Съвет за избор на пушка

xpresident

Редовен Потребител
А що се отнася до принципите на точната стрелба, акъл в тази посока не ми е нужен поради простата причина, че с това съм си вадил хляба! Признат съм за брилянтен стрелец от хора, за които войната е начин на живот, а ти дори не ме познаваш!
Що се товариш, никой не е казал че не можеш да стреляш?
Относно избора, имай предвид, че пружинните пушки са точни ако са 7.5 джаула. Щом си прецизен стрелец с опит, всяка по-мощна ПП ще те разочарова. 16 j е компромис, при който трябва много добре да се овладее отката, за да уцелваш. Откажи се от големите мощности или мини на ПЦП, ако държиш още да си купуваш въздушна пушка (дето дори не е оръжие) ;)
P.S Тук има много хора дето стррелят с огнестрелно, но го коментират в други форуми.
 

black_rubber

Потребител
Що се товариш, никой не е казал че не можеш да стреляш?
Относно избора, имай предвид, че пружинните пушки са точни ако са 7.5 джаула. Щом си прецизен стрелец с опит, всяка по-мощна ПП ще те разочарова. 16 j е компромис, при който трябва много добре да се овладее отката, за да уцелваш. Откажи се от големите мощности или мини на ПЦП, ако държиш още да си купуваш въздушна пушка (дето дори не е оръжие) ;)
P.S Тук има много хора дето стррелят с огнестрелно, но го коментират в други форуми.
Добър ден, колега! Не съм се отказал от пружинка! ПЦП-то нещо не ме привлича,защотонне ми се занимава с разни бутилки. Що се отнася до точността при 16 джауловите пушки, пострелях с Вайраух точно с тази мощност и до 40 метра пушката е безкомпромисно точна. Нямах място, за да я пробвам на по-далечна дистанция, но с леки корекции съм убеден, че щеше да стреля добре и на по-големи разстояния. Отката е съвсем приемлив и не е проблем, за разлика от едно Гамо, което също пробвах и се оказа трагично кофти пушка. Вайрауха вчера го поръчах и се надявам до седмица да пристигне. Чудесна опция се оказа възможността да си пазаруваш от Мундилар на вноски. Та драмата с пушчицата за мен приключи. Желая ти хубав и успешен ден! Поздрави!
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Добър избор колега,честито!
Нещо да попитам разбиращите,каква е разликата в предназначението на Walther LGV Olimpia,HW 55 от една страна и FWB 300 и Anschutz 380 от друга,защото едните са с фиксирана цев а другите с "чупеща",имам същата чуденка относно HW98 vs HW97 например... :) ,наздраве!
 

rivan

Редовен Потребител
Поздравления за избора! Като пристигне може да ги сборим на 40м с моята Славия :cheers:
Поздравления и от мен колега! Добър избор! Напоследък избягвам да давам мнение относно избора на пушка, защото опитът показва, че повечето си купуват това, което са си наумили! Радвам се, че послуша колеги с опит и съм сигурен, че няма да се разочароваш! Успех в използването на оръжието за мирни /спортни/ цели!
 

black_rubber

Потребител
Поздравления и от мен колега! Добър избор! Напоследък избягвам да давам мнение относно избора на пушка, защото опитът показва, че повечето си купуват това, което са си наумили! Радвам се, че послуша колеги с опит и съм сигурен, че няма да се разочароваш! Успех в използването на оръжието за мирни /спортни/ цели!
Сърдечно благодаря за хубавите думи! Бъди здрав!
 

njatanasow

Редовен Потребител
Добър ден, колега! Не съм се отказал от пружинка! ПЦП-то нещо не ме привлича,защотонне ми се занимава с разни бутилки. Що се отнася до точността при 16 джауловите пушки, пострелях с Вайраух точно с тази мощност и до 40 метра пушката е безкомпромисно точна. Нямах място, за да я пробвам на по-далечна дистанция, но с леки корекции съм убеден, че щеше да стреля добре и на по-големи разстояния. Отката е съвсем приемлив и не е проблем, за разлика от едно Гамо, което също пробвах и се оказа трагично кофти пушка. Вайрауха вчера го поръчах и се надявам до седмица да пристигне. Чудесна опция се оказа възможността да си пазаруваш от Мундилар на вноски. Та драмата с пушчицата за мен приключи. Желая ти хубав и успешен ден! Поздрави!
Колега ,пушките са като колите.купуваш една много ти харесва и после започваш да се заглеждаш по чуждите ;)
Затова и имаме по няколко пушки! :cheers:
 

black_rubber

Потребител
Колега ,пушките са като колите.купуваш една много ти харесва и после започваш да се заглеждаш по чуждите ;)
Затова и имаме по няколко пушки! :cheers:
Ами аз затова реших да не правя компромис с марката - за да не се заглежда по чуждите ;). Следващото стъпало е може би нещо на Air arms, но не мисля, че ще стигна до там. Вайрауха ще покрие изцяло задачките, които имам за него :)
 

black_rubber

Потребител
Апетитът идва с яденето! Никой не е останал с една жена и с една пушка.
Факт! Бих добавил и с една кола, понеже някой го спомена по-нагоре. При мен само жената е една ! Коли имам две, а пушки..... няколко. Просто нямам въздухарка, но ако е рекъл Господ, скоро пропуска ще е поправен ;)
 

t.marev

Редовен Потребител
...... Считам себе си за средноинтелигентен човек и не ми трябваха свръхестествени сили, за да доловя иронията в коментара ти .....
Няма никаква ирония, вЕрвай ми! Просто обръщам внимание на нЕкои дреболии, които често ни убягват именно защото са очевАдни. Това явно ти е помогнало да направиш правилния избор и да си вземеш пушката, която ти е по-на сърце. Честито, поздравления за избора!
Всичко останало са просто излишни нерви, плод на четенето по диагоналната система....

П.П. Между другото Ганювщината не е чак толкова лоша черта.....но това е друга тема.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
97К. Няма да ползвам механични уреди, а само оптика. По-удачният за мен вариант е спрямо това, за което ще ползвам пушката.
Чудесно, ще чакаме да ни покажеш и някоя друга мишенка над 50м :cheers:
 

Васил Василев

Редовен Потребител
97К. Няма да ползвам механични уреди, а само оптика. По-удачният за мен вариант е спрямо това, за което ще ползвам пушката.
Постни линк, към магазина да я видим тая пушка. Може да има още некой мераклия.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Португалеца-

От Германия,идват 7,5 дж. човек трябва да си купи отделно 16дж. пружина и да си я монтира-
https://www.versandhaus-schneider.d...th/40_1678_942_944_950_2042/products_id/11472

И на,който му е близко Гюмюрджина(Комотини),гърка има доста пушки,които човек може да види и пипне преди да купи!-
https://airgunshop.gr/1.-aerovola-tufekia/elatiriou/weihrauch/hw-97k-4.5-mm/
 

black_rubber

Потребител

black_rubber

Потребител
Португалеца-

От Германия,идват 7,5 дж. човек трябва да си купи отделно 16дж. пружина и да си я монтира-
https://www.versandhaus-schneider.d...th/40_1678_942_944_950_2042/products_id/11472

И на,който му е близко Гюмюрджина(Комотини),гърка има доста пушки,които човек може да види и пипне преди да купи!-
https://airgunshop.gr/1.-aerovola-tufekia/elatiriou/weihrauch/hw-97k-4.5-mm/
Weihrauch 97k идва от mundilar в мощност 16 или 20 джаула, като при поръчка изрично трябва да се упомене кой вариант поръчате. Ето и скрийншот на мейл от сайта в отговор на направено от мен запитване.
 

Attachments

  • Screenshot_20220721_220633.jpg
    Screenshot_20220721_220633.jpg
    196.7 KB · Прегледи: 40
Нагоре