ТУРНИР ПО ПРЕЦИЗНА СТРЕЛБА гр. Хасковo

andi

Редовен Потребител
Това е за огнестрелно , но на някой може да му е интересно и да се разходи до Хасково да позяпа . Ще се стреля на 50 м за флоберки и 100 , 200 и 300 метра за по-големите . Предишни години това е било най-големото бенч състезание и събира повечето занимаващи се с този спорт .

Стрелкови комплекс „ Диана ” – гр. Хасковo
ОРГАНИЗИРА ТУРНИР ПО ПРЕЦИЗНА СТРЕЛБА
В КЛАСОВЕ: “ЗАВОДСКА КАРАБИНА”
И
“СПОРТНА СНАЙПЕРОВА КАРАБИНА
В „Клас -22LR” – Клас Ловни / Варминт
Клас Спортен

В Клас – “Централно възпламеняване до 40 кал.” Клас Ловни / Варминт
Клас Спортен

Състезанието ще се проведе на 2-ри юли 2011 г. (събота) , датата 1-ви юли (петък) е определен като ден за тренировки, а 3-ти (неделя) е резервна .
Право на участие в турнира имат служители на МВР и МО, членовете на клубовете по бенчрест стрелба, както и граждани, притежаващи законно огнестрелно оръжие и заплатили определената такса за участие.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Първо искам да благодаря на организаторите за доброто състезание (не ,че няма какво да се желае още :))
Аз наистина отидох да видя как се провеждат състезания по БЕНЧРЕСТ при огнестрелните,и ВИДЯХ.
Разбрах че няма защо да търсим зали и безветрие,а напротив(ако състезанието е бенчрест.)В зали хората стрелят от ръка и с диоптрични мерници.
Разбрах и какво значи правилния патрон.Един и същи стрелец отпърво стреля с един вид,а след това с "правилния"(марката една и съща модела различен) и резултатите бяха ДРУГИ.
Радвам се за Миша който постигна 234 точки от 250.(аз имах 230)ПОЗДРАВЛЕНИЯ.И двамата за първи път стреляхме с тази пушка,само патроните бяха различни.Само за сравнение доколкото си спомням първия е с 242 или 243т. втория и третия 238т.(имаше надстрелване между Георги Топалов и Димчо от Хасково)Миша е пети с 234 ,аз шести с 230.Учасниците бяха 16 човека.
Лошото за нас беше че ние стреляхме първи а при последните вятъра значително падна(състезанието беше доста разтеглено)
Мисля си ,че не вързаните бутилки и рестовете са решаващи(там всички среляха с рестове и заешки уши,който нямаше му даваха ,колеги)
а правилната преценка на вятъра.
Стрелбището е един разкошен парк.
Има още много да се пише,но ще доскочая :)Дано само след този пост не се започне "лоша"дискусия :D :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Дано само след този пост не се започне "лоша"дискусия
Ти си го напиши в текстови файл и пращай на лични който го интересува ;) ;) Аз съм един от тях :cheers:
А иначе благородно ви завиждам за участието на това състезание ;)
 

братушка

Редовен Потребител
Лично аз отидох да гледам и да се видя с хората. Стрелбата се предвиждаше като опция, ако ме огрее. Е, огря ме :)

Основното е, че "капах" на мозъка (да не ми се обиждат хората :) ) на всички присъстващи, че пневматиката е просто още един клас пушки. Както имат ловен и спортен класове, така има и още един - пневматиката.
Накрая получих обещание да ни канят да последващите си пероприятия, като ще бъде предвиждан и клас "Пневматика 5,5", по същите правила и при същите условия като и флоберките.
Най-близкото мероприятие се предвижда тази есен в Казанлък. Стягайте си топовете.

Ще кажа само още, че огнестрелците са много по-дисциплинирани от нас. Редно и ние да бъдем такива.

Малко снимки от мен:
http://bratushka.snimka.bg/hobby/benchr ... -07.604462
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Ники, тоя дето стреля в ляво от теб не е ли Пламен Балинов от Варна?
 
A

Anonymous

Гост
Присъствието на въздухарите макар и инкогнито го имаше ;)/представиха се на ниво/ :yes:. Благодря и на двамата че ни уважиха и дойдоха .




Kрайно класиране при калибър 22LR.

ЛОВЕН КЛАС.-Класиране.

1.Гено Андреев - 237 т.
2.Красимир Георгиев - 206 т.
3.Виделин Чолаков - 200 т.
4.Михаил Абрамов - 188 т.
5.Николай Христов - 157 т.


СПОРТЕН КЛАС.-Класиране.

1.Мирослав Миткин - 243 т.
2.Георги Топалов - 238 т.
3.Димчо Костов - 238 т.
4.Йорданка Михайлова - 234 т.
5.Михаил Абрамов - 234 т.-Братушка
6.Николай Атанасов - 230 т. njatanasow
7.Пламен Балинов - 228 т.
8.Константин Константинов - 224 т.
9.Кирил Балабанов - 222 т.
10.Виделин Чолаков - 219 т.
11.Борис Андреев - 216 т.
12.Светозар Сяров - 212 т.
13.Николай Иванов - 211 т.
14.Виктор Муцев - 205 т.
15.Кристина Константинова - 196 т./Само на 11 години. /


МАЙСТОРСКИ КЛАС /първите трима от двата класа/-класиране.

1.Георги Топалов.
2.Димчо Костов.
3.Мирослав Миткин
 
Нагоре