Състезание по прецизна стрелба от маса в зала - гр. Пловдив, 06.11.2011г.

andi

Редовен Потребител
След като Пловдивският клуб, първи в страната, има 120 м зала на разположение, кани всички любители на точната стрелба с въздушно оръжие на първото състезание в тази зала.
Залата се намира в центъра на гр. Пловдив и е изключително лесна за намиране, има паркинг за колите точно до входа й.
Състезанието ще започне в неделя - 06.11.2011г. 11ч на обяд. Ще се стреля в две дисциплини - стрелба за точки и стрелба за група и в два класа - до 16 дж и над 16 дж.

Този път ще е така: започване в 11.00 часа като записането ще е от 10.00 часа. Първи кръг всички стрелят на 50 м за група 5х5 , в 8те коридора. Когато приключат всички с групите започва 2 кръг. В него 16-ките стрелят на 25 м за точки, а 16+ на 50 м за точки отново 25 изстрела. Всички сесий са по 30 мин. Правят се отделни класирания за всеки клас за точките и групите. После според него е крайното класиране отделно за двата класа. Ще има 2 комплекта грамоти.
Всякакви преди рестове за разрешени, разрешено е и задна опора, но тя трябва да е отделно от предния рест и от пушката. Двуногите са разрешени, а връзването към бутилката не. Не е разрешено да се участва 2 пъти в единия клас с различни пушки .
Всички участници, задължително се подписват в книгата с инструкции за безопасност. Залата ще е отворена от 9.00 часа(ще уточня дали може и по-рано) , който иска да прострелва ще може да го направи до 10.30 часа.
В първия пост бях написал- носете си столове , рестове и заешки уши. Маси има , но които иска да си носи неговата
Надявам се състезателната част да приключи стегнато и след това - време за свободни стрелби, които иска да стреля и на 100 м
Класирането ще е по класове, като комбинацията между точки и групи ще направя по следния начин: прави се отделно класиране за всеки клас за точките и за групата, като заелият първо място във всяка от дисциплините получава 10 точки, вторият 9т., третият 8т. и т.н. За крайното класиране се събират точките от двете дисциплини и който има най-много точки е първи, следващият по точки е втори и т.н. При равен брой точки между двама и повече състезателя, предимство има този, който е с по-челно класиране при групите /групата е водеща/.
Таксите за участие са: 0 лв за членовете на Пловдивския клуб дали пари и за залата.
3 лв за членове на Пловдивския клуб, които не са дала пари за залата или колегите, които са дали пари за залата, без да са членове на Пловдивския клуб.
6 лв за останалите, които не участват нито в клуба, нито в залата.
Таксите са за участие са за пушка . Който иска да стреля и в двата класа - заплаща пълна такса за втората пушка .
При двама участници от едно семейство , вторият заплаща половин такса.

Маси има достатъчно, ако някой има желание да стреля от неговата си, може да я донесе. Необходио е само да се донесат още столчета и рестовете или чувалчета, от които ще стреля.


Адреса на залата съвпада с адреса на стадион Локомотив . Бул Санкт Петербург - посока от Аграрния(Селскостопанския) университет ( ВСИ) към колелото на Метро1 и хотел SPS. Тръгвайки от ВСИ на изток към Метро , веднага след боулинг зала Екскалибур на първото ( и единствено) кръстовище със светофар , се завива надясно ,покрай Картинг писта Лаута . На 200-300м направо е портала (с бариерата) на стадион Локомотив . На около 50 м след портала пътя се разделя на 2 за да заобиколи самия стадион - левия път свършва точно на паркинга на залата .
При мен излезнаха тези координати :
47.07.58.77 N
24.46.21.32 E
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Re: Състезание по прецизна стрелба от маса в зала - гр. Пловдив, 30.10.2011г.

Ако датата не съвпадаше с изборите щях да съм там
 

andi

Редовен Потребител
Re: Състезание по прецизна стрелба от маса в зала - гр. Пловдив, 30.10.2011г.

Отговарям в аванс на евентуалните въпроси.
Съчмоуловителите ни са формат А4 и на тях се събира половината от стандартната мишена за точки на 50 м, т.е. 20 квадратчета, от които 5 прострелъчни и 15 зачетни.
Мишените ни за група са напечатани на картон, по 2 на всеки лист. Ще се слагат по 2 съчмоуловителя на всеки състезател, по 2 мишени .
За дистанциите за стрелба /специално за Акраба/ от стрелбата до сега в залата, видях че благодарение на липсата на вятър и доброто осветяване на мишените всички 16ки стрелят на 25 м в една точка, а при големите на 50 м също няма почти никаква разлика. За 16-ките при едно ФТ трасе има доста мишени, които трябва да се поразят на дистанции 45-50 м, така че точността, с която стрелят на тази дистация е от значение за всеки ФТ стрелец. За 16+ се чудех дали групите да са на50, 75м или на 100 - това е обичайна дистанция, на която се стреля, когато си на поляната - това е практическа дистанция, аналог на 50м за ФТ стрелците, но в крайна сметка се спрях на 50м като дистанция, която се е наложила при такива подобни мероприятия.
 

andi

Редовен Потребител
Re: Състезание по прецизна стрелба от маса в зала - гр. Пловдив, 30.10.2011г.

Датата нарочно е тази, с идеята, че впредвид изборите, едва ли някой ще планира някакво семейно пътуване. Времето по прогноза е лошо - ветровито и валежноо, т.е не е подходящо за стрелба навън. Точно за колегите от северна Б-я проходите няма да са при зимни условия. Изтеглянето на началния час за обяд, позволява който иска да гласува и след това да дойде.
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Състезание по прецизна стрелба от маса в зала - гр. Пловдив, 30.10.2011г.

andi написа:
...........................
За дистанциите за стрелба /специално за Акраба/ .................


Че защо специално за него!?
Аз не съм казъл думичка а и нямам ни-най-малко намерение да идван на такова състезание.
Единствено заради което влязах в темата е датата....
....Просто си задодох въпроса -Кой би направил състезание в деня на балотажа за президент на Република България?:pardon:
Отговора изцяло си запазвам за мен :quiet:
...Но ми направи впечетлени, че не съм само аз!
 

piperov_pipi

Потребител
Re: Състезание по прецизна стрелба от маса в зала - гр. Пловдив, 30.10.2011г.

Тази дата за състезанието е някакъв бъзик с Бургазлии... :no:...
 

andi

Редовен Потребител
Re: Състезание по прецизна стрелба от маса в зала - гр. Пловдив, 30.10.2011г.

Тези които са идвали в тази зала знаят колко е "закътана" - пътя свършва на неиния паркинг , всичко е заградено от висока бетонна ограда и най близкото евентуално движение на хора е поне на 500 метра извън тази ограда . Факт е , че тази зала не я знаят дори повечето пловдивчани и таксиджии . Самия паркинг не се вижда отникъде (когато разтоварваш колата ) . Когато сме в залата също не се виждаме отникъде , а и пушките се вадят от калъфите само вътре .
Така че какво значение има балотажа ?
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Състезание по прецизна стрелба от маса в зала - гр. Пловдив, 30.10.2011г.

andi написа:
.............................
Така че какво значение има балотажа ?

Не никакво значени няма!
Този форум го четеме само аз и ти :)
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Re: Състезание по прецизна стрелба от маса в зала - гр. Пловдив, 30.10.2011г.

До колкото знам по време на избори ловът се забранява поради различни причини касаещи носенето и пренасянето на оръжие. Нашето все пак не е огнестрелно, но при засилените мерки за сигурност в изборния ден една евентуална проверка на пътя много вероятно би създала проблеми на преносителя.
Все пак пожелавам успех на организаторите в това първо за тази зала мероприятие.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Състезание по прецизна стрелба от маса в зала - гр. Пловдив, 30.10.2011г.

Защо наистина по време на избори се прави състезание - лишено е от логика според мен, и не ли е възможно да е следващата седмица състезанието какво пречи наистина и каква е причината да е сега да не говорим, че се обявя 4 дена преди състезанието. Нали залата е наета вече и не ли е по-добре да се съберат повече колеги иначе е хубаво че правите състезание, иначе ако мога ще дойда ;)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: Състезание по прецизна стрелба от маса в зала - гр. Пловдив, 30.10.2011г.

И аз мисля така.
Вече имам поет ангажимент (не е заради гласуване), поради който не мога да дойда.
Кратък срокът след обявяването и много колеги ще разберат в последствие.
Не може ли да се направи следващата неделя 06.11?
И моля дайте адрес да се знае все пак къде е.
 

братушка

Редовен Потребител
Re: Състезание по прецизна стрелба от маса в зала - гр. Пловдив, 30.10.2011г.

4 дена предизвестие са прекалено малко.
Няма как да отреагирам.
Идва ми се, но ми идва "в последен момент".
Иначе се радвам за залата, желание и труда за организацията. Успех.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по прецизна стрелба от маса в зала - гр. Пловдив, 30.10.2011г.

Заявявам участие ;)
Не ми дреме за избори и пр. простотии :lol:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Състезание по прецизна стрелба от маса в зала - гр. Пловдив, 30.10.2011г.

За да има мир и спокойствие, какво пречи да ви спретнем едно състезание и на 6.11.Стига да има желаещи -ще има и състезание и на шести.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Състезание по прецизна стрелба от маса в зала - гр. Пловдив, 30.10.2011г.

mmst написа:
За да има мир и спокойствие, какво пречи да ви спретнем едно състезание и на 6.11.Стига да има желаещи -ще има и състезание и на шести.

Бих допълнил и на 13.11.2011 , 20.11.2011 , 27.11.2011 , 04.12.2011 и т.н. ;)
Така или иначе залата вече е даденост.
Изказвайте коментари за датата... "дет се вика" на всички да ни е кеф ;)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Състезание по прецизна стрелба от маса в зала - гр. Пловдив, 30.10.2011г.

mmst написа:
За да има мир и спокойствие, какво пречи да ви спретнем едно състезание и на 6.11.Стига да има желаещи -ще има и състезание и на шести.

Това вече е сериозна приказка :bravo:
 

andi

Редовен Потребител
Re: Състезание по прецизна стрелба от маса в зала - гр. Пловдив, 30.10.2011г.

След оперативката снощи таксите са с 1 лв надолу :
0лв
3лв
6лв
 

andi

Редовен Потребител
Re: Състезание по прецизна стрелба от маса в зала - гр. Пловдив, 30.10.2011г.

Все забравям да взема фотоапарата :
 

Attachments

  • Photo-0047.JPG
    Photo-0047.JPG
    1.3 MB · Прегледи: 79
  • Photo-0046.JPG
    Photo-0046.JPG
    1.3 MB · Прегледи: 70

andi

Редовен Потребител
Re: Състезание по прецизна стрелба от маса в зала - гр. Пловдив, 30.10.2011г.

Нас пловдивчани и асеновградчани не ни бърка кога ще е .
Но понеже искаме да сме любезни домакини и зимното състезание в залата е повод да се съберем с повече колеги от други градове , нека гостите които искат да дойдат , да напишат кога им е по-удобно (до тази вечер). 30 10 или 06 11 ?
Нещо подобно на запитването което прави Братушка за Ботево .
Ако повечето са за 06 , правим го тогава . А 30 10 ( тази неделя ) ще е тренираме , че за някои 100м още им е психологическа бариера - аз си мислех че от Оризари миналото лято досега са се успокоили ;)
 
Нагоре