Съвет за калибър pcp -5,5vs6.35

vesko123

Новодошъл
Ще купувам пушка- PCP Hatsan BT65 RB Elite със ръчно задно болтово зареждане,
мисля че те са по новите модели на хатсан бт-65.
Въпросът мие в кой калибър да я взема кал.5,5 мм или кал.6,35 мм?
И ако може дами кажете колко изстрели имам на максимална мощност със едно зареждане във калибър 5,5и6,35
От форума разбрах че цевта на кал.5,5 не е толкова качествена колкото при кал.6,35-но не знам как ще се представя пушката в калибър 6,35-със 72 джаула.
 

vesko123

Новодошъл
Скоростта и брой изстрели в едно зареждане на калибър 6,35
разбрах че можеш да направиш около 10 изстрела,и налягането пада под 100 бара
 

vesko123

Новодошъл
И в крайна сметка кой от двата калибър да взема,можете ли да ми дадете съвет?Коя е по точна на 50 метра?
Ако взема 5.5 ще имам ли проблем с цефта.За 6.35 има много малък избор на сачми. И има по малък брой изстрели,
но е доста по силна от 5.5
 

DeadShot

Редовен Потребител
За какво ще я ползваш? Имам в 6,35 и си има избор на чашки. В момента е 90дж. С много добра точност.С бутилка или помпа ще си?
 
Последна промяна:

vesko123

Новодошъл
Стрелба по мишени на 50-100m,предполагам ще стрелям и по ХХХХХХ имаги в изобилие
6.35 по принцип прави по голяма щета от 5,5 но не знам дали 71 джаула ще са достатъчни да засилят чашката с поне 290 м/с в 6.35
или ще трябва да се тунингова.Tвоята колко изстрела прави преди да падне под 100 бара
 
Последна промяна от модератор:

DeadShot

Редовен Потребител
Промени си поста за стрелба по мърдащи мишени.
Стрелям от 190-200 бара до 120,130 на метан.Около 15 изстрела. По добре 6,35 в твоя случай.
 

vesko123

Новодошъл
Смятам да си взема помпа,спрял съм се на този модел (Hatsan BT65 RB Elite - кал. 6,35 мм) били по нови ми казаха
но много бързо им свършвал въздуха, и ми предлагат да си взема 5,5 били по добри така ми казах от магазина
та затова реших да питам тука преди да взема решение https://zarimex.eu/bt65-rb-elite-cal-6-35-mm
 

DeadShot

Редовен Потребител
Който и калибър да вземеш ще иска доработки за да стреля както трябва.С помпата ще е мъка.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Вземи 6,35. В 5,5 точността понякога страда, когато пушката е мощна, защото цевта не успява да погаси вибрациите. Силата е напълно достатъчна - с чашки jsb 1,64 гр., стреля с 288-295 м/с. Моята беше страшно точна. След смяна на пружината на клапана с по-твърда, изстрелите в плато са 18-20.
 
Нагоре