Струговани оловни проектили ATP - Altaros Turned Projectiles

Дискусия в 'Муниции и Аксесоари' започната от peko, 17 Април 2020.

1. peko

peko Редовен Потребител ФТКС

Здравейте,
    Има вече възможност да се поръчат известно количество от тези "авангардни" проектили. Има ги в 3 субкалибъра - 5.48. 5,49 и 5.50.
    Теглото е 2.02 грама- 31 grain. Дължината е 9,4 мм.
    Тествани са засега предимно с LW и CZ цеви и са показали отлични резултати при скорости около 275-280 м/с.
    Мерен БК - 0,15 .....
    Тестовете с FX цеви не са били толкова добри и не ги препоръчват за тях.
    Затова препоръчват първо да се тества с пакета от 3х50 броя в трите субкалибъра.
    Ако се съберат достатъчно желаещи, може да се направи поръчка.
    https://www.militaryairgun.com/cs/domu/137-testovaci-sada-atp-55mm-22.html atp-55mm-22.jpg testovaci-sada-atp-55mm-22.jpg

Последна промяна: 19 Април 2020
  2. jony

jony Потребител

Публикации:
    131
    Здравей peko.
    Има ли вече колеги които проявяват интерес кьм стругованите проектили?
    Каква ще бьде цената на тестовите проектили 3x50бр
    В какви комплектовки ще се предлагат и на какви цени?

3. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    909
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    Вкарах данните в Strelok+ който ползвам,285 м/с -82 J дулна,на 100 метра-266м/с-71 J...........красота.

По калкулатора излиза на 516 метра - 186 м/с -35 J

Последна промяна от модератор: 10 Май 2020
  4. Djack

Djack Потребител

Публикации:
    141
    от:
    Бургас
    Много малка разлика между дулната и 100-те метра?

Gadnqra харесва това.
  5. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    909
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    БК-0.15
    Ето ти пример със същата скорост JSB,но 2.2 гр. 285 м/с=89 J на 100 м 215 м/с=51 J

llcoolj and Gadnqra like this.
  6. peko

В линка който съм дал има цените в чешки крони - 449 крони за 3х50 тест опаковка.
    Едва ли ще има достатъчно желаещи за да се събере голяма поръчка, че да искам сериозни отстъпки. За 10-15 кутийки все пак ще поискам нещо, че поне транспорта да покрие.

Gadnqra харесва това.
  7. peko

Говорих с чехите.
    Ще дадат 10 % отстъпка и за малки количества, ако обещаем обратна информация.
    Пушка, модел, цев, енергия, разстояния и групи, по възможност и снимков материал.
    С отстъпката и разходите по доставката тестовата опаковка ще излезе между 30 и 31 лв, в зависимост от бройките.
    Ако има желаещи да ми пишат, за да организирам другата седмица поръчка(чака се няколко дена според количеството).

Lacho and Gadnqra like this.
  8. peko

Пристигнаха тестовите пакети.
    Има свободни 3-4 засега.
    Цената е 31 лв за 3х50 броя.

9. bleu81

bleu81 Редовен Потребител

Публикации:
    534
    от:
    София
    Планове за 4.5мм?

10. gary m

gary m Редовен Потребител

Публикации:
    441
    от:
    Кнежа, the north west frontier!
    Не.
    EKO Warriors не ми харесва. ;)

batnan харесва това.
  11. bleu81

bleu81 Редовен Потребител

Публикации:
    534
    от:
    София
    IMG-19854ed3ab4f274e2e3b00a8225d60bf-V.jpg
    Нямам проблем с оловото. Има място в кофата а като се напълни почвам да пълня друга кофа

dberov and gary m like this.
  12. peko

Така са опаковани... IMG_20200618_185855.jpg

Последна промяна: 19 Юни 2020
  13. peko

Днес един бърз тест на стругованите проектили. С Крикет 40-41 ДЖ, прострелян с 1,03(5,53) на кръста на 50 м. На първата снимка в ляво са 3 изстрела с 5,48, 5,49 и 5,50 . скорост не е мерена, но при двойно по-голямо тегло , няма дори пропадане........В дясно са 6(шест) изстрела, като в левия долен са 3 в един калибър а в дясно 2 е една дупка. Този до центъра беше първият, и може наистина да натича нещо редуктора според на Ицко думите.(но туй ще си е друга занимавка).
    На 84 м (втората снимка), най-добрата група се получи с 5,50 - под 3 см. Пропадане 5-6 см от прицелната точка(центъра на горния кръг), но оптиката е втора фокална и дефакто по нея беше 3 дота надолу. С другите субкалибри малко по-големи.
    Но, какво казва рекапитулацията:БК-то им май наистина е доста добро. Резултатите са със "слаба" пушка, скорост ще премеря друг път, чешка цев с шок, слабичка оптика като за моите очи и главно - във вятър, на силни променливи пориви, който друг път ме кара да прекратявам стрелбата, за да не хабя въздух и олово.

Прикачени Файлове:

Последна промяна: 22 Юни 2020
    gary m, luft9waffe, petkof and 4 others like this.
  14. jony

jony Потребител

Публикации:
    131
    Здравей peko, получих пратката както фабрично си е опакована , от вьтре пишеше само 5.48 , това беше на лявата колонка.
    По -моите замервания тя е 5.46мм ,средната е 5.47мм а дясната 5.48мм, тоест са с 0.02мм под очакваният размер.
    Как са по -размер твоите , които си ги разпечатал?

15. peko

Не съм ги мерил. Дават ги 5,48 в ляво, 5,49 в средата, 5,50 вдясно.

16. jony

jony Потребител

Публикации:
    131
    пеко, да се стреля с пьлнотели проектили през шокова цев не е препорьчително, абсурдно е да се пробва при огнестрелното.
    При твоите проби забелязах,че стереляш при доста ниска скорост. При такава скорост и други проектили дават задоволителни резултати, а аз очаквам от тези стругованите доста по-добро представяне ,затова очакваме да се пробват при 280- 300м/с

17. peko

Еми пробвайте де. Нали за това ги взехме - за проби.
    Такава пушка съм имал под ръка, с такава съм пробвал.
    Покажи и ти с твоята какво ще направят, с каквато и скорост искаш или можеш.
    При вятъра който беше по време на стрелбата, 1,03 и 1,175 ги вее и сее по целия лист на оградата. Тези поне имаха предвидими попадения, въпреки ниската скорост и съмнения в редуктора и модера.
    Който иска да стреля с пълнотели, да пробва, за това са тестовите пакети......
    За разтягане на локуми си има други теми.

batnan and lynx like this.
  18. du6ata

du6ata Редовен Потребител

Публикации:
    186
    от:
    Благоевград
    Колега стреляме слъгове на H&n с шокова цев чз с 280 МС и е една дупка на 50 м а на 100 m е левче аз стрелям със слъгов лаинер от фх и той е с шок с 270 МС ама 30 грейнови и на 65 м е една стотинка групата имам и други познати който стрелят с шокови цеви и точността не отстъпва на чашките а за вятъра не може изобщо да се коментира все едно не духа

19. jony

jony Потребител

Публикации:
    131
    Колега peko , никога не сьм се сьмнявал в твоята етичност и способности, и тука няма нужда от излишни ядове, просто те помолих за повече проби защото при тебе се намират повече модели PCP-та, а и чехите са си го казали , за FX- стругованите проектили не стават или поне не дават задоволителни резултати.
    Колега du6ata ,ти си спазил точната рецепта и затова си постигнал отлични резултати ,но аз намирам някаква разлика м/у стругованите проектили и сльговете които си ползвал ти.

t.marev and Sen like this.
  20. peko

В момента нямам ВО в .22, но въпреки това, когато мога, тествам с "чужди".
    Очакванията на производителя са да му дадем обратна информация за пушка, мощност, цев, резултати.
    10 тестови пакета могат поне 10 обратни резултата да върнат. Може и двойно и тройно , даже.
    Аз изстрелях по 15 проектила от трите размера. Ако ми попадне друга пушка, различна от тази, ще тествам. А мога да тествам още 5 дори.

Последна промяна: 23 Юни 2020
    Gadnqra and t.marev like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена