Състезание по Прецизна стрелба 27.08 - 28.08 - 2011 г.

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

stelibg

Потребител
Около района на стрелбището има ли места за нощуване?
Някакви организационни подробности - час за започване, координати на мястото ... Друго не се сещам за сега ???
 
A

Anonymous

Гост
Стрелбището е на около 1 км от града . Има доста хотелчета за резервации мога да съдеиствам.
Що се отнася до организацията , желателно е 8 часа да сме се събрали на стрелбището.
 
A

Anonymous

Гост
njatanasow написа:
Браво колега :)
И аз бих гостувал, ама много ви е далечна дестинацията. Един с карабина 7,62Х54 го бих на 100м. Какво ме бърка и някой друг 60J на 50?
На състезанията не се бият,просто се стреля,разговаря,споделя опит.Все такива прозаични неща ;)
Ако визираш моя пушка, (60 j)грешиш,ще стрелям с малко над 100 дж. :D.Няма да е лошо да има и други колеги, да не сме само двамата от форума с Дядо Данчо,а и организаторите се притесняват (незнаят колко човека евентуално ще отидат) :goodbye:

За теб специално явно трябва да уточня! Нека не е бия а надстрелях. И обикновено боеприпасите 22LR за спортна стрелба са около 60J. Друг е въпроса че има и над 200. Ако искаш стреляй и с тях. Не ме вълнува.
 

andi

Редовен Потребител
Идеята е добра , близко ми е , но в началото на сезона не ми се стреля с оптика ( затъжил съм се за духалката ) .
Ако беше преди 13 , нямаше да има раздвоение м\у ловния уикенд и състезанието .
Стискам палци на всички които ще участват :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
savate написа:
60j , какъв ли е този малокалибрен патрон 22lr ??????????????????????????

Изпробвал съм почти всички модели на ELEY налични във VIP, но на пистолет и признавам че явно той ме е заблудил, тъй като той ги стреля с енергия от 60 до 70J. Сега като погледнах данните на производителя разбирам, че явно КПД-то на пищова е в пъти по-ниско.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Във Випа нямат най важния ELEY червения.Всични други са за тренировки.На последното състезание в Хасково видях как един и същи състезател (Георги Топалов професионален състезател по спортна стрелба) Подцени противниците и стреля със зелен Елей.
Когато сложи червения, картината беше съвсем друга,и заслужено стана първи.
 
A

Anonymous

Гост
Жълтия елей бяха с бързогорящ барут и на тях се пише target pistol. Отката с тях е по рязък от колкото с пушкаджийските, затова за бързата сменяхме патроните. Жълтите трябва да са най подходящи за пистолет.
 

piperov_pipi

Потребител
Мисля, че най близо до ЕЛЕЙ ТЕНИКС /червения/ са патроните R50 и R100. Първите стрелят с около 145-147дж.
а вторите с 150+дж. Мисля, че R100 са подходящи на вятър поне при мен е така...
 

Milen

Потребител
Като Ви гледам вас двамата с дядо Данчо, друга страст ви е обзела! :rambo: :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Усещам стъпки по вярната пътека :p.
Друго си е да ти замирише на барутец . :rambo:
 

njatanasow

Редовен Потребител
От този форум само Данчо ,Милен и аз (Бургаската група) ли ще участваме :eek: :)
 
A

Anonymous

Гост
Привет на всички!
Малко промяна в плановете за състезанието, по съвет на специалисти по спортна стрелба за да бъде по серизно състезанието няма да има майсторски клас а само по два мача по 25 изстрела за точки по стандартната мишена за бенчрест на 50 м .

Моля за вашето мнение .
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Нещо несериозно взе да ми звучи. Предния път в Бургас щеше да се стреля и за група, но в последния момент групата отпадна и се стреля само за точки, а таксата остана същата, сега пак се сбива програмата отпада това отпада онова ... малко преди старта. Какво ще се прави два дена? Бях решил да дойда и да стрелям с въздушна пушка 16J наравно с другите само за да проверя дали ще съм последен, но при тия промени сигурно ще размисля.
 
A

Anonymous

Гост
Звучи добре ако става въпрос само за един ден съботата :)
 
Нагоре