Тактически фенери и лазерни прицели

usera2

Потребител
Хайде и аз да се похваля :) Наскоро си купих ей това Оптически прибор Фенер Cree Led 180 lum . Купих го, не защото имам нужда от фенер,/ имам и друг с обикновена крушка, който свети достатъчно добре/, ами понеже като го разглеждах в магазина, установих, че имам батерии за него. Останаха ми от един лаптоп, който продадох на части, но батерията не взеха и аз я разглобих и се чудех какво бих могъл да правя батерийките й - 6 броя и как да ги зареждам. Оказа се, че въпросния фенер работи с точно такива презареждаеми батерии, има една с него, има и зарядно ... и сега си имам фенер със 7 батерии и мога да светя сигурно един месец без спиране :) . Хубавото е, че фенера ме изненада приятно с мощността си. На 100 метра прави ден. И на 200 ще освети, но на толкова и през деня не мога да виждам добре :) . Диаметъра на кръга се регулира и може да осветява голяма площ. Сина ми се изказа, че светел като фар на автомобил.
Ето го и на диското :)
 

Attachments

  • Снимка0118.jpg
    Снимка0118.jpg
    727.6 KB · Прегледи: 382
  • Снимка0120.jpg
    Снимка0120.jpg
    666.9 KB · Прегледи: 316

Tiger

Новодошъл
Благодаря на колегата usera2 за това, че направи разсъжденията си за фенерчето в публичното про-
странство. Благодарение на това вече разполагам със същия комплект фенерче и батерии. Всичко е
както го е описал. Свети като фар на автомобил с насочена светлина за далеко и със заливаща свет-
лина за близо. Остават едни крепежни елементи и започват нощни снимки както казва MAD MAX.
Поздрави от Варна
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
В "Армс-Бг" имат страхотен монтаж за фенер. Регулира се с кликове по хоризонтал и вертикал и е много удобен. Захвата му е за оптиката, като разполагат и с 25 мм и с 30 мм.
 

usera2

Потребител
Моя 'монтаж' е водопроводна скоба за ППР тръба 20 мм. Струва ако не се лъжа около 50 ст :) Просто не мисля, че фенера има нужда от по сериозен монтаж с кликове и т.н. както спомена колегата по-горе. Не че не е по-добре но все пак не се ползва толкова често .
 

batsaly

Потребител
има има моя го слагах веднъж с различен от 22мм или уивър и се мести назад затова само с корав монтаж и все пак е хубаво да се регулира посоката на лъча че се мести по дистанциите :cheers:
 

Tiger

Новодошъл
Пак по идея на usera2 две пластмасови скоби за водопроводни тръби обърнати една към друга и за-
хванати с болт и гайка М4. От едната страна се щраква фенерчето, а от другата към оптиката така,
че да не пречи на регулиращия елемент. Закрепването е сигурно и включването на фенерчето не во-
ди до промяна на посоката на лъча. Осветената зона е точно където трябва.
 

usera2

Потребител
Правилно си се ориентирал от снимката :) . Само че аз ги мацнах с малко черна боя, че много грозно ми изглеждаха . Естествено този 'монтаж' не може да се равнява със стандартен за фенерче, но за рядко ползване става. Па и е без пари, даже май си е за темата от нищо нещо ;)
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
тоя фенер е уникален военна разработка ама видя ли колко струва ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
В темата за националната среща съм написал, че ще нося фенер с мен, които е на фирмата SKILHUNT 580 лумена /истински/. От официалния представител за България.
Ето какво представлява.
Ще може да се види на живо в Русе.
Ако някой се интересува да се обади на ЛС!


фенерът е в куфарче
DSC06428.jpg


Куфарчето има ключалка за катинарче
отворено
DSC06432.jpg


затворено
DSC06431.jpg


може да се наниже катинар за ограничен достъп. Катинарчето не е в комплекта!
DSC06433.jpg


Какво е съдържанието
DSC06434.jpg


DSC06435.jpg


има инструкция на английски
DSC06436.jpg


лицевата част на фенера. По-късно ще замеря диаметъра
DSC06437.jpg


Фенерът. Вижда се страничната стоманена скоба за закачане на колан, както и бутона за включване и изключване на фенера.
Превключването м/у отделните режими става с бутон в предната част на корпуса, което е много удобно, защото запазваш винаги последния режим на светене без да трябва чип за превключване.
DSC06438.jpg


DSC06439.jpg


DSC06440.jpg


аксесоарите

калъф с възможност за закачане на колан.
DSC06446.jpg


Удължител за батерии
DSC06442.jpg


Кутийка със смазка за о-пръстените
DSC06444.jpg


гривна, която се монтира или демонтира при сваляне/слагане на стоманената закачалка за колан. На нея има дупка, в която се прекарва въжето за носене на врата или на ръка.
DSC06441.jpg


връзка за носене
DSC06449.jpg


резервни о-пръстени за смяна на гумената част и бутона за включване
DSC06450.jpg


Контактните части са позлатени за по-добър контакт
DSC06454.jpg
 

DANNY

Редовен Потребител
Мога да доставя повечето модели на фирмите Skilhunt и Olight /наличност в България/
Цените ще са същите като от официалния представител за България. /ще работим съвместно/
Тук намерих няколко клипа свързани с фенера от горния пост.
Самия фенер ще може да се види на живо в Русе на националната. Ако някой се интересува от закупуване на няй друг модел и иска да го види нека пише на ЛС.

Ето клиповете свързани с тази серия фенери.
http://www.youtube.com/watch?v=rMfuOUSd ... re=related
И
http://www.youtube.com/watch?v=RaNIvZFwwDs

Тук могат да се видят другите фенери на olight

http://www.dhgate.com/wholesale/olight.html


За цените запитвайте на лични!
В момента страницата www.olight-bg.com на работи!
След отстраняване на проблема всички цени и модели ще могат да се видят там.
 

andi

Редовен Потребител
Вижте каква обява видях в ловен форум :


.......................

Продавам: Фенери CREE XM-L T6 LED от 1000 до 1600 лумена
ТОВА Е НАЙ-МОЩНИЯТ СВЕТО-ИЗТОЧНИК ПРОИЗВЕЖДАН НЯКОГА ВЪОБЩЕ !!!
(и за следващите 4-5 години ще си остане най-мощния)
» ВОДОУСТОЙЧИВИ
» Някой модели са с РЕГУЛИРУЕМ ФОКУС
» Тежат от 100 до 200 грама !!!
» С дизайн подходящ за монтаж на оръжие
» С лупа / рефлектор - прецизно полирани
» Ha промоционални цени от 39.00лв (1000Lm) до 55.00лв (1600Lm) за бройка - ЧИСТО НОВИ СА!


Спецификация:
Model of LED: CREE XM-L T6 LED
Internal wiring applies the high efficient booster circuit, working voltage is wide and can utilize the batteries in the largest extent.
Waterproofing design
Material: High quality 6061T Aluminium.
5 Mode: high / middle / low / strobe / sos
Power by : 1(2) x 18650 3.7v
Colour : Metal Metallic
Производител: CREE
Модел: XM-L T6
______________________________________________________________________________
Захранват се от една или две акумулаторни батерии тип: 18650 3.7v
При ПОИСКВАНЕ:
Комплект от 2 броя 18650 акумулатори 2400mAh (3000mAh/4000mAh) + цифрово зарядноза тях + преходник- на цена от 20.00 лв.
______________________________________________________________________________
Налични на склад има модели CREE XM-L T6 от производители като:
UltraFire, SkyRay, TrustFire, KeyGo, ROMISEN, MXDL и др.
Въпроси на Скайпе SHOPPING_QUESTION или на GSM 0890593317
.............
Публикувано Вчера, 17:52
Продавам:
TrustFire Z3 - Tactical Zoomable Flashlight CREE XM-L T6 LED - 1000 Lm
ТОВА Е МНОГО МОЩЕН ДЖОБЕН ПРОЖЕКТОР С НАЙ-ЕФЕКТИВНИЯ СВЕТО-ИЗТОЧНИК ПРОИЗВЕЖДАН ДО СЕГА !!!
(и за следващите 4-5 години ще си остане най-ефективния)
» ВОДОУСТОЙЧИВ
» С РЕГУЛИРУЕМ ФОКУС
» НА НАЙ-РЕНОМИРАНИЯТ ПРОИЗВОДИТЕЛ: TrustFire
» Тежи само 105 грама !!!
» С дизайн подходящ за монтаж на оръжие
» С лупа / рефлектор - прецизно полирани
» Ha промоционална цена 45.00лв - ЧИСТО НОВ!


Спецификация:
TrustFire CREE XM-L T6 LED Adjustable Focus Torch
Output bright can come to above 1000 lumen [lm]
Model of LED: CREE XM-L T6 LED
Internal wiring applies the high efficient booster circuit, working voltage is wide and can utilize the batteries in the largest extent.
Waterproofing design
Material: High quality 6061T Aluminum.
7 Mode: high / middle / low / strobe / sos / Zoom In & Zoom Out
Power by : 1 x 18650 3.7v
Color : Black
Size(mm):120 x 35(bezel)/26(body)
Weight : 105g
______________________________________________________________________________
Захранва се едана акумулаторна батерия тип: 18650 3.7v
.................................

мисля , че е доста интересно , на добра цена .
 

TeXHo

Потребител
Предполагам, че първоизточника е този. Аз съм пазарувал от ebay магазина от линка и съм доволен. Но ако ги има на склад в България нещата, определено си струва да се провери каква е разликата в цените.

Аз имам 2рия фенер от тези които е пуснал st_beer и въпреки, че не е най-силния с който разполагам, е напълно адекватен за осветяване по тъмно.
 

Loki

Потребител
Налични на склад има модели CREE XM-L T6 от производители като:
UltraFire, SkyRay, TrustFire, KeyGo, ROMISEN, MXDL и др.

Това са все ментета, с недоказано качество и надеждност, без официален производител- ширпотреба, предлагаща се предимно в Диълекстрийм и подобни сайтове...
Едни от най-добрите фенери на пазара също са китайски- Fenix, Jet beam, Olight и др, с тази разлика, че се произвеждат с истински чипове и диоди, и естествено гарантирано качество..! Имат дистрибутори по цял свят и се продават доста успешно; познават се по цената- 5 до 10 пъти по-висока... ;) Абе нещо като да си купиш Нико даймънд или Зос... :p

Дани, тоя твоя човек- Olight, гледам има регистрация по всички ловни, ножарски, сърваивъл май и авто-мото форуми- пише, представя, организира ревюта, даже продава по някое фенерче втора ръка или промоция.. и то от година и повече... Ние ли сме най- недостойните и сдухани ;) ??? или просто нема кой да го светне :D.. Не че държа много на това... ;) :pardon:
 

st_beer

Редовен Потребител
Аз ги копирах от обявата и ги пуснах тук. Аз също имам подобен на втория и по скоро като първия. Купих го от тук:

http://www.dealextreme.com/p/uniquefire ... ull%20view

Проблем е с големите лумени че грее като печка. Моята жена да вземе да го даде на братовчед си като оправял един бойлер да си свети и ми го върна със леко намирисваща платка на диода. Беше изгорял естествено и си поръчах после по слаби лумени.

http://www.dealextreme.com/p/cree-xr-e- ... 8-4v-13658

Разликата в светенето е почети никаква. За сметка на това батериите държат много повече. Хубави са фенерите и светят страхотно. Който е решил и иска хубав свестен фенер да взема няма да съжалява ни най малко. Когато го вземах моя ми се изчака чакането докато дойде.После още тлкова чаках за изгорелия чарк. Цените не са никак надути или непоносими.
 

DANNY

Редовен Потребител
Loki написа:
...........................

Дани, тоя твоя човек- Olight, гледам има регистрация по всички ловни, ножарски, сърваивъл май и авто-мото форуми- пише, представя, организира ревюта, даже продава по някое фенерче втора ръка или промоция.. и то от година и повече... Ние ли сме най- недостойните и сдухани ;) ??? или просто нема кой да го светне :D.. Не че държа много на това... ;) :pardon:

Нормално е, той си е ловец.
Беше и модератор на огнестрелците е форума на orajie.com
Официален вносител за България е и на 2-те марки. Всички магазини желаещо да зареждат продуктите на марките взимат от него.
А за нашия форум, аз бях написъл, че ще работим с него и ако някой се интерсува да се обръща към мен. :pardon:
 

TeXHo

Потребител
Loki написа:
Налични на склад има модели CREE XM-L T6 от производители като:
UltraFire, SkyRay, TrustFire, KeyGo, ROMISEN, MXDL и др.

Това са все ментета, с недоказано качество и надеждност, без официален производител- ширпотреба, предлагаща се предимно в Диълекстрийм и подобни сайтове...
Едни от най-добрите фенери на пазара също са китайски- Fenix, Jet beam, Olight и др, с тази разлика, че се произвеждат с истински чипове и диоди, и естествено гарантирано качество..! Имат дистрибутори по цял свят и се продават доста успешно; познават се по цената- 5 до 10 пъти по-висока... ;) Абе нещо като да си купиш Нико даймънд или Зос... :p
...

Смея да твърдя, че не съм съгласен. Какво ни интересува нас в един фенер - да освети гората. Марковите фенери имат едно единствено предимство - по-висок к.п.д. За мен не е проблем да взема резервни батерии или дори зарядното за автомобил или 220V.
Силата на светене на "китайските ментета" е не по-лоша от тази на любимите ти "маркови" фенери, на 1/5 от цената! Това че ще свети 4 часа вместо 5 с един заряд е цена, която съм склонен да платя.
И за да не излезе че говоря наизуст - справка с всеки присъствал на нощните стрелби на Националната среща в Русе. С най-големия ми фенер от "ментетата" гората направо светваше цялата. Мога също така да добавя, че имам достатъчно познания, за да няма тайни за мен в устройството на тези фенери. И последно, минали са ми достатъчно фенери през ръцете, за да знам какво точно могат "ментетата" от Дийлекстрийм. За справка - на снимката е малка част от фенерите които съм купувал от малките жълти ръчички, просто тези ми бяха в стаята.
 

Attachments

  • DSCF3792.JPG
    DSCF3792.JPG
    127.7 KB · Прегледи: 299
Нагоре