Термообработка и метални покрития - оксидиране , никeлиране , анодиране и др.

A

Anonymous

Гост
За обща информация ,в ЗИТ ваната им не може да повере детайла който им предлагам ,50см на дължина им е много ,за такъв размер могат да предложат черен цвят само ,иначе питах ако е по малък детайла, жълтото трайно ли е на атмосферни влияния, технолога каза ,че избледнява с времето ,но ако го лакирам ще е по-трайно ...

Става въпрос за ботушите на предния амортисьор ,които са алуминиеви.

Ducati-Streetfighter-Ohlins-Upside-Down-Front-Fork-Kit-96856210B.jpg
 

Loki

Потребител
Слънцето и УВ лъчите е..ват мамата на всяка анодация... :-\
Ето какво остана от плътна черна анодация след 2-месечен престой на колелото на балкона:
DSC09183.jpg
 
A

Anonymous

Гост
ха ,то заприличало на цвета ,който търся ,да взема да анодирам в черно и да седи на слънце :crazy:

интересно тези анодации, които правят "фабрично" как не избеляват, по какъв начин се прави ...
 

lynx

Редовен Потребител
Loki написа:
Ето какво остана от плътна черна анодация след 2-месечен престой на колелото на балкона:
........

Локи, вземи го шитни тоя бегач и с парите взимай пуцалка.
От целия форум май само ти нямаш пушка, не те ли сърби показалеца?
А около вас свраките си летят безплатно, навъдиха се на воля.
Трябва да контролираш популацията на вредния дивеч ;)
 

Loki

Потребител
Локи, вземи го шитни тоя бегач и с парите взимай пуцалка.
От целия форум май само ти нямаш пушка, не те ли сърби показалеца?

Ти оде знаеш че неам пушка... ;) :shootup: Това колОло повече от 120 лв не струва, а и си го карам :)

интересно тези анодации, които правят "фабрично" как не избеляват, по какъв начин се прави ...

Ами на колелото е фабрична, па избеле... Питай ги тея как става:
http://www.alcomet.eu/bg/product-view/8/23.html
 
A

Anonymous

Гост
Алкомет ,не анодират продукти които не са произведени при тях
 

DANNY

Редовен Потребител
Премахване на ръжда.

Цитат от офроуд форума:

Предполагам ще е полезно за всички.
Обурудването е елементарно.Токоизточник 6/12/24 в прав ток-става всяко зарядно за акумолатор.За електролита; вода и сода бикарбонат,пропорциата 1л вода-1супена лъжица сода. Катода /-/е почистваниа детаил,за анода /+/ някое нептребно желязо. Страничниа вродукт е Браунов газ /Водород и кислород, за това трябва да е на проветриво място. Елементарно,удобно,без скъпо оборудване. Причината да пробвам, беше че песакоструйката /любителска/ се предаде,та докато я ремонтирах работата продължаваше.Видеото не е мое ,но идеята взех от тук.http://www.youtube.com/watch?v=R5I5WBG5 ... lf=mh_lolz
 

DANNY

Редовен Потребител
Някой има ли предства, как най-лесно и просто мога да направя патина в/у месинг.
Трябва ми по-тъмен и наситен цвят.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Виждал съм мисля в Бриколажа, в шишенца за различни метали и различни ефекти. Но не съм сигурен дали са на киселинна основа. Иначе има такива лакове които придават "старинен" ефект. :crazy:Може да пробваш и като го "препикаеш" няколко пъти. :yahoo: Сериозно, ползвах такъв препарат, но добре че беше на пробно парче -ефекта не ми хареса, стоеше по скоро позеленяло. После ги направихме витрините с лак и ефекта се получи. Всъщност става дума само за струговани крака и носещи елементи на рафтовете.
 

klegein

Потребител
DANNY написа:
Някой има ли предства, как най-лесно и просто мога да направя патина в/у месинг.
Трябва ми по-тъмен и наситен цвят.
Оръжейна оксидация Наталия2 изпробвано лично.Става за бронз,месинг и ръждаеми железа.Не става за алуминий и неръждавейки.
 

DANNY

Редовен Потребител
Благодаря колеги.
Ще пробвам различни варианти.
Идеята ми е да направя силна патина после да лъсна релефа за изпъкване на детайлите.

Тва са двата варианта:

Без патина
DSC07748.jpg



С лека патина
Аз обаче искам още по-силна
DSC07773A.jpg
 

anibis

Редовен Потребител
Re: Термообработка и метални покрития - оксидиране , ник

Колеги къде във Варна правят анодация на алуминий? :cheers:
 

stelibg

Потребител
Re: Термообработка и метални покрития - оксидиране , ник

Искам да никелирам цев. Въпроса ми е - как успяват да никелират цевта само отвън, без никела да попадне върху нарезите, след като цевта се потапя във вана. Предполагам, че я "запушват". Някой знае ли как точно става?
 

dberov

Редовен Потребител
Re: Термообработка и метални покрития - оксидиране , ник

anibis написа:
Колеги къде във Варна правят анодация на алуминий? :cheers:


Интересувам се къде в кой град може да се направи черна анодация на алуминий, също и оксидация на стомана ( цев )
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Термообработка и метални покрития - оксидиране , ник

dberov написа:
anibis написа:
Колеги къде във Варна правят анодация на алуминий? :cheers:


Интересувам се къде в кой град може да се направи черна анодация на алуминий, също и оксидация на стомана ( цев )

Аз съм го обяснил на ЛС на Анидис така че можеш да питаш него!!!
 
Нагоре