Състезание по Прецизна стрелба 27.08 - 28.08 - 2011 г.

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

FreeMan

Редовен Потребител
братушка написа:
Пак казвам - участие на едно с огнестрелните е демотивиращо за мнозина
Аз на място видях точно обратното: много е мотивиращо като гледаш на финала "на кантар" да се надпреварват въздушно срещу флоберка :)
Дори да не стигнеш до финала, като погледнеш, че има някои флоберки с по-малко точки от някои пневматики - пак сгрява сърцето :)

Те точките също го показват кой какво е постигнал. Който иска да сравнява може да го направи по точките. Сравнението не е причина за сливане на класовете.
Иначе да премахнем лимитите при ФТ за 16j и unlimited.

Аз заявявам участие, но съм със семейството, което ще усложни малко ситуацията. :wall: :D
 

piperov_pipi

Потребител
САМО ЗА КАУБОЯ - турнира се казва прецизна стрелба Хасково 27-28.08.2011г. и се стреля по всички правила на БЕНЧРЕСТ50 за малокалибрено оръжие. За по голяма масовост, колегите решиха да поканят и въздухарките, за което им благодарим...! Но както винаги се получава пак правим от мухата слон и то от колеги, които не участват на състезания "стрелят за кеф", така че правете си кефа и не се опитвайте да разваляте нашия...i]
 

lynx

Редовен Потребител
piperov_pipi написа:
САМО ЗА КАУБОЯ ........Но както винаги се получава пак правим от мухата слон и то от колеги, които не участват на състезания "стрелят за кеф",

Напротив, дойдох, участвах и те победих ;) :p
 

Milen

Потребител
До тук заявили участие в клас въздушно: Milen и FreeMan
За или против стрелба от бутилката:
За: Против:
Freeman Milen
 

FreeMan

Редовен Потребител
Иначе общо участници които са заявили или се очаква да заявят със сигурност съдейки по предните постове са:

dp1962bg
njatanasow
Milen
FreeMan
SVIREPIY
varko

stelibg ?

ПП Махнах питанките зад тези които са потвърдили участие в последствие.
 
A

Anonymous

Гост
Имам ново предложение като гледам какво и как пишете, на нашето стрелбище има дистанция до 300 м ако искате ви нареждам маси едно срещу друго на разстояние 200 м (единия отбор СЪС другия БЕЗ бутилки ) и почвате стрелба до ликвидиране на противниковия отбор .
;)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Коце ,не се базикай и ти със нас,ние си го правим достатъчно добре и без помощ ;) :p
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Коцето е прав, спрете се малко. Канят ви на сватба, яжте и пийте каквото ви сложат. Аз ще учавствам, ако ще и на дистанция 200м.
Официално ЗАЯВЯВАМ участие ТРЕПЕРЕТЕ ;) ;) ;) ;) ;).
 
A

Anonymous

Гост
Аз също заявявам участие.
По въпроса за бутилките: На всички състезания ,на които съм участвал, се е стреляло без да си вързан за бутилката ,като можеш да дозаредиш въздух винаги когато пожелаеш. Това се казва традиция , а аз съм за традициите.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Няколко въпроса:

Ще има ли други мишени освен мишените които сте пуснали: 1. 50м бенчрест, 2. мишена за майсторски клас и 3. картите за майсторки клас?
Каква е големината на мишени 1 и 2?
 
A

Anonymous

Гост
Не е там стрелбището.

Тук е.
http://www.bgmaps.com/map/haskovo
Не разбрах въпроса за големината на мишените.
Листа е А3 , а диаметъра на самата мишенка е 34 мм

Не разбрах въпроса за големината на мишените.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Така картата показва центъра на Хасково, а доколкото разбрах е по-пътя за свиленград на 1 км извън града.

Благодаря за отговора за мишените. Това имах впредвид - големината на цялта мишена. Значи са А3 и двата вида.
 

братушка

Редовен Потребител
Като пътувате за Хасково от Пловдив в посока Свиленград и вече виждате пътна "пеперуда" за влизане в самият град Хасково - не отбивате в града, а продължавате направо.
Подминавате "пеперудата" и на свършването и отляво ще видите комплекса. На самата "пеперуда" има разделител между платната. Щом свърши разделителя и пътя се събере в едно веднага правите обратен завой и след 50м влизате вдясно към комплекса.

Състезанието се състои от 2 части: да ги наречем "Квалификациите" и "Мастер-Класа".
На "Квалификациите" ще се стрелят 2 серии по 25 изстрела по стандартна мишена БР50. Тя е на А3 и има 25 малки мишенки (по 1 изстрел във всяка такава мишенка) плюс пристрелъчни малки мишенки (подобни на зачетни). Всеки клас има отделно класиране.
В "Мастер-Класа" отиват по 3-ма призьори от всички класове (общо 9 човека) и се състезават помежду си "мешано". Мишени там са нестандартни. Има доста упражнения, всяко със своя индивидуална мишена и правило за нейното поразяване. Например "цепене на картите", "цепене" на куршума с ножа, убиване на емотикони за време....
Победителят в "Мастер-Класа" става и носителят на Купата.

Успех.
 

andi

Редовен Потребител
-" Иначе общо участници които са заявили или се очаква да заявят със сигурност съдейки по предните постове са:
dp1962bg
njatanasow
Milen
FreeMan
SVIREPIY
varko
stelibg ?
andi ?
go_panch ?
ПП Махнах питанките зад тези които са потвърдили участие в последствие. "-


Имам само 2 поста в темата , и още с първия заявявам , че пропускам :

andi написа:
Идеята е добра , близко ми е , но в началото на сезона не ми се стреля с оптика ( затъжил съм се за духалката ) .
Ако беше преди 13 , нямаше да има раздвоение м\у ловния уикенд и състезанието .
Стискам палци на всички които ще участват :cheers:

:pardon:
 
A

Anonymous

Гост
FreeMan написа:
http://maps.google.com/maps?hl=en&ll=41 ... src=6&z=17

Малшанс за комплекса при сателитната снимка. Явно е точно под облака. Поне разбрахме къде е.
Мерси братушка, а ти ще идваш ли?
Извинете ме за грешния линк нещо съм объркал.
Стрелбището наистина е под облака.
 

Milen

Потребител
Състезанието приключи! Мога да кажа само много добри думи за организацията, обстановката и духа му. Изключително съм доволен, че взех участие! Имаше доста силен вятър на стрелбището, който се завихряше около мишените и затрудни доста състезателите. Да е жив и здрав Ванката, че донесе няколко интересни ветропоказателя, иначе положението щеше да е трагично (поне за мен). Слънцето сутринта светеше неблагосклонно срещу оптиките и някои от нас съжалиха, че не си носят сенници, шапки, чадъри и други аксесоари. Поне хванахме малко тен. Голямата награда взе SVIREPIY с "Дейстейт" след оспорван финал с дузпи с dp1968 с "Аншлуц .22LR". Ще оставя обаче на организаторите да публикуват резултата от състезанието! Като цяло въздушните доста отстъпваха от малокалибреното оръжие на това състезание заради доста силния и непостоянен вятър. При мен с 47J с Air Arms отклоненията по хоризонтала бяха в порядъка на 4-5 см но достигаха и до 8-10 см, като изчаквах поривите да утихнат. След малко ще пусна и снимков материал!
 

dinkata

Редовен Потребител
Аз просто съм толкова възхитен от днешния ден, че просто ми е трудно да опиша нещата... :) Макар да не участвах, стрелнах с други "неща" и ....
Поздравления за организацията и обстановката на стрелбището ! Просто беше доста добре избарано цялото оборудване, като маси и столчета и т.н..... БРАВО ! :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Поздравления и на победителите.
Запознах се с много нови и готини хора и си изкарах просто чудесно !
Поздрави ! :cheers: :cheers:

п.п. Снимки... чакам FreeMan да ги качи..
 
Нагоре