Състезание по Фт в Асеновград 30.07

FreeMan

Редовен Потребител
Въпроси:
1. И аз исках да питам за същото. Можем ли със жена ми да стреляме с една пушка или аз ке стрелям тя че гледа. ;)
2. За тези с палатки - има ли осигурено електричество и ако да - на какво разстояние е.

Предложение:
1. Дайте карта (примерно кепчър от Гугълмапс - да се види къде е това място и как се стига до него) GPS координати също ще помогнат.
2. Може ли състезанието да започне от 11:00 или поне от 10:30 защото ще има пътуващи от други части на България.

Поздрави за организацията и инициативността!
Имате ли нужда от някаква помощ?
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
dilom08 написа:
Като тръгне първата двойка ще се изчаква 6 мин. и тогава тръгва втората двойка. така ще избегнем струпването на много хора на една позиция.

Конструктивно предложение. Едновременен старт напр. на 5 двойки на позиции 1,3,5,7,9. Така ще се спечели време от "изчакаващите" първата двойка.
След приключване на стартовата 5-торка... старт на следващата група (групи) стрелци. Така първата 5-торка ще си "вземе" почивката докато по трасето са втората група.

Стартирането през позиция ще намали вероятността от "запушване".
 

dilom08

Редовен Потребител
Благодарности на всички включили се с предложения и препоръки.

1. Относно FreeMan - няма проблем ако някой дойде по късно. стига разбира се да не е започнал втори кръг. Мястото не съще ствува в картите на гугъл, тъй като на този учатък снимката в гугъл е от 2003г. има само поляна. но ще дам жди пи ес кординати.

2. относно начина на провеждането на сътезанието.
Въпроса с времето. ДОбре е да има време за стрелба. Грешка е че времето бе дадено на вдойка и единия може да е по бавен и да забави другия.
това бе направено за да има по малко хора занимаващи се с организацията и да могат другите да стрелят. Вариантите са следните.
1. всеки да си носи хронометър и да си мери времето сам и да си пише сам повалените мишени
2. да има повече съдии, които да вършат това.
Аз съм за вториа вариант, защото резултатите ще са по-справедливи

По предложението на Станчев:
Едновременни я старт на двойките(троиките) е възможен, само ако предварително се знае точния брой на всички участници и бъде направена карта на всяка двойка или тройка в която е описана последователността на позициите за стрелба, така че да няма струпване на една позиция и условието в случая е всички да тръгнат едновременно и тогава няма възможност да се вкл. и хора доши малко по късно поради всякакви причини.

Бях писал, че ще има готови палтки които ще може да се ползват срещу заплащане. Няма да има! собствениците там нямат възможност да ги направят до събота. Причини не ми казаха. Така че който ще остава на палатка трябва да си носи такава.
Електричество няма да може да се ползва. Има един друг вариат за палатки, но който ще остава ще го обсъдим на място. На място ще решим какво ще правим вечерта ако има хора който искат да останат и да си направим всичко както си му е реда. Но това на место.

Днес ще бъде направен окончателния регламнет на сътезанието, като вземем предвид всички предложения и условието сътезанието да е честно. Няма проблеми да се стреля с една пушка. ще го имаме предвид при определянето на двойките(тройките за стрелба).
 

dilom08

Редовен Потребител
Нещата вече почнаха да придобиват завършен вид. Медалите са вече налични. ще пусна снимка.

Състезанието ще започне в 10.30. Има възможност да се включат и тези които ще дойдат по късно, тъй като няма да се започва от всички едновременно. Простелка ще може да се прави от сутринта нататък. Коридора за прострелка ще си стой през цялото време.

Има 2 кръга. като минат всички през първи кръг има почивка + разместване позициите за стрелба. следва 2кръг. Оринтировъчно 1.30-2.00 . това не може да се каже точно. Следва класиране. При равен брой точки ще се минават определен брой мишени от сътезателите с равен брой точки.

Последното уточнение. Ще се сформират тройки за стрелба чрез жребий. Семействата и хората стрелящи с една пушка ще бъдат в една тройка, ако са двама и третия в тройката ще бъде чужд за семейтвото участник.

В тройката- един стреля, друг мери време, трети пише повалените мишени, като участниците се въртят. Времето може да се мери с всичко. Ако има хронометри носете ги.

Тройките тръгват една след друга. когато едната тройка напусне втората позиция за стрелба тогава тръгва следващата тройка. това са 6-8мин. Вярно че така се губи малко време, но безопасността е по важна, а и денят е дълъг.
Всичко друго остава както си е обявено. Остава и бонус мишената. Нека има нещо което да е по-различно, а и да е по-интересно.


До мястото се стига по следния начин:
1.До Асеновград всеки може да се оправи.
2. От Асеновград се тръгва в посока Кърджали
3. Минава се през 2 села. Първото е с. Червен, а второто е с. Долнослав
4. На 500м след село Долнослав има голяма дървена табела на WILD CITY- 3 км.
отначало пътя си е асфалт- 1км след което има табела WILD CITY-2 км. там свършва асфалта и се тръгва през една дъбова кория по чекалиран път. пътя не е лош. минава се с всико.



Това е са сега. Ако съм пропуснал нещо пишете.


ПП. Понеже не става ясно- едно уточнение:
На всяка мишена ще се стреля по веднъж. Времето за стрелба е по 1 мин. на мишена за всеки стрелящ.
 

Attachments

  • med2..jpg
    med2..jpg
    315.7 KB · Прегледи: 79

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
На всяка мишена ще се стреля по веднъж. Времето за стрелба е по 1 мин. на мишена за всеки стрелящ.

Само за протокола - за позиция прав и от коляно ще има ли допълнителна минута или не ? :cheers:
 

dilom08

Редовен Потребител
Една мишена - една минута- един изтрел, без значение каква е позата за стрелба. времето е еднакво за всяка мишена- 1 мин.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Преди малко се върнахме с Жоро.
Трасето е "накичено".
Утре към 07:30 ще сме там за да подготвим и място за прострелка.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Поздравления на организаторите за интересното и с много фантазия наредено трасе :bravo:
Вероятно най-доброто състезание, на което съм участвал извън София.

Времето ни :wrain: (препика) :heavyrain: на няколко пъти, но това не ни изплаши и успяхме да си направим и двата кръга.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Сега се прибрахме след отбиване в Пловдив.
Искам да изразя специална благодарност на ОРГАНИЗАТОРИТЕ!
Двама души са изнесли цялата работа! Невероятен къртовски труд, нерви, креативност и позитивизъм! Дори отказаха помощ за събирането на мишените.
Да не говорим че не можаха да участват заради всичко това.
Благодарим ви!
Нека има повече като това състезание особено с възможност за клас неограничен.
:cheers:
 

dilom08

Редовен Потребител
Благодарим за добрите думи и на всички които ни посетиха.
Това беше първото организирано състезание от нас. Видяхме как протича състезание от погледа на организатора и разбрахме кое как трябва да се промени в организацията за да стане още по добре.
Само с времето не можахме да се справим, въпреки че си бяхме поръчали слънчево и топло. Но и дъжда не можа да се справи с участниците.

Сега към резултатите.
Клас 16
1. Божидар Чудомиров - AA EV2-53т.
2. Милен Миладинов - AA EV2-49т.
3. Даниел Начев -AA S400-46т. (+3т. в надстрелването с Станчев)
4. Станислав Станчев -AT 44 -46т. (+2т. в надстрелването с Начев)
5. Бранимира Србинова- AA S400-44т.
6.Илияна Кокошарова - AA S400-32т.
7.Тихомир Тодоров -AA S400-25т.
Калоян Дулев - AT 44---- 24т.( само 1 кръг)


Клас Неограничен.
1.Татеос Нигохосян -evanix- 47т.
2.Злати Шумаров -Daystate- 43т.
3.МИлена Нигохосян- evanix- 39т.
4.Робер Иванов -BAM 50- 38т.
5.Йордан Петков -BAM 51- 34т.
6.Димитър Кавков - AA S400- 32т.
7.Динко христозов - BAM 50/ AT44-10-29т.
8.Малин Динков - BAM 50- 24т.
9.Силвия Тодорова - PERIL- 23т.
10.Христо Димитров -AA S 400- 19т.
Георги Терзиев - BAM 50- 27т. ( само 1 кръг)
Победител в цялото състезание с 53 т. е Божидар Чудомиров.

После ще си допълня поста, че сега отиваме да вдигаме трасето.

Тъй като и двамата организатори в бързината забравихме да си вземем фотоапарати ще помоля който е направил някоя снимка да я пусне.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Поздравления за организаторите :bravo:
Трасето беше чудно. Дори имаше няколко мишени дето се чудех как са стигнали такива височини :eek:
Радвам се че се видяхме и си постреляхме.
Дъждът вярно накъса състезанието, но пък под "заслоните" стана весела седянка :D
:cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
За момента ще кажа само едно голямо БЛАГОДАРЯ!
БЛАГОДАРИМ на организаторите за трудът и желанието с които бяха направили трасето.
В момента ползвам мобилен нет и нямам възможност да кача снимките. След 2-3 дена ще пиша по-подробноза състезанието и ще кача снимки като се прибера в София.
:cheers:
 

andi

Редовен Потребител
Поздравления за организаторите !!!
Готино място , въпреки преросяването не беше кално , явно почвата е отцедлива . Много красиви гледки . Мисля , че Акраба първи го беше "открил" .
Очаквания победител в "Аристократичния" клас - поздравления за Божидар ! Интересна интрига за третото място . \ Тихомире , нещо не ти е комфортно в този клас , нали ? \
Изненадите за мен бяха при "големите " : Доброто представяне на сем. Нигохосян ! Явно на Злати и Дейстета му им е скучно в бенчереста вече и развиват потенциал и в ФТ .

http://andi1.snimka.bg/other/asenovgrad-ft.610408

пп. господин "чужда пушка" : Анди , не ме снимай , това е компромат - Динката на състезание със собствената си пушка ! ! !
 

Attachments

  • IMG_3744-1600.jpg
    IMG_3744-1600.jpg
    345.3 KB · Прегледи: 117

DANNY

Редовен Потребител
Динката няма да е той ако не е с нещо чуждо!
На тази снимка е седнал на чужда възглавница ;)
 

dinkata

Редовен Потребител
Някой ще се прежали ли да качи снимки въобще ?
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
andi написа:
пп. господин "чужда пушка" : Анди , не ме снимай , това е компромат - Динката на състезание със собствената си пушка ! ! !

С пушката му стрелях и аз. Ако знаех че стреля толкова добре, щях да мина трасето с нея /защото моята ме предаде в началото още/ и щях да го бия с неговата си пушка, за да види какво е !!! От 6 чашки които ми даде 5 бяха съборени мишени над 30 метра, 4 от които от коляно. Пушката стреля супер.

П.п. Много много добре организирано трасе, с доста умалени убойни зони. Нивото на трудност беше над средното и това много ми хареса. Браво на организаторите - дано това стане традиция, защото мястото е страхотно дори за двудневна среща. Изкарах супер ! :cheers:
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Благодаря на всички за присъствието и добрите отзиви.
Изказвам благодарност и на тези които малко или много ни помогнаха да осъществим това мероприятие.
Макар и "леко" от страни си изкарах страхотно.

"разтоварих" снимките от нашия фотоапарат.


П.П.
Динка... за къде си се разбързал, кой влак гониш?

akraba1 написа:
Динката няма да е той ако не е с нещо чуждо!

Ем, човещинка... по чуждичко си пада ;) ;) ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
Най-сетне и аз се добрах до неограничен нет.
Чакането свърши!
Мислех да пиша по-подробно за събитието но съм изморен а по-лошото е че тепърва ще си отварям и почиствам пушката след дъждът който се изсипа там. Там успях само да пусна няколко подсушаващи танпона на цевта.


На кратко:
Ето ви 250-260 снимки. :) Те ще разкажат по-добре от мен. ;) за :rambo: и :cheers: и :wrain: и :winner:

http://akraba1.snimka.bg/sports/ft-asen ... 611038.all
 
Нагоре