Състезание: Бенчрест от ФТ поза - 18.12.2011 !

TeXHo

Потребител
Благодаря на домакините за поредното мероприятие! Нямам търпение да дойде следващото :)

Също така искам да подчертая, че вече няма мотаене с организацията и с и личи рутината в провеждането на състезания. Това особено много ме радва.

Честито на победителите! Свирепия отново показа класа, въпреки че се наложи да стреля от необичайна позиция. Милен защити честта на Софиянци, а Любо показа за пореден път, че само можем да съжаляваме, че рядко го виждаме по трасетата в състезателна форма.

Който не дойде, изпусна уникална възможност. Нямам намерение друг път да карам Божо да спринтира преди да стреляме :-[
 

go_panch

Потребител
Милен ни отсрами, аз ни засрамих (макар че съм си селянче ама минавам със Софиянци, когато ги карам).
Направиха ми впечатление следните неща:
1. Организационните умения и дисциплина са стигнали много високо ниво!
2. Фактът, че имаш Дейстет, не значи че задължително си победител. За пример: предпоследния в класирането.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Тук нещата са по-сложни. Аз по принцип смея да твърдя, че правя много добри групи, НО от стабилна маса и Опора(поне предна). Със същите пушки и муниции обаче от ФТ-поза, на каквато и да е дистанция група размер "А4" ще ме направи истински щастлив!
 

FreeMan

Редовен Потребител
Преди малко се върнах от Пловдив и веднага сядам да кача обработените снимки и текста набиран в колата (жената караше) ;)
Снимките от стрелбите с пушка са само от самото начало понеже след това трябваше да подготвям пистолетите и да се участва в пушките… а и те не са кой знае какво качество – бях със сапунерката.

Поздравления за организацията – всичко беше на супер ниво!!!
---------------------------------------------------------------------
Ето какво се случи със стрелбата с пистолет 10м.
Всичко премина добре.
Първи кръг бяхме 5 души които приключихме 21 минути предсрочно :D
А втората група 2-ма може би още по-бързо :D
Регионално състезание със 7 участника си беше истинско чудо!
Още от сега да се знае, че на следващи регионални (да не говорим за национални) ще има много канидат шерифи!

Всички състезатели бяха в много добра кондиция и невероятна дисциплина и спортсменски дух.
Многобройните мишени бяха отчитани, пресмятани и калкулирани от двама съдии, както и от собствениците им.

Резултатите са прикачени в края на поста.

Злати показа сериозно превъзходство пред останалите. Някой ще каже – да но той е с ПЦП Морини… Да така е, но той стреляше с лявата ръка бидейки дестничар!

Определено ще има голяма конкуренция на националните срещи, като се има в предвид че там ще бъдат Нико, Анди и други изявени а и може би и още потенциални шерифи ;)
 

Attachments

  • Pistolet.10m.klasirane.jpg
    Pistolet.10m.klasirane.jpg
    87.9 KB · Прегледи: 61
  • Pistolet.10m.tochki.jpg
    Pistolet.10m.tochki.jpg
    55.5 KB · Прегледи: 59
  • DSCF7017.jpg
    DSCF7017.jpg
    80.4 KB · Прегледи: 49
  • DSCF7018.jpg
    DSCF7018.jpg
    72.7 KB · Прегледи: 49
  • DSCF7019.jpg
    DSCF7019.jpg
    75.7 KB · Прегледи: 39
  • DSCF7020.jpg
    DSCF7020.jpg
    80.8 KB · Прегледи: 40
  • DSCF7021.jpg
    DSCF7021.jpg
    72.1 KB · Прегледи: 39
  • DSCF7022.jpg
    DSCF7022.jpg
    56.7 KB · Прегледи: 59
  • DSCF7023.jpg
    DSCF7023.jpg
    63.5 KB · Прегледи: 36
  • DSCF7025.jpg
    DSCF7025.jpg
    62.2 KB · Прегледи: 34
  • DSCF7028.jpg
    DSCF7028.jpg
    55.9 KB · Прегледи: 52
  • DSCF7029.jpg
    DSCF7029.jpg
    47.6 KB · Прегледи: 40

FreeMan

Редовен Потребител
Продължение...
 

Attachments

  • DSCF7030.jpg
    DSCF7030.jpg
    55.1 KB · Прегледи: 34
  • DSCF7031.JPG
    DSCF7031.JPG
    53.1 KB · Прегледи: 24
  • DSCF7032.jpg
    DSCF7032.jpg
    57.3 KB · Прегледи: 46
  • DSCF7035.jpg
    DSCF7035.jpg
    128.1 KB · Прегледи: 36

praetorian

Редовен Потребител
Да, ама Злати е свиреп човек :D ;) ;) ;), не забравяйте!

На мен също взе да ми харесва да стрелям с 16 дж, ама трябва да свикна и с размерите на пушката, която е нещо като мини бижу (да ме прощава Динката :D).Пък пустия му хатсан, имаше време да го оправя чак след състезанието, като гадното желязо взе да прави една дупка на 50 метра от 5 изстрела, а 2 см група седнал поза ФТ от 1 барабан пак на 50 :wall: :wall: :rambo:Но нищо...Другия път :cheers:
Радвам се, че се видях с толкова хора и имах удоволствието да стрелям с тях.До скоро! :cheers: :rambo:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Благодаря за приятното изкарване на организаторите и на всички присъстващи :cheers: надявам се да има още подобни състезания, но другия път ми се ще да има повечко мишени за точки - примерно 2х20 :-[ :-[ :-[
И аз почнах като Динка, с чужди пушки да се състезавам ;) Благодаря на azzaro, че ми предостави възможноста да стрелям с тази невероятна пушка, но няма да крия, че е доста трудно веднага човек да хване друга пушка и да постигне някакъв резултат хич не ми беше лесно да го постигна това трето място макар и с първокласа пушка ( все пак всяка пушка си има някаква цака или каприз ;) ).
Много ми се искаше с моята пружинка да участвам, но не ми хареса резулата от нея предния ден, а и в деня на състезанието -реве за нова пружина :'(
Браво на първенеца голяма и приятна изненада за мен ( и не само за мен сигурно) просто нямам думи :bravo:
Състезанието с пистолет много ми хареса, за мен 4-тото място и резултата ми в него по ме радва честно казано приятно се изненадах от себе си за пореден път ;) задобрял съм малко :yahoo:
До нови срещи на всички, пък следващия път дано сме повече :cheers:
 

TeXHo

Потребител
Аз имам едно питане, че май нещо не съм разбрал. Стрелбата за група беше за "най-добрата от 4 групи" или "най-добрата от 3 групи"?
 

lynx

Редовен Потребител
Едната от 4-те секции на мишената с групите не е ли за прострелки?
Тоест, три зачетни и една прострелъчна.
 

TeXHo

Потребител
dilom08 написа:
Най- добрата от всички групи които са от по 5 изстрела.

Бих желал да се прецизира малко това правило. Понеже в една мишена може да се направят няколко групи от по 5 изстрела. А в листа има 4 мишени. Не че оспорвам класирането, но при бъдещи мероприятия може да се стигне до излишни спорове.
 

dilom08

Редовен Потребител
не сме гледали коя е за прострелки и коя не. гледахме единствено най добрата група да е от 5 изстрела, без значение в коя секция е.
 

dilom08

Редовен Потребител
TeXHo написа:
dilom08 написа:
Най- добрата от всички групи които са от по 5 изстрела.

Бих желал да се прецизира малко това правило. Понеже в една мишена може да се направят няколко групи от по 5 изстрела. А в листа има 4 мишени. Не че оспорвам класирането, но при бъдещи мероприятия може да се стигне до излишни спорове.

може да се направят най много 4 групи от по 5. важното е в всяка зачетна секция да има 5 изстрела. с повече не става.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Колеги ,пак нови правила ли измислихте :)
Нали едната секция е маркирана с S ,това не е случайно.Това си е секцията за прострелка и в нея можеш да стреляш колкото си искаш ,стига времето да ти позволи.Разбирасе, че тя не се зачита .А дали ще се вземе само най добрата група или средно аретмитична (което си правилно),е право на организатора.Приказката пак отиде за топлата вода,май пак искаме да я откриеме :D :cheers:
 

dinkata

Редовен Потребител
Айде айде заключвайте я тая тема, че ще започне едно дъъълго писане ! :stop: :stop: :stop: :stop:
 

TeXHo

Потребител
njatanasow написа:
...
Нали едната секция е маркирана с S ,това не е случайно.Това си е секцията за прострелка и в нея можеш да стреляш колкото си искаш ,стига времето да ти позволи.Разбирасе, че тя не се зачита .
...
И аз така си мислех.
dinkata написа:
Айде айде заключвайте я тая тема, че ще започне едно дъъълго писане ! :stop: :stop: :stop: :stop:
Динко, няма да е дълго, ако е навреме.
 

dilom08

Редовен Потребител
на това състезание нямаше значение в коя секция е групата (със или без S). стига да е от 5 изстрела.
 
Нагоре