Състезание по фийлд таргет в град София, 5 и 6 Септември 2009 г.

A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

---
 

mitaka101

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

simogg написа:
Със закъснение пускам и изискванията за калибър и мощност на пушките:
- за ПП до 6,35 мм:)
-за PCP до 5,5мм
Пушките които са с мощност над 30 дж. задължително със заглушител :exclaim:
Това "до" включва ли чисълцето след него?
тоест разрешени са: ПП 4,5 5,5 6,35 и РСР 4,5 5,5;
или
разрешени са: ПП 4,5 5,5 и РСР 4,5;
??????????
 

cdman

Администратор
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Точно така са :)

тоест разрешени са:

ПП 4,5 5,5 и 6,35
РСР 4,5 и 5,5

До изискването за заглушители стигнахме след предупреждение от местните власти че се стреля с малокалибрено и ще повикат полиция. Всички знаем защо не стреляме вече на камбаните - след като дойдоха 3 пъти патрулките поради сигнал от околните вили и бяхме дотам. Същото ще стане и тук ако продължаваме да гърмим с такива мощности без заглушаване. По моя лична статистика 90% от хората с мощните пушки си бяха купили заглушители и това няма да им е проблем - останалите просто трябва да помислят за това .

Иначе темата разчистих аз , не е било с цел цензура с поради факта че се разрастна голям скандал с неверна начална тема. Има хора във форума които съвсем умишлено палят фитила с изкривени думи при което започва верижна реакция, всичко което не е по темата е изтрито.

Нека всеки да помисли не само за себе си а и за другите - всички сме един екип , една група , един отбор и тези правила са за обща безопасност и колективно благо. На никой няма да е приятно посредата на състезанието да дойдат полицаи и да ни разпитват 4-5 часа и да ни привикват по районните и т.н. - ще стане грозно и всички ще си тръгнат с неприятно чуство, така че мислете за всички а не за себе си и не бъдете крайни в изказванията си.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

"Нека всеки да помисли не само за себе си а и за другите - всички сме един екип , една група , един отбор и тези правила са за обща безопасност и колективно благо. На никой няма да е приятно посредата на състезанието да дойдат полицаи и да ни разпитват 4-5 часа и да ни привикват по районните и т.н. - ще стане грозно и всички ще си тръгнат с неприятно чуство, така че мислете за всички а не за себе си и не бъдете крайни в изказванията си."

+1 Приветствувам становището на CDMAN! Нека всеки когато пише или прави нещо,да мисли и за другите.Те са му приятели,а не противници.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Имахме желание да се включим ,но при толкова коментари ,условия,забрани и каво ли още не-идва ми малко в повече.Приятно ви състезание.Ще се видим на "Узана " с тези които доидат.
Поздрави.
 

s73r01d

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

И аз отпадам, служебно.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

А кого свъщност очакваме освен софиянци?
 

Termina4

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

От Сопот сме двама :rambo: :rambo: :rambo:
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

mmst написа:
Имахме желание да се включим ,но при толкова коментари ,условия,забрани и каво ли още не-идва ми малко в повече.Приятно ви състезание.Ще се видим на "Узана " с тези които доидат.
Поздрави.

Тишо, обръщам се към тебе, но се надявам това да бъде прочетено от възможно най-много хора.
Така ли на никой не му направи впечатление, че всички коментари, условия, забрани и какво ли още не (използвам твоите думи, защото са много точни) се направиха от хора нямащи никакво пряко отношение към организацията на мероприятието. Самите организатори - Симо и Божидар - едва ли им се събират два поста общо в цялата словестна оргия и помия, която се изля. А ще стане това, което те решат, а не това което други си мислят.
Искам да уверя всички, които имат желание да дойдат на събитието, че забрани НЯМА. Има условия, касаещи единствено калибъра при ПЦП и използването на заглушител(найстина е проблем ако неискаме да си имаме работа с местните и полицията).
Всичко ще бъде като миналия път, но с по-добро оборудване, с повече мишени, разположени по различен начин от преди, по-добре осветени мишени за НФТ, награди, приятна вечерна разпивка сред природата в приятелска компания и т.н. Така или инъче мероприятие ще има и от утре сутринта Симо, Божидар и аз ще бъдем на мястото да подготвим терена. Всеки е добре дошъл, когато реши.

Поздрави и от мен на всички. Ще се радваме на всяко присъствие, независимо от писанията през последните два дни.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

след тоя пост само непреодолимият Мързел ме кара да откажа участие.ама напоследък съм толкоз сдухан,че уикенда гледам да разпускам наблизо,без много шофиране.
приятно състезание и от мен.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

luft9waffe написа:
след тоя пост само непреодолимият Мързел ме кара да откажа участие.ама напоследък съм толкоз сдухан,че уикенда гледам да разпускам наблизо,без много шофиране.
приятно състезание и от мен.

Обещал си ми гостуване.
Кога ако не сега.
 

s73r01d

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Аз вече реших че няма да участвам и ще дойда в неделя да си прибера мишенката.

Не разбирам само какви са тези оправдания със "местните и полицията" в закона на Р България е написано 200 метра от населено място и толкова, без повече подробности и оправданията са смешни. Въпреки всичко организатора си решава правилата.

Пожелавам ви приятно изкарване.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

sir John написа:
luft9waffe написа:
след тоя пост само непреодолимият Мързел ме кара да откажа участие.ама напоследък съм толкоз сдухан,че уикенда гледам да разпускам наблизо,без много шофиране.
приятно състезание и от мен.

Обещал си ми гостуване.
Кога ако не сега.
обещал съм.факт.просто ще е по-нататък.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

s73r01d написа:
Аз вече реших че няма да участвам и ще дойда в неделя да си прибера мишенката. .......

Жив и здрав.
Ако искаш не се разкарвай. В неделя като се прибирам мога да мина покрай вас и да ти ги оставя.

luft9waffe написа:
sir John написа:
luft9waffe написа:
след тоя пост само непреодолимият Мързел ме кара да откажа участие.ама напоследък съм толкоз сдухан,че уикенда гледам да разпускам наблизо,без много шофиране.
приятно състезание и от мен.

Обещал си ми гостуване.
Кога ако не сега.
обещал съм.факт.просто ще е по-нататък.

:cheers: :cheers: :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

---
 

tzocho

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Вариант-предложение продължение поста на milen.m:
Състезанието започва в посочения час 11.00 но първи кръг PCP, 13.00 начало ПП след края на което в късния следобед да започне втория кръг на PCP. Нощния FT остава за към 20.00 Да не забравяме, че последния път състезанието се хареса от всички участници и заради хубавото време.
В крайна сметка организаторите да преценят откъде духа вятъра ???
 

Yasho

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

координатите от първа страница не са верни,потроших си колата за да стигна на неква безлюдна ливада.НЕЗНАМ КОЙ Е ОРГАНИЗАТОР НА СЪСТЕЗАНИЕТО ПО ОРИЕНТИРАНЕ НО ОПРЕДЕЛЕНО ТРАСЕТО Е СУПЕР !!! не се излагайте земете сложете една талашитена-фазер-шперплат табелка червена със стрелка и да пише на нея ФТ иначе половината желаещи ще ви благославят...
въпреки желанието ми да присъствам няма да повторя - никва организация!!!
 

mitaka101

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Ето малко снимки от организацията:
Екипа е готов за работа:
014631376.jpg

охраната е отцепила периметъра:
014631377.jpg

най-важното е да се разбърка боята:
014631392.jpg

Работата тече по план - един боядисва, втори му казва как да го прави, а третия стои, гледа и ...снима за Историята:
014631380.jpg

Охраната понеже е леко късогледа е пригодила най-новия телескоп за оптичен мерник:
014631382.jpg

Един от коридорите сниман от погледа на жертвата:
014631383.jpg

проба на мишената - работи:
014631384.jpg

мишените се монтират трудно, чак се изморих да гледам:
014631385.jpg

014631390.jpg

зоната за прострелка:
014631386.jpg

всеки коридор е тестван по строго научна метода:
014631389.jpg

дойде и "Господаря на гората" - имаме разрешението му за провеждане на мероприятието. Ура!
014631387.jpg

Толкоз от тази сутрин - утре повече.
 

cdman

Администратор
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Yasho написа:
координатите от първа страница не са верни,потроших си колата за да стигна на неква безлюдна ливада.НЕЗНАМ КОЙ Е ОРГАНИЗАТОР НА СЪСТЕЗАНИЕТО ПО ОРИЕНТИРАНЕ НО ОПРЕДЕЛЕНО ТРАСЕТО Е СУПЕР !!! не се излагайте земете сложете една талашитена-фазер-шперплат табелка червена със стрелка и да пише на нея ФТ иначе половината желаещи ще ви благославят...
въпреки желанието ми да присъствам няма да повторя - никва организация!!!

Възможно е да съм заблудил някой с тези координати тъй като не бяха проверени лично а ни ги изпратиха , току що помолих Fatalen да даде координати на самото трасе за стрелба и ето верните:

GPS: N 42.66.25 , E 23.19.46

Другите координати вероятно са на предната поляна която ползвахме за стрелба. В първият пост на темата обаче има доста подробно обяснение с карти - разгледайте го , ако има объркали се може да звънят на 0888 266652 - Светлин
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Пожелавам на всички Ви приятно изкарване и успешни стрелби! :bravo: А пък аз съм ебати каръка - все ми излизат едни мишени - небоядисани и неномерирани - направо се чудя какво да ги правя! :D
 
Нагоре