Състезание по фийлд таргет в град София, 5 и 6 Септември 2009 г.

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Мероприятието ще започне с построяване на палатков лагер на 04. 09.
Тоест ние ще сме там от петък.

05.09 (събота)

-пружинната пневматика ( само един кръг )- на 05. 09 от 11ч. ориентировъчно приключвне 13.00
-ФТ-PCP първи кръг -начало 14.00
-НФТ (един кръг) начален час около 20.30

06.09.(неделя)

-ФТ- PCP(втори кръг) начало 9.00
Отчитане на резултатите и награждаване -около 14.00
Записване за участие до 10.30 за пружинната пневматика на 05.09
за PCP до 13.00 05.09(събота).

Дисциплината НФТ отново е по-либерална. Няма да има разделение на PCP и пружинна. Пози за стрелба- една от трите разрешени. Който вече се е сдобил с фенер може да го ползва.
Таксата за участие -7лв.

Със закъснение пускам и изискванията за калибър и мощност на пушките:
- за ПП до 6,35 мм:)
-за PCP до 5,5мм
Пушките които са с мощност над 30 дж. задължително със заглушител - това е изискване на местните власти за да нямаме разправии и обяснения с полицаите после.

============================================================
Благодаря на всички които присъстваха и на тази среща!
Надявам се да са имали само приятни изживявания с пушка в ръка по трасето и в разпускащата атмосфера на лагера.
Честито на победителите!

Ето ги резултатите :


Клас ПП
1. Георги Стефанов 11 т.
2. Милен Миладинов 10 т.
3. Димитър Киров 7 т.

НФТ
1.Милен Миладинов 18 т.
2.Божидар Чудоморов 16 т.
3.Бранимира Сърбинова 15 т.

ФТ
1. Бранимира Сърбинова 48 т.
2.Божидар Чудомиров 45 т.
3.Милен Миладинов 41 т.
4. Пламен Георгиев 41 т.

Снимки:
Fatalen: http://gallery.airguns.bg/thumbnails.php?album=14
Milen.M: http://milenm.snimka.bg/hobby/v-to-s-st ... 418730.all
Jost70: http://jost70.snimka.bg/hobby/ft-06-09-2009.419311.all
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Друга ми беше мисълта.
Погледнато от позицията на човек извън София ще изглежда така:
"В началото на септември трябва да мина 200 (300) км, ако искам да участвам в софийското състезание. Две седмици по-късно трябва да мина още толкова, за да участвам в Националната среща. Много ще ми дойдат разходите. Едното трябва да го пропусна!"

И кое ще бъде пропуснато, ако трябва да бъдем честни пред себе си?
Такъв сбит график ще ни остави да си стреляме сами членовете на Софийската група (ако политическия ни спор със стероида не ме е направил нежлан за член на групата) + още не повече от 10 човека.

П.П. Когато едно нещо започне да се случва много често, ценността му в очите на хората спада.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

За малко по-представителни състезанията по ФТ са необходими два дни. Като се стреля с пружинка, а и нощното ФТ даже и не стигат. За района на София да се осигури евтина нощувка е трудна да не кажа невъзможна работа. Като алтернатива е палатковия лагер.
Лично мнение е че може да организираме три по-сериозни мероприятия на които да разчитаме на разширено присъствие(иначе други може всеки месец). С оглед на календара и метеорологичните условия това са месеците :
1.края на април до средата на май-при условие , че не е много дъждовно
2.края на юни началото на юли (както беше)
3. началото на септември и то първата седмица.
Националните срещи по принцип са след 20септември.За тях вече ще търсим задължително и хижи.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

simogg написа:
За малко по-представителни състезанията по ФТ са необходими два дни. Като се стреля с пружинка, а и нощното ФТ даже и не стигат. За района на София да се осигури евтина нощувка е трудна да не кажа невъзможна работа. Като алтернатива е палатковия лагер.
Лично мнение е че може да организираме три по-сериозни мероприятия на които да разчитаме на разширено присъствие(иначе други може всеки месец). С оглед на календара и метеорологичните условия това са месеците :
1.края на април до средата на май-при условие , че не е много дъждовно
2.края на юни началото на юли (както беше)
3. началото на септември и то първата седмица.
Националните срещи по принцип са след 20септември.За тях вече ще търсим задължително и хижи.
Най-сетне едно конструктивно мнение на човек стъпил на земята.
Ако искате да разчитате на разширено присъствие.
Иначе това си е среща на групата, такива каквито си правят всички групи през почти всички уикенди.
Това че Миша и Бор са дошли и трима души от Пловдив, не прави срещите регионални.
Ако почнете да ги правите по два пъти в месеца, макар и ентусиазмът им да е голям, бързо ще се изпари.
Видяхте какво стана във Варна.
Събраха се триесетина човека без да се канят и си прекараха супер.
Стреляха без награди , купи, грамоти и вероятно разбраха без награждаване, кой колко може да стреля и какви са му възможностите.
 

jost70

Потребител
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Аз го приемам като генерална репетиция за срещата в Узана .Не за мен , аз бих се пробвал на това ниво , за нивото на Узана ми е още много рано ! :'(
Но така ще мога да натрупам опит от много по-опитни от мен. Тази среща бих я приел като сверяване на часовника !
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Предлагам да престанете с това ще има ли хора-няма ли да има.
В горния си пост посочих, ЧЕ РАЗШИРЕНО УЧАСТИЕ НА ФТ СЪСТЕЗАНИЕ В СОФИЯ са възможни по ред причини през април-май;юни-юли и първата седмица на септември. Всички други регионални прояви също са открити и всеки който реши да участва е добре дошъл. Тези три състезания ще се правят по всички правила на ФТ;ФТ1; НФТ. Хората които ще участват за момента са повече от ясни. За съжаление сме много малко,но какво да него правим ли?
Декларираме, че през тези периоди ще има тези мероприятия и толкоз. Ще полагаме усилия да се случват.Всеки сам решава къде и как да участва.Разбира се че ще се съобразяваме да има поне 15 дни от наша проява и други такива организирани от другите клубове.
 

mitaka101

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

1.Състезание на Софийската група не е среща, каквато си правят другите групи, понеже не ми е известно някоя друга група да си е правила ФТ състезание досега. Не е коректно да се сравнява едно излизане на групата да постреля, със състезание с разполагане на 30-ина мишени, грамоти и пр. Второто е несравнимо по-сложно.
2. На последното състезание освен софиянци имаше хора от:Пловдив, Монтана, Козлодуй и Русе. Бих казал, че това придава на състезанието не само регионален, а национален характер, при това ако сравним списъка на състезателите по ФТ с този от последната среща в Русе, нищо чудно първият да се окаже по-дълъг.
3. За ентусиазма на Софийската група за състезания, аз не забелязвам никакви признаци за неговото изпаряване, напротив - с всяко следващо състезание нараства, освен това никой от нас не е говорил за състезания два пъти в месеца, аз споменах на два месеца веднъж, а акраба1 - за всеки месец, до което в един момент не се съмнявам, че рано или късно ще стигнем.

За момента Софийската група е единствената, която организира ФТ състезания извън националните, и според мен нашата инициатива следва да се уважава и подкрепя, а не да се обезсърчава с постове като цитирания на иводок, и този на деймос по-горе, че състезанието няма да има посещаемост и пр. Иводок пише подобни постове още от времето, когато започнахме да правим първите състезания в София, и досега нито едно от предположенията му за ниска посещаемост не се е сбъднало, макар че несъмнено допринася за това някои хора да се откажат от участие. Мисля, че такова поведение не допринася за развитието на ФТ в България.
Предлагам да пресдтанете с това ще има ли хора-няма ли да има.
+1
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

milen.m написа:
Надявам се трасето да не е на същото място, което според мен не беше съвсем подходящо. Може би в района има нещо по-добро, с горе-долу хоризонтални позиции, от които да се стреля, че последния път на моменти имаше реална опасност да направя кълбо назад без да искам.
 

Attachments

  • 2342821.jpg
    2342821.jpg
    118.1 KB · Прегледи: 171
  • 2342823.jpg
    2342823.jpg
    169.1 KB · Прегледи: 159
  • 2342825.jpg
    2342825.jpg
    154.9 KB · Прегледи: 153
  • 2342827.jpg
    2342827.jpg
    128.1 KB · Прегледи: 160

bor1968

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

ОФ
Големи удобства са им създали, а на тоя на втората снимка за да му е по-гот от задника му стърчи и една пръчка :lol:.
За да избегнем такива недуразомения за следващите стрелби в София искам по един фотьойл на всяка позиция за да ми е по-удобно ^-^.
 

djboby

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Изскам да допълня, че има и левечари в форума (аз) и при един лек наклон аз сядам огледално и да ви кажа никак не ми е одобно.
 

tzocho

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

+1 :bravo: :bravo: :bravo:

simogg, oсвен на участие, може да разчиташ и на съдействие от моя страна.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Колеги датата наближава. За това ще помоля за заявки. Може тук, а може и на ЛС.
За нощното ФТ е добе вече да си носите фенерчета. Мишените отново ще бъдат осветени (даже и по-добре), но фенерчетата ще са разрешени.
Моля колегите които имат гамовски мишени и могат да ги предоставят да ми пишат.стрмежа е този път да направим 15 коридора по 2 мишени.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

хубаво е да кажете нещо повече за:
1. палатковия лагер - мястото
2. условията за участие - ограничения на пушките, такси за участие
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

http://forum.airguns.bg/index.php?topic=533.15
Тук ще откриеш отговор на повечето въпроси. Таксата ще бъде съобщена на място. Последния път беше 7лв. на участник.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Имам GAMO-вски плъх, мога да го предоставя за състезанието.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Двама участници от нас за стрелбата :rambo: и още 1/2 за лагера, яденето и белите. ;)
РСР 16 j - ако ще има делене.
 

cdman

Администратор
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Идеята за жилетките е много добра мисля !
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

akraba1 написа:
Божидар не я е включил в последното само защото е нямал табелки :wall:
Довечера ще ги направя.

...А той да си признае колко свободни /жълти/ табелки има! :)
Не са в мен, но по спомен има поне 5 бр.
 

cdman

Администратор
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Аз също съм твърдо ЗА жилетките - ще е много по лесно да се различаваме а и съм сигурен че броя на фенерчетата сега ще е драстично по голям :)
 

Termina4

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Аз тръгвам в петък вечерта Как стоят нещата с храната и водата (има ли наблизо magazin-хранителни стоки)
:cheers:
 
Нагоре