЦП от 200 бара, тестването му на 350 бара достатъчно ли е ? :bomb:
 
A

Anonymous

Гост
MAD MAX написа:
Как смятате, при работно налягане на един резервоар за ПЦП от 200 бара, тестването му на 350 бара достатъчно ли е ? :bomb:

По правило - да. Тестово = 1,5 работно.
Пък и да стане грешка ще е само веднъж! :bomb:

;)
 
A

Anonymous

Гост
MAD MAX написа:
hlapeto написа:
Пък и да стане грешка ще е само веднъж! :bomb:
;)
Ей туй най-много ме притеснява! ;)

Е ти пък , ако кажеш , че ще си правиш резервоар за накоя от пушките си , ще ти се смея , ама много ще ти се смея!
:lol:
 
Нагоре