Състезание по фийлд таргет в град София, 04 юли 2009 г. (събота).

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата
A

Anonymous

Гост
Пускам темата, за да обсъдим в нея провеждането на състезание по ФТ в град София.

fatalen написа:
Исказвам специалните си благодарности на simogg и sir John за голямата помощ, която указаха в подготовката и идеите свързани с цялото мероприятие. На Akraba1, без който, ако не невъзможно, то щеше да бъде много трудно за мен да реализирам идеите, които имах и бяха доразработени от него относно наградния фонд.
Благодаря на всички, които присъстваха и участваха в състезанието. Надявам се да Ви останат приятни спомени от деня за размисъл (( :rambo:)) преди Парламентарните избори :lol: :lol: :lol: . По мое скромно мнение размислихме подобаващо ;) :rambo:.
Очаквам да видя мнения, препоръки и критики относно провеждането и организацията.
След подробен преглед на протоколите, си давам сметка, че трасето е много сложно, да не казвам по-силни думи. Отчитам това за моя грешка, която ще бъде коригирана и се надявам това да не обезкуражи част от участниците за в бъдеще.

Ето и класирането:

FT РСР - Фийлд Таргет

1. Fatalen - 36 т.
2. Simogg - 31 т.
3. MilenM - 23 т.

4. Shooter - 22 т.
5. MMST - 18 т.
6. Sir John - 17 т.
Andi - 17 т.
8. GTD - 16 т.
Братушка - 16 т.
10. FireHorse - 15 т.
Silvia - 15 т.
MiraBis - 15 т.
13. Strong94 - 12 т.
14. Bor1968 - 9 т. (резултатът е на база представена само една "карта за отчитане на резултатите")
15. Dinkata - 5 т. (резултатът е на база представена само една "карта за отчитане на резултатите")
16. MDinkov - 4 т. (резултатът е на база представена само една "карта за отчитане на резултатите")
CDMan - 4 т. (резултатът е на база представена само една "карта за отчитане на резултатите")
18. DJBoby - 1 т. (резултатът е на база представена само една "карта за отчитане на резултатите")


FT ППП - Фийлд Таргет

1. Bor1968 - 16 т.
2. Mitaka101 - 13 т.
3. Братушка - 12 т.

4. Juli1888 - 11 т.
5. Tzocho - 9 т.
6. Dinkata - 8 т.
MDinkov - 8 т.
8. Ininia - 3 т. (резултатът е на база представена само една "карта за отчитане на резултатите")
Илияна - 3 т.
10. Akraba1 - 2 т.
11. Wilhelm Tell - 1 т. (резултатът е на база представена само една "карта за отчитане на резултатите")


NFT - Нощен Фийлд Таргет

1. Fatalen - 17 т.
2. Simogg - 11 т.
3. GTD - 8 т.
(след жестоко надстрелване с DJBoby)
4. DJBoby - 8 т.
5. Hlapeto - 8 т. (отпадна при надстрелването)
6. MilenM - 8 т. (поради здравословни проблем не успя да участва в надстрелването)
7. MMST - 7 т.
Shooter - 7 т.
Andi - 7 т.
10. Братушка - 6 т.
Bor1968 - 6 т.
Sir John - 6 т.
13. CDMan - 5 т.
14. MiraBis - 1 т.
Akraba1 - 1 т.
Илияна - 1 т.
Silvia - 1 т.
Wilhelm Tell - 1 т.

СНИМКИ

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=396557 - dinkata
http://gallery.airguns.bg/thumbnails.php?album=12 - fatalen
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=396991 - jost70
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=397017 - mmst
http://gallery.airguns.bg/thumbnails.php?album=13 - cdman
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 6 юни 2009 г. (събота).

И двата варианта са добри.
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 6 юни 2009 г. (събота).

Как ще спреме тия дето си разхождат кучетата там?
Единственият проблем е отцеплението.
...На старата поляна срещу нас е излизало цяло семейство + куче...
Иначе сме твърдо ЗА ^-^
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 6 юни 2009 г. (събота).

Най-важните точки ще бъдат заградени с лента и предупредителни надписи. Освен това, хората, които минават оттам, наистина не са толкова много, и не мисля, че ще имаме проблем с тях.
Най-важното е, че мишените могат да се разположат по начин, който да осигурява перфектна видимост в посоката за стрелба, което ще сведе риска от инциденти до разумно ниво.
Предлагам утре преди обяд да се съберем на Камбаните и да направим един съвместен оглед на предлаганото от мен трасе.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 6 юни 2009 г. (събота).

milen.m написа:
...Предлагам утре преди обяд да се съберем на Камбаните и да направим един съвместен оглед на предлаганото от мен трасе.
Към колко часа и къде?
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 6 юни 2009 г. (събота).

Към 10 часа ще бъда на поляната, която е по-близо до големия паркинг.
 

братушка

Редовен Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 6 юни 2009 г. (събота).

5.4. По време на изстрел участникът трябва да допира колчето с която и да е част от тялото си.
..
... задължително положение (от коляно...
..
Това са правилата за ХФТ, при класическия ФТ такова няма.

...да се опира в земята в три точки – двата крака и едното коляно...
:crazy:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 6 юни 2009 г. (събота).

За задължителните положения за стрелба съм използвал правилата на Британската и Американската асоциации, които за мен са най-сериозния източник на информация, предвид на това, че спортът ФТ е възникнал там, и в момента се практикува най-сериозно от англичани и американци.

За справка:
http://www.aafta.org/

http://www.bfta.net/jsite/index.php?option=com_content&view=article&id=108&Itemid=77 (Main Shoot Rules 200:cool:

Обърни внимание и на специалните правила за ХФТ, и ще видиш, че разликата въобще не е в наличието на стрелба от коляно.

По отношение на описанието на положението "от коляно" забележката е основателна, поради което съм сменил "крака" със "стъпала", за да е ясно.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 20 юни 2009 г. (събота).

От известно време обмислям как да монтирам мишените на гамо на дърво, и в крайна сметка стигнах до това решение:


012655766-big.jpg



012655767-big.jpg


012655764-big.jpg


Снимките са от вчера следобяд на Камбаните. Пробвах така закрепената мишена с 16 дж. пушка, работи безотказно. За разлика от други мишени, които съм виждал закрепени на дърво, тази е закрепена отстрани на дървото, което й позволява да пада изцяло. За състезанието в София може да монтираме поне две по този начин.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 20 ю&#

По обективни причини, регионалната среща ще се проведе на 27.06.2009 г.
Ще помоля Milen.M да промени заглавието на темата със съответната дата.
Подробности относно мястото и времето на провеждане на срещата ще бъдат публикувани тук.
Има идея да се направи палатков лагер в непосредствена (безопасна) близост до трасето. Моля за мнения относно идеята за палатков лагер от хората, които проявяват интерес към участие.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 27 юни 2009 г. (събота).

Вече е направено :). Лично за мен отлагането е много подходящо, понеже в момента не съм в кондиция да участвам, и до 20 юни едва ли щях да се оправя, но за 27 юни може би имам някакъв шанс.
Очаквам с интерес подробности относно състезанието.
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 20 юни 2009 г. (събота).

milen.m написа:

Дкато разглеждам чуждите сайтове ми прави впечетление, че такива мишени за монтаж в гора хората ги боядисват в светли цветове.
Виждъл съм ги в жълт, оранжав или с.син цвят.
При нас винаги са черни /фабрично/ боядисани а и предполагам, че никой не би си сменил цветът на мишената.
 

братушка

Редовен Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 27 юни 2009 г. (събота).

Ако дойда на палатка дали ще съм сам?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 27 юни 2009 г. (събота).

братушка написа:
Ако дойда на палатка дали ще съм сам?
Това е идеята, за която говоря. Нека хората, които имат принципното желание да кажат, пък току виж се навили повече и от по-далеко хора да присъстват.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 20 юни 2009 г. (събота).

akraba1 написа:
Дкато разглеждам чуждите сайтове ми прави впечетление, че такива мишени за монтаж в гора хората ги боядисват в светли цветове.
Виждъл съм ги в жълт, оранжав или с.син цвят.
При нас винаги са черни /фабрично/ боядисани а и предполагам, че никой не би си сменил цветът на мишената.

Във всеки случай корпусът на мишената трябва да контрастира с убойната зона. При светъл корпус това означава черна убойна зона, която при прицелване ще се слива със скалата на оптиката. Проблеми с откриването на черни мишена едва ли ще има, предвид на това, че всички ще бъдат обозначени с жълтите табелки с номера, с които разполагаме благодарение на теб :bravo:.
 

Termina4

Потребител
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 27 юни 2009 г. (събота).

мисля че трабва да се трие тук
fatalen помоли за нешето мнение относно палатков лагер-лагер който ще улесни гости от по далечни растояние (като мен) и ще сплоти много по бързо и без това сплотеният ни колектив (пресен пример Ботево-имах чуството че сме едно голямо семейство)
Аз съм за палатков лагер и 99% ще пресуствам надявам се че много хора ще дойдат и ще стане едно добро събиране
ПП нелепи са тези дразги и закачки трябва ли да ги има точно в нашия форум
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 27 юни 2009 г. (събота).

Който дойде в Русе видя какъв кеф е на палатков лагер. Въпреки дъжда и въпреки че първата вечер висяхме половин час по ъглите на шатрата, за да не я вдигне вятъра.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Състезание по фийлд таргет в град София, 27 ю&#

Клас РСР:
Няма да има разделение на мощностите в този клас. С цел опазване на материалната база за понататъшно използване, ще помоля мощностите на пушките да бъдат до 45-50J.
Мероприятието ще се проведе в два кръга. Всеки кръг ще бъде с 22-25 мишени разпределени в коридор по 2 бр. Позите са стандартните, “прав”, “коляно” или класическата FT поза. На всеки коридор ще има указателна табелка със съответната поза за стрелба.
Събота 27.06.2009 в 11:00 часа - начало на І-та сесия. Предвидени са 10 групи с по трима души за начало. Ако не се запълнят 10-те групи за РСР, то с тях ще започнат участници, които ще участват само с ПП до запълването на стартовата десятка. ІІ-та сесия ще започне в 14:30, като се повтори минаването по същото трасе.

Клас ПП:
Всички, които са заявили участие с ПП и не се поместят в стартовите 10 групи ще започнат стрелби след приключване на първата сесия при РСР. Тези, които ще участват и в двата класа (РСР и ПП) започват участието си след приключване на двете сесии РСР или по решение на главния съдия. Ако има много учасници за клас ПП, по преценка на главния съдия ще се определи колко сесии ще се проведат в този клас (една или както при клас РСР две сесии).

NFT (нощтно FT):
Няма да има разделяне по класове! Позите за стрелба ще бъдат свободни, т.е. може и на челна стойка. Няма да бъдат позволени никакви осветителни приспособления, които биха спомогнали за осветяване на мишената (фенери, прожектори и т.н.). Убойните зони ще бъдат осветени по специфичен начин и ще бъдат видими дори при тъмно. Всеки може да има фенер или начелник с цел придвижване по трасето.

Моля, всички желаещи да учасват в сътезанието, да ми изпратят потвърждение на ЛС съдържащо следната информация:
1. Име и ник във форума (ако има такъв)
2. С каква пушка, оптика и чашки ще стреля
3. В кои дисциплини ще вземе участие
4. Ако има и желае да предостави мишени тип Гамо за състезанието (колко броя)

Това са картите за маршрута до палатковия лагер. Ако някой не знае как да стигне до отбивката за Горна Баня, нека ми пусне ЛС с телефон и ще му обясна.
 

Attachments

  • Bonsa 1.JPG
    Bonsa 1.JPG
    658.3 KB · Прегледи: 131
  • Bonsa 2.jpg
    Bonsa 2.jpg
    159.3 KB · Прегледи: 128
  • Bonsa 3.JPG
    Bonsa 3.JPG
    154.6 KB · Прегледи: 126
Нагоре