Тайпан

Niki

Редовен Потребител
Здравейте,стрелци!Искам да ви питам дали би имало интерес за това изделие на нашият пазар.Говорим за цена доста под тази на Калибъргън!Говорим за една пробна партида от 10бр.
 

dberov

Редовен Потребител
Бях отворил тема за Тайпан преди 2 години но бе изтрита, запазих файла но информацията която поствам е от 2014. От скоро прочетеното не видях почти никаква промяна по дизайн или технически характеристики, само цената извън Украйна дето е вече по висока, иначе там струваше 1300лв. Бях се свързал с производителя Дима но кореспонденцията на лични в Украинския форум се пази само 12 месеца и е вече в историята, запазил съм телефонния му номер +380672389205. Най долу прикачам един текстов фаил - писмо което получих в отговор на мои запитвания в Украинския форум.
Ако е възможен директен внос и се докара цена може да се включа.


Отсял съм по важната информация а по долу в темата съм приложил линкове към форуми за тези които им се четат чуждоезични такива.


Ще започна с лоста за презареждане, той може лесно да бъде позициониран в ляво или дясно по предпочитание на стрелеца.

2014-01-20_151958.jpg


УСМ-то е проектирано много добре и според писаното във форуми е достоен за уважение.

2014-01-20_130014.jpg

Регулирането натяга на пружината на ударника е аналогично на Крикет от задната тапа в цевната кутия>>

2014-01-20_155851.jpg

Спусъкът може да се регулира много прецизно от болтчета в цевната кутия , просто всичко е вкарано в нея >>

2016-03-08_072155.jpg

Барабанът на Tajpan I и Tajpan II 4.5мм е 13 заряден направен така че след последния изстрел не може да превърти и да произведе празен изстрел >>

2014-01-20_154312.jpg

На Tajpan Mutant 5.5 барабана е 12 заряден тип ала Крикет

2014-03-01_223529.jpg


Пушката лесно става за единична стрелба с плочка която върви с пушката, монтира се на мястото на барабана >>

2014-01-20_154222.jpg
2014-01-20_154251.jpg

механизма за лостчето което закрепя барабана е разположен в предната лява (сега вече е от другата страна) и поставянето на барабана или приставката/плочката е много лесно>>

2014-01-20_191339.jpg

помислено е и за предпазител монтиран пред изнесения спусък >>

2014-01-20_155209.jpg

редуктора работи много добре

1-279
2-280
3-279
4-280
5-280
6-280
7-281
8-279
9-281
10-280
11-280
12-282
13-279

На редуктора е монтиран филтър който предпазва от попадане на бокучета в него >>

2014-03-01_205502.jpg

цевта е CZ 12 нарезна, на този линк може да се видят доста снимки под различен ъгъл >>

http://airgun.org.ua/forum/viewtopi...org.ua/forum/viewtopic.php?p=1015857#p1015857

резервоара е 220 см3 а манометъра е бял на WIKA 315 бара >>

2014-01-20_155630.jpg

зарядния порт

2014-01-20_154155.jpg

модератора е компонентен и разглобяем, така лесно може да се почисти или да претърпи промени по вътрешностите при евентуален мод.

2014-03-01_201321.jpg


Като точност при стрелба пушката не отстъпва на Едгън и Крикет с много добри резултати за Булпап.

2016-03-08_080501.JPG

До 2013 година на Украинския пазар са излезли два модела, Tajpan I и Tajpan II но и двата са в 4.5мм. През 2014г. изкараха нов модел Tajpan Mutant който е в 5.5мм. В официалния сайт все още няма цена.

Личното на мен Тайпан е много добра пушката като конструкция и дизайн, с качествена CZ цев, редуктора работи прецизно, стреля точно или всичко което се иска от една пушка е на лице при този Булпап.

ИЗНОСЪТ от Украйна е проблемен, вярвам че ако имаше дистрибуция за Европа тази пушка щеше да е редом до Крикет. Едгън така и не можа да се наложи в България поради високата си цена и проблемния износ.

Добавям един канал от тубата където има доста видеа за Тайпан.

http://www.youtube.com/channel/UCz7...hannel/UCz71kif8bOzB0W25U17F33g?feature=watch

Постарах се да отсея и сбия в една страаничка по важната информацията за тази пушка, тя все още оскъдна (2014г) но съм сигурен че има бъдеще и скоро ще я видим на европейския а защо не и на световния пазар.
Повече инфо може да четете на долните линкове.

http://airgun.org.ua/forum/viewtopi...irgun.org.ua/forum/viewtopic.php?f=15&t=21828

http://airgun.yalta-info.net/viewto...irgun.yalta-info.net/viewtopic.php?f=4&t=1738

http://www.fieldtarget.cz/clanky/ve...ww.fieldtarget.cz/clanky/vetrovky/taipan.html

Всички горе написани мнения са мои лични разсъждения от моя гледна точка.
 

Attachments

  • Серёга.txt
    1.5 KB · Прегледи: 8
Последна промяна:

Niki

Редовен Потребител
Поздравления и благодарско на Дберов за изчерпателната информация.По последни сведения от моят човек изделието струва в Украйна 900долара/не уточни за кой модел става дума/,но с изричната уговорка ,ако се задвижат нещата за България цената да съвсем друга/надолу/http://airwars.com.ua/forum/index.php/topic/12408-prodam-mini-bulku-45mm-56sm/Подготвили са ми един подарък вече,дано успее да мине границата,че в Украйна е ненормален контрола!
 

Niki

Редовен Потребител
Това не е нито Раптор ,нито Тайпан.Имат и други изделия,за да докарат такива цени...........Трябва да плащат лиценз и т.н. откъдето цена ще скочи!

Контрола е много строг,човек онзи ден дойде от Украйна,тараш на цялата кола.На връщане е същото.Дори ножа и фенера са му прибрали тия!
 
Последна промяна от модератор:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Без легален износ и съответния легален внос, всичко е "ако мине".
Риска при "ако мине" е 150%. А за този дето ще ги "мине", риска е да го "минат" доста дебело изотзад.
 

dberov

Редовен Потребител
Когато се свързах с производителя (Дима) каза че може да изпрати базов модел на цена от 1300лв. (това през 2014г) НО само до адрес в Украайна, от там нататък не го интересува.
При желание може да изработи пушка по поръчка като клиента избера цев - CZ или LW, от какво дърво да е приклада и какъв цвят да е финиша, според желаната мощност изработва зад редукторна камера и настройва редуктора, елемента издърпващ придържащия барабана пин може да бъде монтиран по избор (ляво или дясно на цевната кутия), да е СЪС или без предпазител, също модера може да търпи промяна. За изработката се чака 3 месеца а цената е 1000 евро.
Това го пиша като информация ако има мераклии и се задвижат нещата за внос да се има в предвид.
 

Niki

Редовен Потребител
Дберов,баце какви са тия 3месеца,може ама ако е някаква супер индивидуална поръчка!Чакам хората от магазина да потвърдят ,че желаят да вършат работа и да стартираме процедурата!Вече ми е купен на мен булпапа/ по горе на снимката/ марката е Питон,по малко известна марка от Тайпан и Раптор,ама ще ми го донесат юни ,ако не мине котка път на границата!
 

dberov

Редовен Потребител
Дберов,баце какви са тия 3месеца,може ама ако е някаква супер индивидуална поръчка!Чакам хората от магазина да потвърдят ,че желаят да вършат работа и да стартираме процедурата!

Ники, "Голям камък хвърли - голяма дума не казвай" че да не стане като на FreeMan вноса една година...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Та след разчистването в темата малко реална информация:
Има възможност за легален внос на Тайпан .22. FAС версия, около 45 Дж, с цеви CZ.
Цената излиза към 1000 Евро с ДДС.
Доставен до България, с включени банкови разходи ще е към 1050 Евро.
Доставка до месец.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
УСМ-то е проектирано много добре и според писаното във форуми е достоен за уважение.

index.php

 
Нагоре