Състезание по прецизна стрелба от маса в зала - гр. Пловдив, 06.11.2011г.

lubo

Редовен Потребител
Да се състезаваш с ПЛОВДИВЧАНИ НА ТЯХНА територия си е самоубийство! Но това никога не ни е пречело да се забавляваме заедно :cheers: Ще се видим в неделя :yahoo:
 

go_panch

Потребител
FreeMan написа:
Може ли да се отиде по-рано за прострелка и от колко часа?
Не съм я прострелвал от националното в Русе а и 0-лата ми е на 40м.
Така като гледам няма да имам време за това преди неделя, та ако има такава възможност ще е добре.
И мен ме интересува същото нещо.
 

stelibg

Потребител
Нещо повече за регламента? Какви рестове са позволени, стрелба от/без бутилка, задна подпора ...
Ориентировъчни часове за съответните дисциплини (записване, начало, първа серия ....), брой коридори, има ли достатъчно столове ....
 

dinkata

Редовен Потребител
stelibg написа:
Нещо повече за регламента? Какви рестове са позволени, стрелба от/без бутилка, задна подпора ...
Ориентировъчни часове за съответните дисциплини (записване, начало, първа серия ....), брой коридори, има ли достатъчно столове ....

Броя на коридорите е около 8-9 ....

andi написа:
Състезание ще започне в неделя - 06.11.2011г. 11ч на обяд. Ще се стреля в две дисциплини - стрелба за точки и стрелба за група и в два класа - до 16 дж и над 16 дж.
Първи започват 16-ките на 25 м за точки 1х25, след това стрелят на 50 м 3х5 за група.
Клас над 16 дж стрелят първо на 50 м за точки 2х15 /без ставане от масите, само за смяна на мишената/, след това стрелят на 100 м 3х5 за група.
При положение, че не се знае точният брой на 16-ките не може да се каже кога ще започнат и стрелците в клас над 16..... затова и няма писани часове....


andi написа:
Маси има достатъчно, ако някой има желание да стреля от неговата си, може да я донесе. Необходио е само всеки да си донесе стол и рестовете или чувалчета, от които ще стреля.
 

lynx

Редовен Потребител
Ще може ли да стреляме с "Южно-черноморски рест за Прецизна стрелба"?
 

Attachments

  • zzimadoht2.jpg
    zzimadoht2.jpg
    90.9 KB · Прегледи: 58

stelibg

Потребител
А, ето човек схванал въпроса ми (@Lynx). Каквото съм прочел в поста на @Andi го знам. Но обаче има едни тънки технически аспекти, които не са уточнени...
 

andi

Редовен Потребител
Наистина нямането на яснота колко пушки ще има във двата класа поставя поставя много неизвестни . Оказва се , че с тези неизвестни няма как да се съвместят със : - различното време за стрелба за двата класа (следствие ограничението от размера и броя на съчмоуловителите ) + три различни дистанции . Все пак коридорите са само 8 . Отделно и това , че много колеги все още изпитват неуверност на 100м , и е неясно дали времето за прострелка ще им стигне . Явно съм забравил урока от Бургас (тази година ) , че различните дистанции и времена за сесия в едно стрелбище са доста рискови за организацията .
От друга страна,заради пътуващите е добре състезателната част е добре да започне по-късно и да приключи по-навреме . Затова , да сме по спокойни и като за първо състезание в залата , няма да рискувам с 3 различни дистанции и като най притеснителна отпада 100метровата . Логично е по-нататък да се направят отделно 100м състезание и отделно само за 16ки и пружинки.
 

ангел иванов

Потребител
Пиша по молба на Анди,последният му пост е прекъснат от блокирана клавиатура,по късно ще бъде продължен с важна за темата информация.
 
A

Anonymous

Гост
Отпадането на 100 м дистанция не е добро :no:. В този случай би било добре да се стреля нормалния брой от 50 мишени за точки на 25/50м.
Имам предложение към организаторите ;)
Стрелят се 50 мишени на 25/50 метра и класиралите се в челната петица отиват на50/100м за група за определяне на челната тройка в класа си .
Времето ще стигне за всичко и Вълка сит и ........................ ;)
 

dinkata

Редовен Потребител
И как очакваш 16-ките които са преминали "по - нагоре" да имат поне малко шанс на 100-те метра ? :shootup: :shootup: :shootup: :shootup:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
dinkata написа:
И как очакваш 16-ките които са преминали "по - нагоре" да имат поне малко шанс на 100-те метра ? :shootup: :shootup: :shootup: :shootup:
Динка чети хубаво какво е написал има не случайно едни наклонени черти разделящи 2 цифри :D
 

dinkata

Редовен Потребител
И ние които четем като монасите от Шао Лин (1 страница за 2-3 секунди) понякога изпускаме в бързината си някои малки подробности, моя грешка Сори :cheers: ;)
 

go_panch

Потребител
SVIREPIY написа:
Отпадането на 100 м дистанция не е добро :no:. В този случай би било добре да се стреля нормалния брой от 50 мишени за точки на 25/50м.
Имам предложение към организаторите ;)
Стрелят се 50 мишени на 25/50 метра и класиралите се в челната петица отиват на50/100м за група за определяне на челната тройка в класа си .
Времето ще стигне за всичко и Вълка сит и ........................ ;)
Звучи добре. Броя на хората за втори тур може да е равен на броя на коридорите.
 

stelibg

Потребител
go_panch написа:
SVIREPIY написа:
Отпадането на 100 м дистанция не е добро :no:. В този случай би било добре да се стреля нормалния брой от 50 мишени за точки на 25/50м.
Имам предложение към организаторите ;)
Стрелят се 50 мишени на 25/50 метра и класиралите се в челната петица отиват на50/100м за група за определяне на челната тройка в класа си .
Времето ще стигне за всичко и Вълка сит и ........................ ;)
Звучи добре. Броя на хората за втори тур може да е равен на броя на коридорите.

Планувам да участваме двама човека с един рест/чувалче/стол - съответно в 16/FAC. Какво правим, ако и двамата се класираме за втория кръг? ???
 

njatanasow

Редовен Потребител
Планувам да участваме двама човека с един рест/чувалче/стол - съответно в 16/FAC. Какво правим, ако и двамата се класираме за втория кръг?
Обикновенно се ползва реста на колега който не се е класирал ;)
 

dilom08

Редовен Потребител
изчакайте организатора да се произнесе и тогава мислете за кръгове тн..
 

FreeMan

Редовен Потребител
Ще помоля да се отговори и на въпроса ще има ли време за прострелка и кога. Иначе (поне аз) ще пукам сватбарската. :shootup:
Ще е добре прострелката да е възможна на 25/50/100м на всеки според нуждата.
 

andi

Редовен Потребител
Благодаря за търпението . Малкото цунами е в леглото и тази клавиатура работи .
Имаше и вариант с 2 или 3 кръга с отпадане , но той е по удачен когато броя на участниците е голям и известен предварително , а за 1во място има някаква голяма спонсорска награда и/или награден фонд . А с изнасянето на масите на трета, 100м дистанция, прострелки , стрелби и още едно оценяване- ще отнеме повече от 1 час . Така някои ще стрелят зачетно повече . Този вариант ще остане да пробваме за следващо състезание .

Този път ще е така: започване в 11.00 часа като записането ще е от 10.00 часа. Първи кръг всички стрелят на 50 м за група 5х5 , в 8те коридора. Когато приключат всички с групите започва 2 кръг. В него 16-ките стрелят на 25 м за точки, а 16+ на 50 м за точки отново 25 изстрела. Всички сесий са по 30 мин. Правят се отделни класирания за всеки клас за точките и групите. После според него е крайното класиране отделно за двата класа. Ще има 2 комплекта грамоти.
Всякакви преди рестове за разрешени, разрешено е и задна опора, но тя трябва да е отделно от предния рест и от пушката. Двуногите са разрешени, а връзването към бутилката не. Не е разрешено да се участва 2 пъти в единия клас с различни пушки .
Всички участници, задължително се подписват в книгата с инструкции за безопасност. Залата ще е отворена от 9.00 часа(ще уточня дали може и по-рано) , който иска да прострелва ще може да го направи до 10.30 часа.
В първия пост бях написал- носете си столове , рестове и заешки уши. Маси има , но които иска да си носи неговата
Надявам се състезателната част да приключи стегнато и след това - време за свободни стрелби, които иска да стреля и на 100 м.
 

andi

Редовен Потребител
До 10.00 часа ще дойде и представител на магазини Прицел, който ще донесе съчми ,новите модели хатсан БТ65, резервоари , цеви , модератори ,новите стрипери и тн. , които ще се продават на много ниски складови цени, който иска да си закупи нещо да си носи пари - офертите са много атрактивни и важат само за времето на състезанието Ако още нещо ви интересува и искате да си го купите пишете тук, за да може човекът да го донесе. Ще има и тест на 65цата и на стриперите .
 
Нагоре