Състезание с ФТ правила в зала

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Е голяма работа като се слу4и.
Каквото е за теб това е и за вси4ки.
Нека има наказателни.Това си е 4аст от шоуто.
Всеки да си гледа къде стреля, какво е изпуснал и да си решава каво да прави.
 

andi

Редовен Потребител
След като видях снимките на Кид, в понеделник нещата се раздвижеха и в момента пътят до залата е изчистен до асфалт. Паркингът също е разчистен, така че няма проблеми състезанието да е на 19.02. На лични и в темата има желание за тази дата, значи остава тя.
Отговарям малко разбъркано на въпросите:
Защо не е в събота? - Обективно залата понякога се ползва от лекоатлетите в събота до 13.00 часа, така че за еднодневно състезание не става, защото може да започне не по рано от 14,30 часа. Субективно, ако се отворят темите на регионалните групи, винаги се събират да стрелят за кеф в неделя по обяд, значи това е времето, което е удобно за повечето хора. А за пътуващите от далече, нарочно съм го изтеглил за 11,30 часа. Братушка, ти ако ще идваш мога да го изтегля 1 час по-рано, ако другите са съгласни.
Мнението на колегите от Пловдивската група и моето е, че в залата не е безопасно да се слагат истински ФТ-мишени.
Идеята на Архитекта е много интересна и ще го помоля да ми обясни, как съдията ще е сигурнен, че стрелецът в момента стреля по кръгчето, което трябва.
Мерих на лист А4, при УЗ 25мм разстоянието между кръгчетата е около 25мм - за да уцелиш друго кръгче, трябва да направиш доста голяма грешка, а щом правиш такива грешки (в зала), това, че си уцелил съседното кръгче, е по-малкият проблем.
При 2 изстрела от позиция, лесно се следи дали някой не стреля трети за прострелка.
Класовете са 2: международен и ънлимит. Стрелят всички заедно, после класирането ще е по класове.
Остана да се уточни, дали двата листа ще са УЗ 25мм или ще е един 25 и един 15. Ако са 2х25, ще се стреля от цялото трасе, като задължителните прав и от коляно, ще са до 35м. Ако са 25+15мм, задължителните за 25мм ще са до 35м, а за 15мм, ще са до 25м. На всеки лист ще има по 3 или 4 задължителни позиции или 6-8 УЗ.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
andi написа:
Идеята на Архитекта е много интересна и ще го помоля да ми обясни, как съдията ще е сигурнен, че стрелецът в момента стреля по кръгчето, което трябва.
Радвам се, че ти е харесала идеята, Анди :cheers: ! Ако имах къде да я реализирам щях да заложа направо двойна мишена /АЗ/ с шест кръгчета, която ще даде 20 мишенно "трасе" без презареждане на листите. Затова попитах първо за размера на вашите чашколовители.
Отговорът на поставения от теб въпрос е: Събираме се да се надстрелваме, не да се надхитряме :D.
 

dilom08

Редовен Потребител
от опит казвам, че приятелското надстрелване става само когато няма възможност за надхитряне. Иначе само един като се опита да хитрува и цялото приятно изживяване отива по дяволите.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
dilom08 написа:
от опит казвам, че приятелското надстрелване става само когато няма възможност за надхитряне.
Говорим просто за една зимна ФТ симулация с тренировъчна цел - поддържане и контрол на стрелковата форма. Който тръгне да хитрува - себе си надхитря. Защо да го прави - да си почеше егото ли ? Ами той ако ще хитрува в залата - и на поляните на лято ще хитрува :D .
 

братушка

Редовен Потребител
Тогава просто си стреляйте по хартийките. Без значение какви ще бъдат те и колко кръгчета ще бъдат улучени.

Да не заблуждаваме себе си и най-вече другите: щом има поне някакъв регламент, класове, класиране, схеми за отчитане на резултата - значи е нещо повече от "симулация с тренировъчна цел". Значи все някой ще се стреми да стане Първи... пък друг ще гледа да не е последен. И ще гледат мишенките, ще броят точките и дано имат късмет да не се наложи да спорят за тоз брой точки...
 

andi

Редовен Потребител
Такса : 6 лв, а за участващите в наема на залата за февруари и\или членове на пловдивския клуб 2 лв .
 

andi

Редовен Потребител
Архитекта написа:
EDIT: Моля Анди за извинение - в пилотния пост пише, че приема идеи, но .. на ЛС :wall: :rose: .
Изтрих публикуваната от мен идея за да не обърквам колегите, четящи темата. Пропускът ми беше просто от мерак - не разполагам с такава зала, за да види някога бял свят замислената ФТ симулация :D.
Пламене, писал съм го и преди: залата може са се ползва от всички колеги който искат да стрелят или да организират някакво мероприятие. Имаш идея : уточняваме се на лични,или по телефона, подготвяш се и обявяваш мероприятието . Ако трябва ние ти съдействаме оттук. Ти просто трябва да дойдеш малко преди обявения начален час за да си подредиш нещата.

soundmax написа:
Ще ми се да е на 19 ама както кажат по-голямата маса ;) Иначе идеята е добра и ще участвам със сигурност ако е на 19.
Само една молба не от към състезателна, а от към пред състезателната част. Ако може да се разположат чашкоуловителите през 10 метра до 50 ако има вариант и по нагъсто може да са на някои дистанции за прострелка. Мисля че правилната прострелка винаги е била фактор за добро участие, и казвам да са сложени на тези дистанции не за друго ами да не се разкарват постоянно хора напред назад да си прострелват - смятам че ме разбирате :D ;) :cheers:

Любо, ако дойдеш сутринта с мен и ми помогнеш да ги разставим и после да ги съберем, не е проблем.
Кид : 8 съсрезателя в серия е примерен вариант. Реално ще е според броя на престрашилите се на колко ще е удобно да се раздели - може по 6, по 7 човека .
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Благодаря за поканата, Анди :cheers: ! Тази зима вече си отива /да се надяваме/, но за следващата, живот и здраве, може да помислим за такава "копродукция".
Приятно забавление на домакини и гости на предстоящото мероприятие в неделя :rambo: :cheers: !
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Към 10 часа ще мога да дойда по-рано няма да мога ако не е направено нищо до тогава ще помагам, както и за събирането ;)
 

andi

Редовен Потребител
Отивам към залата . Предполагам сте се облекли топло , но за всеки случай взех червено вино за сгряване . Носете си чаши и мезета . :cheers:
 

TeXHo

Потребител
Благодаря на домакините! Получи се интересно състезание.
Качвам снимки на мишените.
 

Attachments

  • IMG_0164 (1280x960).jpg
    IMG_0164 (1280x960).jpg
    535.2 KB · Прегледи: 68
  • IMG_0165 (1280x960).jpg
    IMG_0165 (1280x960).jpg
    544.4 KB · Прегледи: 35
  • IMG_0166 (1280x960).jpg
    IMG_0166 (1280x960).jpg
    540.3 KB · Прегледи: 25
  • IMG_0167 (1280x960).jpg
    IMG_0167 (1280x960).jpg
    539.8 KB · Прегледи: 24
  • IMG_0168 (1280x960).jpg
    IMG_0168 (1280x960).jpg
    503.6 KB · Прегледи: 18
  • IMG_0169 (1280x960).jpg
    IMG_0169 (1280x960).jpg
    513.8 KB · Прегледи: 19
  • IMG_0170 (1280x960).jpg
    IMG_0170 (1280x960).jpg
    563.7 KB · Прегледи: 41

andi

Редовен Потребител
Състезанието приключи .
Камерен състав , затова пък с повече стрелба : 20х25мм+20х15мм+20х25мм=60 зачетни , от тях 24 са стреляха от коляно или прав (12 на стандартните за УЗ разстояния и 12 на удължени с до 10м дистанции ) .
Класиране :
1. Милен Миладинов | Милен М | - 49 точки
2.Пламен Георгиев |Сър Джон| -42 точки
3. Божидар Чудомиров |Фатален| -41 точки
4.Панайот Наков |Техно| -39 точки
5. Калоян Дулев |Кид| -38 точки
6. Георги Терзиев |Дилом| -35 точки
7. Любомир Здравчев |Саундмах| -23точки
 

Attachments

  • IMG_0434-2048.jpg
    IMG_0434-2048.jpg
    240.9 KB · Прегледи: 99

andi

Редовен Потребител
Ето схемата с разстоянията на позициите от които се стреляше:
1ви лист 20х25мм
1-31метра
2-46м
3-25 м прав
4-21
5-43 м
6-9 м прав
7-16м коляно
8-49м
9-24 коляно
10-44м
2ри лист 20х15мм
1-21м
2-9.5м прав
3-15м коляно
4-33м
5-24м прав
6-16м
7-30м
8-10.5м
9-27м
10-12м коляно
3ти лист 20х25мм
1-32м
2-48м
3-42м
4-29м
5-37м
6-24м коляно
7-22м прав
8-11м прав
9-33м коляно
10-44м

Подчертаните 2 разстояния са "излизане от канона" и отчитам като излишно усложняване от моя страна :-[
 
Нагоре