Състезание по фийлд таргет в град София, 5 и 6 Септември 2009 г.

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Мероприятието ще започне с построяване на палатков лагер на 04. 09.
Тоест ние ще сме там от петък.

05.09 (събота)

-пружинната пневматика ( само един кръг )- на 05. 09 от 11ч. ориентировъчно приключвне 13.00
-ФТ-PCP първи кръг -начало 14.00
-НФТ (един кръг) начален час около 20.30

06.09.(неделя)

-ФТ- PCP(втори кръг) начало 9.00
Отчитане на резултатите и награждаване -около 14.00
Записване за участие до 10.30 за пружинната пневматика на 05.09
за PCP до 13.00 05.09(събота).

Дисциплината НФТ отново е по-либерална. Няма да има разделение на PCP и пружинна. Пози за стрелба- една от трите разрешени. Който вече се е сдобил с фенер може да го ползва.
Таксата за участие -7лв.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

---
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

---
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

---
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Мамка им на хронометрите и на малките жълти ръчички които ни ги изпращат вече втори месец.
Нашето желание е да има засичане, но както разбирате без еднакви измервателни устройства това е малко трудно. Все пак очакваме от друго място доставка. Дано да дойдат на време.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

---
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

akraba1 написа:
...Имаше /според мен/ само една която беше по-рискова. Не оригинална падаща на дърво и се стреляшо от разстояние 10тина м. по спомен номер 22 или23...

milen.m написа:
Аз не говоря за НФТ, а по принцип. Според мен имаше доста повече от една мишени, които бяха рисково разположени, но и мястото не дава много възможности в това отношение.

Защо мислите, че имаше опасно разположени мишени? Бъдете по-конкретни в опасенията си, за да може занапред да бъдат изчистени подобни рискови разположения.
Мишената беше №23 и не мога да разбера, защо е смятана за опасно разположена!

milen.m написа:
Според мен това място не е подходящо за трасе за ФТ, и поне за следващото състезание трябва да се потърси друго, където дърветата да са по-нарядко, и да няма ниска растителност, която да пречи на видимостта.

Кажи кое точно те притеснява в трасето? Ако сме пропуснали нещо предишния път да можем да го избегнем при разполагането на трасето в петък.

milen.m написа:
Също така наклонът по посоката за стрелба трябва да е нагоре.

Защо? Умишлено беше направено така, че в някои коридори да има денивелация и в двете посоки (нагоре и надолу), защото корекциите при изстрел са различни от примерната хоризонтална прострелка, която всеки прави.

milen.m написа:
Освен това почвата е мека, и не позволява закрепване на мишените по традиционния начин с колчета, което пък многократно утежнява разполагането им.

Че почвата е мека, да мека е. Но не съм съгласен, че закрепването на дарво (както бяха всички мишени) на последното състезание е недостатък, напротив! Няма да се притесняваме, че в следствие на силните изстрели и постоянното дърпане на въжетата за презареждане ще се извадят поне малко колчетата, което от своя страна води до безпроблемно падане на мишената от по-силен изстрел, дори извън убойната зона (даже с теб сме го установявали това опитно).
Що се отнася трудоемкостта за монтиране по дърветата, сматам че това не е причина. Лично на мен не ми представлява трудност да се потрудя малко повече, но за сметка на това да се получи по-добре, в което съм убеден, че е така.

milen.m написа:
Аз съм почти убеден, че дори в същия район може да се намери по-добро място, но трябва да се пообиколи повече. Може да е по-далече от палатките, но с безопасността компромиси не бива да се правят.
Вероятно си прав, но те уверявам, че със Симо сме обиколили доста наоколо и по-подходящо място не успяхме да намерим, а именно:
1. Да е достъпно с кола (може би не с всякъква, но поне пътя криво ляво с кирките го оправихме заедно с Пацо).
2. Да има достатъчно място за бивак, огън, хахо-хихи и т.н.
3. Трасето да е сравнително близко до бивака и достатъчно добре обезопасено, за да не стане някоя беля.
4. Коридорите да са на достатъчно разстояние един от друг и в същото време да не са прекалено на гъсто.
Има и недостатъци като липсата на вода в непосредствена близост, но...
Сигурно има и други недостатъци, за които призовах да бъдат споделени след последното състезание, но получих много малко и несъществени критики.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

---
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

---
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

---
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

---
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

milen.m написа:
Според мен, за да е безопасно разположена мишената, тя трябва да е на земята, или максимално близо до нея. При такова разполагане, и стрелба от седнало положение, траекторията на чашката е близо до земята през цялото време, и дори да изникне внезапно човек пред стрелеца, в най-лошия случай ще бъде уцелен в крака.

Тъй като ще участвам в подреждането на трасето ще апелирам към по-ниското поставяне на мишените. Смятам, че забележката е пряко свързана с безопасността на трасето.
Относно алтернативното (по-безопасно) място на евентуално попадение от някой проектил, то такива рискове изобщо не трябва да съществуват, било то и в кутрето на левия крак. :D

milen.m написа:
Освен това, не ми харесва, че в един момент трасето завива под прав ъгъл, някъде примерно след 5-6 мишена, при което посоката на стрелба от едни позиции (7-:cool: съвпада с разположението на мишени от другите позиции (5-6). Номерата са по памет, може да не са били точно тези. При това положение някой, който е тръгнал да поправя скъсано въже, например, застава срещу пушките на други състезатели, които обаче не виждат, че той е излязъл. Вярно е, че сигнализираме спиране на стрелбата, но е достатъчно да има един неразбрал, или разсеял се, за да стане инцидент. Трасето може да завива под прав ъгъл, но посоката на стрелба трябва да е навън от него, а не навътре.

Номерата бяха 3-4 и 5-6, но не мога да се съглася, че е имало каквато и да била опасност спрямо всеки, който е слушал инструктажа или позициите за стрелба определени с колчета. Затова се проведе инструктажа, но въпреки това и то на НФТ имаше неспазване на инструкциите, което е доста опасно. Нека все пак всички колеги, участващи в подобни мероприятия занапред да имат предвид, че въздушните пушки са ОРЪЖИЕ, въпреки свободния режим на продажба и придобиване.

milen.m написа:
Не смятам, че монтирането на дърветата е "малко" по-трудно. Това е голяма хамалогия, и направо ви се чудя, как се навивате да го правите.

Имам желание и време (поне засега) и все си мисля, че ще се намира по още един човек с възможност от предния ден да ми помага за разполагане на трасето.

milen.m написа:
При подходяща почва закрепването с колчета е достатъчно стабилно за целите ни. Падането на недобре закрепени мишени става само от кондор, еваникс или суматра, а аз мисля, че имаме разбирателство по този въпрос, да не се допускат такива пушки на състезанията.

Не мисля, че ще открием гориста местност с твърда почва по обясними причини (листа, клони, гниене и т.н. Просто се получава един слой от органични “отпадъци” на повърхността на земята), където да можем да забиваме стабилно колчетата.
Относно мощността на пушките сме коментирали и мога само да кажа, че на последното състезание имаше пушка, която стреляше с далеч над 50-60 джаула. Само ще спомена, че в една от моите мишени имаше попадение (вероятно от същата пушка), на която лопатката вече прилича на лъжица в следствие на силния удар. Затова отново призовавам да не се използват пушки с прекомерна мощност, защото за това оборудване се дават пари и трябва да го ползваме не само 1-2 пъти.

Добавено:

milen.m написа:
В събота ще съм там рано сутринта, но вероятно вече ще е късно за корекции.

Щом се отнася за сигурността на всички, едва ли ще е късно от съвети и мнения, било то и непосредствено преди започването на състезанието

milen.m написа:
P.S.
Една снимка и от състезанието в Полша.

Нека не сравняваме "плоско" двете състезания. Винаги се доверяваме повече на чужденците, отколкото на нас си. :( :( :(
Само ще спомена, че два пъти виждах трактор с прицеп в оптиката си, докато се прицелвах по мишените на състезанието в Морско.
Може би пак ще повторя, но единственото, което ни отдалечава от организацията в Морско е ДИСЦИПЛИНАТА :no: :no: :no:. Имаше още едно нещо, което ще бъде коригирано и това е, че трасето не беше оградено по цялата си дължина с лента. По предложение на Милен това ще бъде направено.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

---
 

civilian

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Колеги,

1-во: Заявявам участие с пружина, 16 дж., калибър .25 (6.35 mm) или .22 (5.5 mm).

2-ро: Предлагам в събота - 11:00 часа колективна снимка с оръжието, което да е нещо като тържествено откриване, че досега груповите снимки са с голи ръце като чиновници на служебна разпивка.

3-то: Много силно поддържам тези, които искат дисциплина. Тази снимка в 11:00 да бъде като сигнал на съдията за започване на мача и след това да гони за всякакви провинения - най-вече за безразборно размахване на пушки (вкл. стрелба по табелите). В Германия и Америка за такова нещо няма да пуснат никого да мине втори път покрай ливадата. И си го решават и поддържат самите участници.

4-то: Нали не искаме да ставаме за срам в държавата с някой енцидент, след какъвто ще е съвсем основателно и сигурно, че ще попаднем под всякакви забрани.

5-то: Откровено не разбирам присъствието на тези сбирки на малки деца!

6-то: В казармата са ме учили и задължавали да нося пушката само с дулото нагоре. При толкова народ един до друг, неволен изстрел надолу е почти сигурно пряко попадение или рикошет.

7-мо: В "магазин за 1-лев" на ул. Екзарх Йосиф в София, непосредствено до оръжейния магазин "Меч и Ко." се продават предпазни очила по 1.50 лв. - безцветни и сиви.

До събота!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

5-то: Откровено не разбирам присъствието на тези сбирки на малки деца!

не ми е работа на мен да го коментирам ама не е лошо да се учат децата от малки на култура от нас, което и искаме всички и не е зле да виждат от малки как стават някои работи при стрелба и.т.н., както е в Германия и Америка където ги спомена в точка 3. :cheers: хората с децата най-добре могат да обяснат :)
 

cdman

Администратор
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Децата са си точно на мястото - това е любителска проява с цел събиране , състезание , да се видиш с колеги и познати и приятели , децата в повечето случаи вървят навсякъде с нас защото няма къде да ги оставим :) не може да седят в къщи 3 дена сами докато ние си стреляме на воля из горите.
 

Termina4

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

3 дена стреляме на воля из гората :crazy: :rambo:
Нека го направим да се забавляваме добре и разбира се да е безопасно за всички ^-^
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

---
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

Със закъснение пускам и изискванията за калибър и мощност на пушките:
- за ПП до 6,35 мм:)
-за PCP до 5,5мм
Пушките които са с мощност над 30 дж. задължително със (взех та се поправих) модератор :exclaim:
 

Yasho

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 05;06 септември 2009 г.

да помоля пак някой за GPS координати на бонсови че беше ми ги поснал някой и немога да намеря къде
 
Нагоре