Състезание по фийлд таргет в град София, 5 и 6 Септември 2009 г.

mitaka101

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

А пък аз съм ебати каръка - все ми излизат едни мишени - небоядисани и неномерирани - направо се чудя какво да ги правя
Направо жив да те ожалим!
Кратък репортаж от тази сутрин:
Обща снимка на участниците:
014639623.jpg

Времето е разкошно, трасето е на шарена сянка:
014639624.jpg

малко кадри на състезатели клас ПП:
014639625.jpg

014639628.jpg

014639630.jpg

014639622.jpg

014639629.jpg

014639627.jpg

В момента се удоволстват клас РСР, а по всичко личи, че напук на прогнозите за дъжд, гръмотевици и циклони ще има и нощни стрелби!
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Хайде,чакаме резултатите... :cheers:
 

mitaka101

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Малко инфо от нощния ФТ
Подготовка на участниците преди изпитанието. Масата е отрупана със спортни принадлежности, в чашите има наляти разрешени от МОК субстанции. Дискусията продължи до тъмно.
014657706.jpg

014657711.jpg

014657715.jpg

014657718.jpg

014657721.jpg

Бдителни граждани сигнализираха за фалшив полицейски патрул в околността:
(В последствие нарушителите бяха отстреляни)
014657723.jpg

Това е светлината в края на тунела, пардон кризата:
014657730.jpg

Като се доближи светлинката ми се стори, че ще да е от заблуден Пернишки миньор, който е объркал изходната шахта в следствие на злоупотреба с ... допинг, но после се оказа че е един от съдиите, който е връзвал скъсано въженце на мишена:
014657727.jpg

Една от близките мишени, осветена с "боен" фенер:
014657734.jpg

Тук извършвам черно посегателство върху очите на Пламен, посредством светкавицата - той пропусна следващите 5 мишени.
Странно, защо ли? Но това има и хубава страна - банковата ми сметка набъбна пропорционално...
014657736.jpg

Журито подготвя протоколите:
014657739.jpg

Главния Съдия и негов съмишленик обсъждат КОНСТРУКТИВНО въпроси от регламента, с помощта на агитационни материали, които едвам се побират на масата:
014657742.jpg
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

---
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

ЧЕСТИТО НА ПОБЕДИТЕЛИТЕ! :bravo: :rose: :cheers: :bravo:
Искрено се радвам на постиженията им!!!

С няколко думи:
супер приятно начало на мероприятието,
страхотно трасе,
очаквано готино прекарване с приятната компания,
вкусна храна,(благодарение на главните скараджий Пламен и Иво),
яки гръмотевици с напоителен дъжд за сутрешно събуждане,
още по-мокро награждаване на победителите, за да им върви и за напред по вода
и за завършек кална баня за мъжете, като превенция за старческите болести...;) ;) ;)



:cheers: на всички с очакване на следващите ни срещи!
 

Termina4

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Благодаря приятели за добре организираното мероприятие :yahoo:
Каквото и да напиша ще е малко и сркомно, затова нека да е с две думи-Страхотни сте! :bravo:
 

djboby

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Чакаме резултати. Недейте ги стиска ;)
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Благодаря на всички които присъстваха и на тази среща!
Надявам се да са имали само приятни изживявания с пушка в ръка по трасето и в разпускащата атмосфера на лагера.
Честито на победителите!

Ето ги резултатите :


ППП
1 Георги Стефанов 11
2 Милен Миладинов 10
3 Димитър Киров 7
4 Иван Костадинов 6
5 Иво Иванов 4
6 Юлиян Ненков 2
Цочо Василешки 2
7 Владимир Петков 1
8 Илиан Иванов 0
Кристиан 0


NFT
1 Милен Миладинов 18
2 Божидар Чудомиров 16
3 Бранимира Сърбинова 15
4 Пламен Георгиев 13
5 Светослав Симеонов 12
6 Илияна 8
7 Иван Костадинов 6
Весо 6
8 Георги Стефанов 5
Даниел Начев 5
9 Димитър Киров 3
10 Пепи 0


FT
1 Бранимира Сърбинова 48
2 Божидар Чудомиров 45
3 Милен Миладинов 41
4 Пламен Георгиев 41
5 Даниел Начев 36
6 Светослав Симеонов 32
Симеон Георгиев 32
8 Илияна Кокошарова 30
9 Георги Стефанов 25
10 Иван Костадинов 17
11 Весо 14
12 Пепи 9
 

cdman

Администратор
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

ft_05-06-sep_2009-1.jpg


Състезанието беше страхотно , както винаги организаторите се бяха погрижили подобаващо за трасето и наградите - хубавото е че всяко следващо състезание е на все по високо ниво и от към участници и от към организация :) - за което Благодарим! :bravo:

Специални благодарности и на Dejmos без който мероприятието нямаше да е същото - досега не бях виждал някой толкова подготвен за палатков лагер - а какви вкусни пържоли направи ... :cheers:

ft_05-06-sep_2009-5.jpg


Ето и победителите в клас Пружинна пушка:

ft_05-06-sep_2009-3.jpg


Статуетките за 1-вото място бяха страхотни и само мога да завиждам на тези които ги взеха:
ft_05-06-sep_2009-2.jpg



Почти уцелихме и времето - заваля в неделя сутринта но ние не се "изплашихме" :) нищо че гръмотевиците се чуваха на 100 метра от палатките а поройният дъжд ни валя здраво. На сутринта в неделя направихме 2-ри тур с PCP и към 14 часа решихме да се прибираме :) .... но дъждът ни застигна преди да излезем от черния път. Снимките на Милен ще покажат колко тежка беше борбата но битката беше спечелена и всичките коли излязоха на пътя и потеглиха към дома.

Благодаря на всички които присъстваха на състезанието :cheers:

Ето и първите снимки от Fatalen: http://gallery.airguns.bg/thumbnails.php?album=14
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

---
 

tzocho

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

На първо място по значение за мен /засега / ;) е събитийността, така че поздравления за ентусиазма и труда на организаторите, БРАВО! :bravo: :bravo: :bravo:
Честито и на победителите и поздрави към всички колеги, които уважиха това мероприятие. :cheers:
Що се отнася до времето в неделя, няколко поста по-напред изказах мнение :pardon:, но щом колегите ги влече и им харесва :crazy:, лошо
няма, току виж за следващия път съм се навил и аз :rambo: :rambo: :rambo:

Бъдете живи и здрави! :cheers:
 

jost70

Потребител
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Най-на края мога и аз да пиша .
Честито на победителите!
Сърдечна благодарност на организаторите за това ние участниците да можем да покажем до къде сме .Благодарности и към колегите предотвратили оставането ми без гориво на път за в къщи :)
Радвам се ,че можах да се запозная с нови приятели и да си прекараме чудесно . Тръгна ми по вода първото участие :crazy: и бензин :pardon:
ето малко снимки и от мен:http://jost70.snimka.bg/hobby/ft-06-09-2009.419311.14694852
Благодаря на всички , искам пак да :rambo:заедно :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Искрено се надявам следващото да не се приеме като пореден опит за заяждане.
За мен е конструктивна критика.

Разбирам стремежа човек да похвали свое постижение. Едва ли някой е чак толкова скромен, че да не изпитва понякога такова желание.
Но това не трябва да става чрез принизяване на чужди постижения, защото предизвиква негативни усещания, не само в засегнатите.
И в това състезание не изневерихме на традицията да правим нещо ново, и по-добро..... освен това направихме първото състезание с 30 мишени, което според повечето правила, които съм чел, е минимумът за официално състезаниие.
Поздравления за организаторите на състезанието за добре свършената работа. Според мен това състезание е най-добре организираното от всички състезания по фийлд таргет, които сме правили досега (национални и регионални).
Мисля, че летвата се Вдига и то посока евро стандарти
Наистина трасето беше достатрудно, разнообразно и добре подготвено, за което заслужено ги поздравявам.
Особено оценявам постигнатото разнообразие с прав и обратен наклон на трасето, с интересни места на мишените
Няма да кажа, че визираните състезания не са били добре организирани, даже напротив.
Но думички като "най" и "пръв" трябва да се използват внимателно, особено когато има и други мероприятия за сравнение.
"Първото с 30 мишени". В Русе бяха 28. Тези две мишени ли са разликата между "официално състезание" и някакво си там състезание?!
"Най-добре организираното" - няма да коментирам. Не може да се сравнява организиране на ФТ с организиране на ФТ, БР и пистолет за една среща.
"Разнообразен терен и т.н." - за пръв път беше организирано такова трасе на националната среща. Но то не вдигна летвата и не даде нов стандарт за такива състезания ???

Нека да не се изтъкваме за чужда сметка.
Нека не говорим от позицията "Моето гардже е най-красивото".
Не е от полза за никого.
Вместо това, за всяко мероприятие можем да казваме неща като
Надявам се всички участници да оценят огромния труд, който са положили организаторите за изграждане на трасето.
и
Надявам се да успеем да запазим това ниво и на следващите състезания, и дори да го повишим.

Сигурен съм, че не само аз чувствам така нещата
.... пак успя да пляснеш едно л...но на всичкото хубаво. Никой не отрича мнооооогото труд положен от момчетата по организирането,но от големи изхвърляния не ce трупа актив ,а по скоро негативи.
Нима в Русе не бе положен труд или пък Братушка не бе косил нива при 50 градуса на слънцето
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Иво когато не знаеш не говори за да остава хората с погрешни впечетления!
Относно трасето в Русе всичко тръгна от:
пост #7 страница 1 в темата
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=4
До тогова даже не смеехте да говорите за такова нещо. :-[
...та кой ви даде идеята?
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Приемам критиката.
Но все пак говорех за реализация. И за изрази като "За пръв път направихме", а не "ние първи имахме идея за..."
Освен това, предложението е за ХФТ, а той се провежда по други правила.
Което не го прави по-малко ценно.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Pi4ka Trepa4ka написа:
Иво когато не знаеш не говори за да остава хората с погрешни впечетления!
Относно трасето в Русе всичко тръгна от:
пост #7 страница 1 в темата
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=4
До тогова даже не смеехте да говорите за такова нещо. :-[
...та кой ви даде идеята?
смешно!при положение,че идеята датира преди още този форум да съществува.
тя е всъщност на еро,предложих я от негово име в стария форум и доколкото си спомням тогава само сър джон я подкрепи.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

И най-важното.
Не говорех за идея, а за поведение.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Алооо,колега Dejmos , ти като си такъв голем философ , и постоянно критикуваш всеки и всичко :yes: , защо не вземеш да организираш ти едно състезание да видиме какъв си организатор . То на готовото маану лесно се намира , ама то това не е като да хвърляш пържоли на скарата :eek: ;) . Така , че малко се :stop: и се позамисли за труда които са положили тия хора.Аз също бях в Русе , и с чисто сърце мога да кажа , че организацията там като за национална среща с нищо не беше по-добра от софийските регионални срещи :yes: :yes: :yes:

Нарушена т.2 от правилата
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Аз също бях в Русе , и с чисто сърце мога да кажа , че организацията там като за национална среща с нищо не беше по-добра от софийските регионални срещи
А би ли заявил със също толкова чисто сърце, че софийските регионални срещи са най-добре организираните до момента, само те са пример за официално състезание и т.н.?!
Именно срещу такива крайни и себеизтъкващи изказвания се обявих, но останах неразбран.
 

mitaka101

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Няма да кажа, че визираните състезания не са били добре организирани, даже напротив.
Но думички като "най" и "пръв" трябва да се използват внимателно, особено когато има и други мероприятия за сравнение.
"Първото с 30 мишени". В Русе бяха 28. Тези две мишени ли са разликата между "официално състезание" и някакво си там състезание?!
"Най-добре организираното" - няма да коментирам. Не може да се сравнява организиране на ФТ с организиране на ФТ, БР и пистолет за една среща.
"Разнообразен терен и т.н." - за пръв път беше организирано такова трасе на националната среща. Но то не вдигна летвата и не даде нов стандарт за такива състезания

Нека да не се изтъкваме за чужда сметка.
Нека не говорим от позицията "Моето гардже е най-красивото".
Не е от полза за никого.
Две мишени, не "общи" а лични, не са малка разлика. И когато има стандарт и си под него, независимо колко под него - значи си извън стандарта. Не че това е обидно за организаторите на "нестандартното" състезание - колкото мишени са имали, толкова са сложили. Тъпото е да се засягаш, че други са направили нещо повече.
Разбрах, че Русенското гардже е най-рошаво.
Взимам си бележка.
От тук нататък всеки мой коментар по темата ще започва с "В Русе правят най-великите състезания. Те са първооснова и оригинал на всички състезания в Бг. и извън Бг!"
Предлагам и да стане лого на Асоциацията.
А между другото, мога да сравнявам "ФТ, БР и пистолет" с ПП ФТ, ПЦП ФТ в два кръга и Нощен ФТ.
Ама сигурно не съм прав, както ще ми обясните по-късно.
По този повод отивам да си сипя едно малко.
:cheers:
 
Нагоре