Тема за домашните любимци

Куче и нож ,май не се подаряват.
Подарък часовник не било добре/освен ако не е Швейцарец и струва колкото един апартамент/
Подарък огледало ,било още по зле ...така сум чувал ,не знам защо
За кучето презумцията е че ако дадеш пари няма да го изоставиш , така съм чувал. За ножа не знам.
 
Ножът се "откупува" с дребна метална пара. Да не се "среже" приятелството между подаряващия и получаващия. Има и други тълкувания, май
Иначе, за да съм в крак с темата. Ей го моето гевезе, държи да напомни кой командва, в случай, че съм забравил за трите месеца, откакто не сме се виждали :-)

Messenger_creation_3672079F-421A-464D-B6A1-16845402D19F.jpeg
Messenger_creation_88E7D7E5-CCDA-447A-A70E-BAA3842C494A.jpeg
 
По съветите на ветеринарните лекари, с които се консултираме, не им даваме никакви кости. Само хиените можели да смилат и оползотворяват кости. Опърлих както на прасе краката и опашката и ги варих 3 часа, а на сутринта съпругата ми отдели всичко от костите, включително и от тези на снимката (от пещта). Полученото се разделя на двойни порцийки (за двамата) в торбички и се замразява. Бульонът се налива в еднократни кутии за храна и също се замразява. Сутрин се вади порцийка или бульон, оставя се да се размрази и на следващата утрин се затопля малко в микровълновата печка, смесва се със студените гранули и "Стой, та гледай!";) Ако няма подобна добавка, наливам върху гранулите малко топла водичка. Не забравям и рибеното масло.
 
Само хиените можели да смилат и оползотворяват кости.
Какво да кажем за брадатия лешояд (Gypaetus barbatus), известен още като „костобер“?
Може да погълне цели кости с дължина до 20–30 см прешлени или дори бедрени кости на агнета,
благодарение на изключително еластичния си хранопровод.
Стомахът му произвежда киселина с изключително ниско pH (около 1), която е по-разяждаща от акумулаторна течност.
Тя разтваря калция и протеините в костта за около 24 часа.
Гугъл знае.
 
Спасен.
 

Attachments

  • Screenshot_20260528_231510_Messenger.jpg
    Screenshot_20260528_231510_Messenger.jpg
    216.3 KB · Прегледи: 43
  • Screenshot_20260528_231514_Messenger.jpg
    Screenshot_20260528_231514_Messenger.jpg
    192.1 KB · Прегледи: 41
  • Screenshot_20260528_231458_Messenger.jpg
    Screenshot_20260528_231458_Messenger.jpg
    220.2 KB · Прегледи: 39
  • Messenger_creation_D98AAF0C-4957-4E79-929B-D78486436A8E.jpeg
    Messenger_creation_D98AAF0C-4957-4E79-929B-D78486436A8E.jpeg
    153.5 KB · Прегледи: 41
  • Messenger_creation_789E4164-3E6B-42A2-BC79-9877D9251248.jpeg
    Messenger_creation_789E4164-3E6B-42A2-BC79-9877D9251248.jpeg
    130.9 KB · Прегледи: 44
дълъг и мек косъм...животинчето е по-скоро загубено, но добре, че си го прибрал! Тази година има дефицит на малки котета и си има причина за това! А със по-големия домашен любимец - разбират ли се?
 
Не е изгубено, а изхвърлено. Спира кола, слиза "мъж" и го оставя на улицата. Жена ми и синът ми минават в този момент от там, виждат го и го прибират. Предполагам, че щяха да се разбират с питбула, но го подарихме на приятели.
 
Последна промяна:
Back
Нагоре