Състезание по ФТ международен клас (до 16 джаула) ПЦП.

A

Anonymous

Гост
Пускам темата с цел сондиране на нагласата сред колегите за обособяване на такъв клас в състезанията по ФТ, които провеждаме на националните срещи. За момента са ми известни три такива ПЦП-та: fatalen (EV2), cdman (AA S200), и моята, което означава потенциално 5-6 участници.
Въпросите които ме вълнуват са дали има ли други колеги с такива пушки, които биха се включили, както и такива, които за момента нямат такова оборудване, но по принцип се интересуват от този клас.
 

angelmr

Редовен Потребител
И моя валтер е замислен да стане 16 джаула, но нещо последните два месеца не съм се занимаал с въпроса. Проблема при мен е ако се наложи да се регулира редуктора. Той е на болт със захващане като на АА200 Мк3 на cdman, който нямам и най-малката идея с какво се върти. Но иначе и аз съм за този клас стига да имам възможността да дойда на срещата, което последния път не стана. :(
 

братушка

Редовен Потребител
Пишете ме и мене.
Засега нямам нищо, но чакам да видя Дедо Коледа дали няма да ме изненада ;)
 

cdman

Администратор
Аз мисля че една евентуална надпревара в тоя клас би била много оспорвана защото участниците ще бъдат поставени при равни начални условия и в същото време изправени пред предизвикателствата на тази енергия. Надявам се за в бъдеще да има повече такива пушки и догодина пролетта можем да положин началото :)
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
angelmr написа:
И моя валтер е замислен да стане 16 джаула, но нещо последните два месеца не съм се занимаал с въпроса. Проблема при мен е ако се наложи да се регулира редуктора. Той е на болт със захващане като на АА200 Мк3 на cdman, който нямам и най-малката идея с какво се върти. Но иначе и аз съм за този клас стига да имам възможността да дойда на срещата, което последния път не стана. :(

Пусни някъде една взрив схема да го огледаме. По принцип със съвсем малко увеличаване на задредукторния обем без да се пипа редуктора става
 
A

Anonymous

Гост
Бих искал да попитам! вие ще си направите клас 16j ами ние с пушките над 100j кво ще правим?
Ще седим и ще цъкаме.... или ще ни направите и на нас клас 100j+ ???? :rambo: :cheers:
 

cdman

Администратор
HOBOS написа:
Бих искал да попитам! вие ще си направите клас 16j ами ние с пушките над 100j кво ще правим?
Ще седим и ще цъкаме.... или ще ни направите и на нас клас 100j+ ???? :rambo: :cheers:

Разбира се че ще има и други класове за състезание :) но досега не е имало изобщо разделяне. Причината да се започне все пак такова разделяне на класове е че стрелбата с 16J няма нищо общо с тази със 100J :) и както до момента правим всички на едно място реално си стреляме "каубойската" . Та идеята е освен това каубойско което правим да направим все пак и 16J клас както е по цял свят в тез дисциплини.

Друг е въпроса че лично мое мнение е че с енергия над 55J (това е баракуда в 5.5мм с 280м/сек) изобщо не трябва да се правят състезание с наличните мишени - защото направо ги размазват! Това обаче е въпрос на дискусия.

Според мен реалните класове които може да се направят са 3

1. 16J
2. 24J
3. каубойски БГ клас до 55J

от 60J нагоре вече не виждам смисъл защото то си е направо огнестрелно :) - не казвам че пушките са лоши или нещо такова но стрелбата с тези енергии изобщо не е предвизвикателство до 50м , а 3мм ГАМО мишени стават на кайма ...

100J става за всякакъв вид кеф и лов :) ама за състезание с въздушни пушки :crazy:


П.С. дискусията за мощността е преместена тук :) http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=8
нека в тая тема си пишем за 16J само.
 
A

Anonymous

Гост
За големите джаули направете три четири мишени на по- популярен едър ;)дивеч и съответно летални зони и там ще проличи кой е баш ловджия. ;)на големи дистанции .Хем интересно и екологично.Мишена на диво прасенце целнато в окото от 100 метра бррр... :crazy:
 

Termina4

Потребител
Re: Състезание по ФТ международен клас (до 16 дж&#

за пролет и аз се надявам да имам пушка в 16J Засега само се оглеждам какво да взема
За половин година се накупиха много класни пушки сигурен съм че за още 6 месеца ще се случат много неща и все повече хора ще се навият за тази тръпка 16J Неможе една Английска баба да стреля по добре от Нас  :no: всичко се развива бързо и се надявам на пролет мераклиите да са още повече  :rambo:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
подкрепям клас16.всъщност 2 класа16,пцп и ппп.unlimited да е limited до 65J.няма смисъл от повече разделяне.не мисля,че 100J-ва пушка има преимущество пред масовите пцп(35-65J)до 50-60метра.ако тръгнем да се класифицираме, всеки ще си има клас.всички се жалват,че с 16J се стреля по-трудно и може би са прави за пцп,ама не така стоят нещата при ппп.масовите ппп (18-26J)стават много по-точни като се детюнват до 16J,вервайте ми.групите ми с хв90 на 25м се свиват обратно пропорционално на мощността независимо от стрелковата позиция като най -добрите са на 14-16J.и това с 5,5.
 

cdman

Администратор
Премествам мненията на Вячеслав и HOBOS от темата на Софийската група защото не им е там мястото.

Вячеслав написа:
Абе я стиг аглупости . 16 Дж за къде по напред. За 10 мзетра точна стрелба или за надуване наболини. 16Дж е бахти смеха . вероно е спорт . Амо съгласете се товаса 15- 30 метра. дажеи 30 са много. С такава пушка няма как да не се вкарва едно в едно. . А тези спо-мощните говорим за групи от 3 см на 100 метвра. че се и тър9сят поне 60 дж. Миленчо си взе пушле 16 дж и иска да е шампион в класа. Вземи си 10 дж и стреляй на 5 метра . Пак ще си първи друже. ;)

ПП дистанцията е 50 - 150метра за дребно добиче. дории врабабче няма да те пуснсе на 20 метра. Но иначе 16 дж. са добри до 15 метра без паралакс. Пък и да го има като екстра. след 25 метра сие смях от всякъде. Получава се нещокато да играеш билярд и да знаеш ,че винаги ,когато удариш червената биля ,тя ще влезе в краен десен джоб. .................без кожментар. 16 ДЖ неискамч да усмивдам ,но напрадво ми се смее. Успех с глезотиите. С уважение към всички ,които сасе насладилина мощните пушки и са минали от 216дж на16 За справка моя стрария Кондор правеше 216 джс 2,6 куршум но точността беше неприемлива.



HOBOS написа:
Вячеслав написа:
Абе я стиг аглупости . 16 Дж за къде по напред. За 10 мзетра точна стрелба или за надуване наболини. 16Дж е бахти смеха . вероно е спорт . Амо съгласете се товаса 15- 30 метра. дажеи 30 са много. С такава пушка няма как да не се вкарва едно в едно. . А тези спо-мощните говорим за групи от 3 см на 100 метвра. че се и тър9сят поне 60 дж. Миленчо си взе пушле 16 дж и иска да е шампион в класа. Вземи си 10 дж и стреляй на 5 метра . Пак ще си първи друже. ;)

ПП дистанцията е 50 - 150метра за дребно добиче. дории врабабче няма да те пуснсе на 20 метра. Но иначе 16 дж. са добри до 15 метра без паралакс. Пък и да го има като екстра. след 25 метра сие смях от всякъде. Получава се нещокато да играеш билярд и да знаеш ,че винаги ,когато удариш червената биля ,тя ще влезе в краен десен джоб. .................без кожментар. 16 ДЖ неискамч да усмивдам ,но напрадво ми се смее. Успех с глезотиите. С уважение към всички ,които сасе насладилина мощните пушки и са минали от 216дж на16 За справка моя стрария Кондор правеше 216 джс 2,6 куршум но точността беше неприемлива.
+1 ;)




За да не пускам отделно мнение ще коментирам тук - Не вижда защо нападате другите че искат да правят нещо по различно. Първо аз имам такава пушка вече доста време и тя е си е съвсем точна до 25-30 метра - там до 50 се иска майсторлък ама явно точно затова и международните правила за тоя тип състезания са такива! Многократно го обсъждахме и никой не е казал че вече ВСИЧКИ състезания ще са в 16 джаула - просто казахме че ще има и такова дето ще е със 16 джаула като КЛАС. Дистанциите и Мишените са направени за точно такова нещо. Според мен е напълно нормално това че някои от колегите са си купили много силни пушки с цел ловни подвзи а не им се занимава с огнестрело по ред причини ( разрешения и т.н) , от друга страна има хора които освен по мишени няма да стрелят по нищо друго , аз го приемам а съвсем нормално - не мога да разбера защо някои колеги не го приемат.

Сега по мнението по нагоре за кондора с 216 Джаула - ами само да ти кажа че с тоз кондор в нито едно състезание по Фийлд Таргет не можеш да участваш с тез енергии , тез мишенки по състезанията ги купуваме от магазина с пари и "леко" стават на кайма :)

В заключения само ще кажа не се нападайте един друг от това смисъл няма - ще има силни пушки за кефо и "други неща" , ще има и слаби пупки в 16 Дж за състезания така както е по цял свят - който не иска да участва в 16 Дж клас ще мине в по горен - както говорихме - но клас 200 Дж няма да има :)
 
A

Anonymous

Гост
cdman написа:
Премествам мненията на Вячеслав и HOBOS от темата на Софийската група защото не им е там мястото.

Вячеслав написа:
Абе я стиг аглупости . 16 Дж за къде по напред. За 10 мзетра точна стрелба или за надуване наболини. 16Дж е бахти смеха . вероно е спорт . Амо съгласете се товаса 15- 30 метра. дажеи 30 са много. С такава пушка няма как да не се вкарва едно в едно. . А тези спо-мощните говорим за групи от 3 см на 100 метвра. че се и тър9сят поне 60 дж. Миленчо си взе пушле 16 дж и иска да е шампион в класа. Вземи си 10 дж и стреляй на 5 метра . Пак ще си първи друже. ;)

ПП дистанцията е 50 - 150метра за дребно добиче. дории врабабче няма да те пуснсе на 20 метра. Но иначе 16 дж. са добри до 15 метра без паралакс. Пък и да го има като екстра. след 25 метра сие смях от всякъде. Получава се нещокато да играеш билярд и да знаеш ,че винаги ,когато удариш червената биля ,тя ще влезе в краен десен джоб. .................без кожментар. 16 ДЖ неискамч да усмивдам ,но напрадво ми се смее. Успех с глезотиите. С уважение към всички ,които сасе насладилина мощните пушки и са минали от 216дж на16 За справка моя стрария Кондор правеше 216 джс 2,6 куршум но точността беше неприемлива.



HOBOS написа:
Вячеслав написа:
Абе я стиг аглупости . 16 Дж за къде по напред. За 10 мзетра точна стрелба или за надуване наболини. 16Дж е бахти смеха . вероно е спорт . Амо съгласете се товаса 15- 30 метра. дажеи 30 са много. С такава пушка няма как да не се вкарва едно в едно. . А тези спо-мощните говорим за групи от 3 см на 100 метвра. че се и тър9сят поне 60 дж. Миленчо си взе пушле 16 дж и иска да е шампион в класа. Вземи си 10 дж и стреляй на 5 метра . Пак ще си първи друже. ;)

ПП дистанцията е 50 - 150метра за дребно добиче. дории врабабче няма да те пуснсе на 20 метра. Но иначе 16 дж. са добри до 15 метра без паралакс. Пък и да го има като екстра. след 25 метра сие смях от всякъде. Получава се нещокато да играеш билярд и да знаеш ,че винаги ,когато удариш червената биля ,тя ще влезе в краен десен джоб. .................без кожментар. 16 ДЖ неискамч да усмивдам ,но напрадво ми се смее. Успех с глезотиите. С уважение към всички ,които сасе насладилина мощните пушки и са минали от 216дж на16 За справка моя стрария Кондор правеше 216 джс 2,6 куршум но точността беше неприемлива.
+1 ;)




За да не пускам отделно мнение ще коментирам тук - Не вижда защо нападате другите че искат да правят нещо по различно. Първо аз имам такава пушка вече доста време и тя е си е съвсем точна до 25-30 метра - там до 50 се иска майсторлък ама явно точно затова и международните правила за тоя тип състезания са такива! Многократно го обсъждахме и никой не е казал че вече ВСИЧКИ състезания ще са в 16 джаула - просто казахме че ще има и такова дето ще е със 16 джаула като КЛАС. Дистанциите и Мишените са направени за точно такова нещо. Според мен е напълно нормално това че някои от колегите са си купили много силни пушки с цел ловни подвзи а не им се занимава с огнестрело по ред причини ( разрешения и т.н) , от друга страна има хора които освен по мишени няма да стрелят по нищо друго , аз го приемам а съвсем нормално - не мога да разбера защо някои колеги не го приемат.

Сега по мнението по нагоре за кондора с 216 Джаула - ами само да ти кажа че с тоз кондор в нито едно състезание по Фийлд Таргет не можеш да участваш с тез енергии , тез мишенки по състезанията ги купуваме от магазина с пари и "леко" стават на кайма :)

В заключения само ще кажа не се нападайте един друг от това смисъл няма - ще има силни пушки за кефо и "други неща" , ще има и слаби пупки в 16 Дж за състезания така както е по цял свят - който не иска да участва в 16 Дж клас ще мине в по горен - както говорихме - но клас 200 Дж няма да има :)

Само да питам.
Що си мислиш , че няма да има клас 200J?
Ти Господ ли си?
Айде с милен да не прекалявате ,а?
Вие си искате 16 - ок.
Ако други искат 200 - не????

Ей, Другари!
 

bor1968

Потребител
@ hlapeto
Само да питам.
Що си мислиш , че няма да има клас 200J?
Ти Господ ли си?
Айде с милен да не прекалявате ,а?
Вие си искате 16 - ок.
Ако други искат 200 - не?

Ей, Другари!


Ти майтапиш ли се? Ако не значи се взимаш доста насериозно и току виж си дошъл с танк на някое от състезанията ;) ;) ;).
 

cdman

Администратор
@hlapeto

Айде поредния дето скача неподготвен , не съм казвал че няма да има - казах че няма да има Фийлд Таргет такова , последния път като те видях на състезание даже беше дошъл без собствената си пушка - ако си прочел внимателно по нагоре ще видиш че тези дето се занимават и с огранизацията дават пари за мишени които тез със 200J ще трошат ли ? Милен за разлика от тебе ходи по тези състезания поне 1 ден по рано или часове преди това - реди мишени забива колчета за да може после да дойдат другите да пострелят - мисля че поне за това заслужава уважение!

Ако искате си направете и състезание с AK47 - това си е ваша работа :)

И стига сте скачали с тез "ловни" пушки да ставате състезатели - всички знаем че не сте ги купили за това ....
 

angelmr

Редовен Потребител
Няма лошо да се направи клас и до 200 джаула. Който иска такъв( има доста хора с такива пушки все пак) да осигури необходимия брой мишени изработени от 7-8мм закалена инструментална стомана и проблема е решен.
 

братушка

Редовен Потребител
cdman - изпревари ме

@hlapeto
Класове ще има такива, каквито ги напавят организаторите.
Милен като иска клас 16Дж, хваща се и го организира.
Ти като искаш клас 200Дж - хвани се и го организирай ти. Подготви терен, мишени, награди - просто нямаш ядове.


ПС: малеее, много сте бързи в писането :)
 
A

Anonymous

Гост
Само да уточня, за да не се получи недоразумение: състезанието в София няма да е ограничено до 16 джаула. Може да не допуснем само пушки, които очевидно биха повредили мишените (50-60 джаула е разумната граница, според мен). Ако се съберем достатъчно хора с пушки до 16 джаула, може да направим отделно класиране за тях, при проявено желание от страна на участниците.
 
A

Anonymous

Гост
Последните три поста ми харесват!
:yes:
@cdman :
Ти не знаеш каква пушка съм си купил и за какво ще я използвам.
Всъщност не ти влиза в работа.
Въпреки това : хатсан ат44-10 .177 (грубо около 20 Джаула)
Да , на регионалната среща в София нямах пушка , но пък си тръгнах със "златото" . И какво от това ?
Да не би да замисляте ограничение например "Само за собственици на Еър армс с410 16 дж.?

Има много различни хора.Пушките им също.Дайте да дадем за "Клас 16 J " , а другите да си гледат работата.
Виждал съм милен два пъти мисля.Хубав човек ми се видя , нищо лично , но следващата стъпка май наистина е спонсорство за да го пратим на световното.

Между другото , колко хора в този форум са си купили пушка 16J с единствената цел да стрелят по тенекиени катерици?

едит:
пак към cdman
Доколкото знам , сам си направил този сайт.
Всички , членуващи във форума са ти задължени малко или много за създаването му.
Форума се превърна в най-хубавия в България за пневматично оръжие.
Ще повторя за ПНЕВМАТИЧНО ОРЪЖИЕ .
Грешката май е само в името на сайта , но пък ти си знаеш най добре.
"На харизан кон , зъбите не се гледат"
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Дори БигБор-а с най-тежкия проектил 13 грама в .50 калибър и скорост 180м/сек се получават 111 Дж.
Не , че скороста му не може да се вдигне, ама за сега поне не съм чул за драстично вдигане на скорости в тоя калибър, което в никакъв случай не означава , че някой не го е правил без аз да съм чул.
Нямам идея как ще се държи посочения проектил при по-високите скорости.
Всички знаем , че не трябва да се доближава звуковата бариера или в случай, че се преминава , то трябва да е с много над нея …почти двойно, или минимум скорост от 450 м/сек, което на този етап не може да се постигне с наличните пневматични пушки.
Най-спряганата за момента Суматра, пък дори и другите : Кареер, Еваникс , Кондор , в .25 калибър, с „ЮнДжин или подобни проектили, от които най-тежките са 42 грейна, тоест 2.72 грама, за да стрелят с прилична точност не трябва да преминават скорост от 320м/сек. и пак става дума за 140Дж.
В тоя ред на мисли, не смятам , че би представлявало проблем, хора с такива пушки да бъдат допускани в състезанията по БенчРест. На мишените нищо не може да им стане.
При БР големия калибър и мощност ще бъдат в техен ущърб и с течение на времето те самите ще разберат , че просто с такава пушка , няма да намерят място в класацията , до момента, в който някой не докаже противното.
Колкото за ФТ, при положение , че носят собствени мишени по които да стрелят също не виждам проблем.
Просто желаещите да се състезават с такива пушки след като мине последния стрелец от групата стреляща със 16-20-30 или колкото джаулови пушки е решено, ГАМОвските мишени да се заменят като се поставят на същото място, с други по-здрави мишени, които естествено се доставят от желаещите да се състезават в големия калибър. Естествено след проверка, че въпросните мишени не падат при попадение в не убойната зона. Не е необходимо за начало дори да разполагат с мишени за всички коридори. Достатъчно е всеки един от тях да разполага с мишени с различните убойни зони , и един от нас или съдия , ще ги мести по коридорите.
По този начин и те ще могат да се включат в общото класиране , без да се трошат ГАМОвските мишени. Вярно , че ще се създава известно неудобство и забавяне, но след като решихме , че ще разделим турнирите по БР и ФТ в двете национални срещи, предполагам при добра организация времето ще стига.
Нямам кой знае какви наблюдения върху ГАМОвските мишени , но мисля, че дори няколко попадения с проектил изстрелян със 70 Дж не може да причини непоправими щети, а и пушки които стрелят с такава мощност, може да се каже, че почти няма или ако ги има, са две три.
Аз вероятно няма да участвам нито в едното, нито в другото състезание и с този пост не защитавам ничия теза и не преследвам никаква цел. Просто изразявам личното си мнение.
 

братушка

Редовен Потребител
Темата беше започната за клас 16Дж, а ние както винаги обърнахме всичко с хастара навън и се свлякохме на приказки за БигБоре...

Ще напомня (за кой ли път вече), че класа PCP Unlimited, който стреляхме досега, никой не е отменял.
А тук говорим за клас 16Дж, като още един клас за мераклии.
 
Нагоре