Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

  • Автор на темата Автор на темата cdman
  • Начална Дата Начална Дата
Много сте лоши значи, без това колегите скоро няма да се видят в която и да е класация и сега вие бъркате дълбоко в раната...
 
Нещо не виждам в класациите и ФХ Пантерата,а тя уж минава за по-спортна пушка от Импактите.
Предполагам, ще се появи на световното през юни в Юта(САЩ).Там стрелят и на 100 ярда с чашки и сигурно пак ще участва Н.Болдов,миналогодишният шампион на тая дисциплина,който преди 2 години поизостави Крауна МК2,отказа се и от Импакта и премина изцяло на ФХ Пантера-отначало- в 5,5мм,а сега вече-в 7,62мм.
 
Последна промяна:
Нов вид стрелба наречена снайпер туризъм.Спираш някъде виждаш камък , тухла или друга малка мишена на 333м.Мериш дистанция , вятър, калкулираш корекции, бам студен изстрел, поразяваш и прибираш .Пак караш нанякъде пак виждаш добра цел.....всеки път различна дистанция , различен вятър....чиста приложна наука.Друго си драг функцията. Винаги знаеш къде си.Ако не си там ..ти си виновен , не системата.
 

Attachments

  • 20260516_130913.jpg
    20260516_130913.jpg
    431.5 KB · Прегледи: 55
  • 20260516_130908.jpg
    20260516_130908.jpg
    427.1 KB · Прегледи: 53
  • Screenshot_20260516-184752_Chairgun Elite.jpg
    Screenshot_20260516-184752_Chairgun Elite.jpg
    65.8 KB · Прегледи: 49
  • Screenshot_20260516-184658_Chairgun Elite.jpg
    Screenshot_20260516-184658_Chairgun Elite.jpg
    86.7 KB · Прегледи: 56
Добре звучи, ама съм брал ядове от "съвестни граждани", хем с мишенка бях.
Без поставена мишена ще ти е много трудно да докажеш, че стреляш за кеф, а не ловуваш.
Макар че същото важи и за клеветящия гражданин! Ще трябва да докаже, че браконерстваш, а не стреляш за кеф.
А сега де! :wall:
 
От време на време и аз нещо подобно практикувам,ама без да обикалям като гламав. Като отида за риба си търся "мишени" на отсрещния бряг. Камъче,лайно,нещо откояващо се....
 
Добре звучи, ама съм брал ядове от "съвестни граждани", хем с мишенка бях.
Без поставена мишена ще ти е много трудно да докажеш, че стреляш за кеф, а не ловуваш.
Макар че същото важи и за клеветящия гражданин! Ще трябва да докаже, че браконерстваш, а не стреляш за кеф.
А сега де! :wall:
Хубавото на оловото е, че оставя следи по мишената дали камък дали тухла така че гражданина може да го духа по селски :D
 
Който няма тринога може да си вземе 2 пластмасови сгъваеми столчета за по 10€ и стъпваш на тях и от тавана на колата. И едно по-дълго одеяло във тъмно кафяв или зеленикав цвят което да се използва като подложка и в същото време да закрива прозорците на колата от страната изложена към пътя или сградите в близост защото прозорците на колата имат много силен отблясък и се забелязват от далече. Ако не, я позиционираш зад някой храст или борче или комбинация от двете. Абе работата е "стелт снайпер турист" по-малко внимание по-безгрижно и приятно излизане.
 
То да го докараш до Стелт си е добра заигравка. И да го духат е голям кеф. Ама като те хванат, ти ще доказваш че нямаш сестра.
 
kokodjambo:
"...може да си вземе 2 пластмасови столчета за по 10Е ..."
Столчетата наистина вършат добра работа!Не знам какви са твоите,но аз си взех едно,което е като табуретка, сгъва се и се разгъва телескопично и си влиза спокойно в раницата.Може да се носи и през рамо.Леко и компактно.
Единствен недостатък-няма облегалка.
 

Attachments

  • 20260517_085436.jpg
    20260517_085436.jpg
    249.6 KB · Прегледи: 37
  • 20260517_085354.jpg
    20260517_085354.jpg
    177.9 KB · Прегледи: 37
Последна промяна:
kokodjambo:
"...може да си вземе 2 пластмасови столчета за по 10Е ..."
Столчетата наистина вършат добра работа!Не знам какви са твоите,но аз си взех едно,което е като табуретка, сгъва се и се разгъва телескопично и си влиза спокойно в раницата.Може да се носи и през рамо.Леко и компактно.
Единствен недостатък-няма облегалка.
По скоро нещо като стъпало твоето като е издължено ще се клати и няма да ти е стабилна опора за стрелба от покрива на колата.Screenshot_20260517_111315_Chrome.jpg


И направо и едно платнище за улеснение без да търсите. Сгънаъо не заема никакво място. Хем подложка, хем покривало.

 
Последна промяна:
Старата мечка се събуди и най после излезе на първа пролетна разходка ъъъъ, стрелба. Във всички мишени са по 10бр ( поне така трябваше да бъде де). Разстояние 50 м , Биг макс 0.25 , пипнат. Начало 330м/с на 250 бара , край 185м/с около 170-180 бара 30 изстрела. Двете разсеяни приличат на стрелеца - оправданието е каубойска бърза стрелба ама като за мен бива.:crazy:viber_изображение_2026-05-19_17-58-46-051.jpgviber_изображение_2026-05-19_17-58-45-970.jpgviber_изображение_2026-05-19_17-58-45-917.jpgviber_изображение_2026-05-19_17-58-45-792.jpgviber_изображение_2026-05-19_17-58-45-698.jpg
 
Клапана и пружината не са пипани все още , дойде и техния ред. Сега започва олеле-мале , ама ще се справя някак си . Ако има нужда ще търся помощ .
 
Заигравката с тунера дава резултат. Днес пак го сложил след като предния път пробвах безуспешно да свия групата на 300м под 9-12 см с натягане на шрауда на 18Нм.Днес си върнах опъна на 10Нм и сложих тунера 4см напред и докато го нагласях с малко стъпки напред виждах как се менят групите.В един момент свива и се получи това от снимката.4бр. В 2.5см, 5 бр в 6см , 7 ия отвори на 8.5см. Тунера работи , но настройките са нестабилни, защото другия път ако е по топло и скоростта се промени трябва наново.Процедурата е бърза- 3 различни положения около това сегашното с по 4 изстрела на положение и се намира къде свива, но трябва да няма вятър, там е проблема...
 

Attachments

  • 20260520_192728.jpg
    20260520_192728.jpg
    270.6 KB · Прегледи: 29
  • 20260520_192731.jpg
    20260520_192731.jpg
    312.6 KB · Прегледи: 29
  • 20260520_192741.jpg
    20260520_192741.jpg
    254.8 KB · Прегледи: 29
  • 20260520_192755.jpg
    20260520_192755.jpg
    305 KB · Прегледи: 28
Последна промяна:
Привет колеги. Днес с Тошко отделихме час-два за хобито и постреляхме с две от топ пцп пушките в целия свят :lol: ( а нека някой каже нещо на въпреки :bravo:).
Успяхме даже да хванем и известно безветрие. След това групиране на 260 м се чудя как да възнаградя този ФХ. Трябва да му взема нещо :rolleyes:. Постигнах групиране 6 от 7 изстрела в 35 мм. Тошко тренира и той усилено за следващата сбирка Приятелско надстрелване. Ето и снимка -две :
IMG_20260531_093006.jpgIMG_20260531_121303.jpgIMG_20260531_094118.jpg
 
Привет колеги. Днес с Тошко отделихме час-два за хобито и постреляхме с две от топ пцп пушките в целия свят :lol: ( а нека някой каже нещо на въпреки :bravo:).
Успяхме даже да хванем и известно безветрие. След това групиране на 260 м се чудя как да възнаградя този ФХ. Трябва да му взема нещо :rolleyes:. Постигнах групиране 6 от 7 изстрела в 35 мм. Тошко тренира и той усилено за следващата сбирка Приятелско надстрелване. Ето и снимка -две :
View attachment 133943View attachment 133944View attachment 133945
Браво, страхотна стрелба ама това с вулканЯ ще е една дупка :D
 
Back
Нагоре