Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

jony

Потребител
Има много колеги които стрелят на далечни дистанции на механични мерници но с диоптричен не става.
 

jony

Потребител
Колеги, в този ред на мисли както сме го подкарали има пушки без мерници и с тях се стреля много успешно и се срещат доста често, това го знаят всички ловци.
 

petkof

Редовен Потребител
Този форум е предимно за неогнестрелни системи. Напомням в случай, че някой се е "отплеснал". С огнестрелни и лазерни системи е друга работа. Особено с последните, мерници не са особено необходими.
 

Мехмед

Новодошъл
Колеги, има ли някой (???) , който стреля на далечни дистанции с обикновени мерници (не с оптика)?
С диоптричен мерник имам предвид.

Колеги, има ли някой (???) , който стреля на далечни дистанции с обикновени мерници (не с оптика)?
С диоптричен мерник имам предвид.
Да на 120 130 метра горе долу по кенчета от бира и на туби по 1,5 л мин.вода и на безалкохолни
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Привет колеги. Една седмица мина от последния пост, е хайде малко да раздвижим темата. Времето е ветровито, но пък хобито си е хоби. Стрелба на 130 метра със самоделни слъгове в тегло 2.66 грама ( 41 грейна ). Групираност - задоволителни 15 от 20 изстрела в диапазон 70 мм. Ето и линк с част от стрелбата :
Screenshot_20220925_075208_com.android.gallery3d.jpgScreenshot_20220925_075003_com.android.gallery3d.jpgScreenshot_20220924_151440_com.google.earth.jpgScreenshot_20220924_151639_com.weather.Weather.jpg
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Марто, браво колега. Тази дистанция с тази мишена 2 от 3 изстрела, респект !!! Тези дни с колега ще стреляме на подобни дистанции, той с Маверик, аз с Крал армс с интегриран хеви лайнер 700 мм. Имам няколко такива от тези кутийки, ще направим някакво видео за форума, нека има материал за гледане.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Това е малко предварителна информация, амааааа....
Утре ми пристигат - редуктор( моя е повреден), трансферпорт и дотиквач. Като сглобя пушката ще има истински мишени. В сегашния вид на 100 метра във вятър на проиви с Нокаут в .216
IMG_20221003_9499.jpgIMG_20221003_19795.jpg
 

shaman

Редовен Потребител
Screenshot 2022-10-04 at 8.53.36.png
Това което виждате е р. Дунав... До румънския бряг са 750 метра !
grant-25yo.jpg
А това е бутилката, която загубилия баса трябва да купи :)

Какъв е баса:
Според моя човек няма начин да стигна до румънския бряг с въздушна пушка!
Според мен - има възможност да улуча гонг (примерно 150х50 см) сложен там.

Той е готов да признае, че е загубил дори само проектила да стигне до Румъния.. Аз пък ще се съглася, че съм спечелил стига да имам поне едно попадение ;)

Мисля да стрелям с FX Maverick VP .22 - ъпгрейднат със следните неща:
- 70см barrel kit
- STX Heavy liner
- Huma Air slug power kit (с дотиквач и по-здрава пружина)
- Huma Air Dual transfer port
- Ударник от волфрам

Мисля да използвам проектилите на Altaros - smooth 5.51, 2.1g /32.3 grain/
По мои сметки трябва да ги стреля със скорост около 340м/с и мощност около 120J

Как смятате ? Кой ще спечели ?
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
View attachment 102071
Това което виждате е р. Дунав... До румънския бряг са 750 метра !
View attachment 102073
А това е бутилката, която загубилия баса трябва да купи :)

Какъв е баса:
Според моя човек няма начин да стигна до румънския бряг с въздушна пушка!
Според мен - има възможност да улуча гонг (примерно 150х50 см) сложен там.

Той е готов да признае, че е загубил дори само проектила да стигне до Румъния.. Аз пък ще се съглася, че съм спечелил стига да имам поне едно попадение ;)

Мисля да стрелям с FX Maverick VP .22 - ъпгрейднат със следните неща:
- 70см barrel kit
- STX Heavy liner
- Huma Air slug power kit (с дотиквач и по-здрава пружина)
- Huma Air Dual transfer port
- Ударник от волфрам

Мисля да използвам проектилите на Altaros - smooth 5.51, 2.1g /32.3 grain/
По мои сметки трябва да ги стреля със скорост около 340м/с и мощност около 120J

Как смятате ? Кой ще спечели ?
Павка,стрелока показва че с тия данни ще имаш 34 дж остатъчно на тия метри и пропадане 36 метра,но ти си ги разиграл данните отдавна в него.
Според мен може и да стане да улучиш такава мишена,но ти трябва много опити и тренировки.
@DimitarV е твоя човек за съвети и насоки за такива дистанции.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Според мен, отивай за мезето, ще ти трябва. Стрелял съм с Редизайн с 69 джаула на 400 метра. Целех скала около 2х2 метра излизаща от водата на брега на язовир. Виждах чашките къде падат във водата пред скалата. Вдигайки пушката на горе, чашките доближаваха скалата и в един момент спряха да падат във водата. Предполагам тогава са отивали в скалата. Когато спрях да виждам къде падат чашките се целех във върха на дърво на хълма над скалата.
Оптиката ми беше простреляна на 50 метра, т. е. никаква подготовка за стрелба на такава дистанция.
Или май с ЖСБ - 1.175 стрелях! Минаха години и споменитееее.... Ама да, тогава чаках Редизайните от Пеко. Та със сигурност са били 1.175!
 
Последна промяна:

shaman

Редовен Потребител

DimitarV

Редовен Потребител
Павка, би трябвало да се получи, аз с Херкулеса на 530м макс съм пробвал, в 6.35 по 60см на 60см гонг и особено ако целта е да го шибнеш просто 1 път...напълно постижимо е.Трябва ти наклонена релса обаче, поне 5градуса (на око). Обаче вятъра по дунава, предполагам потихва в някоя част на деня, а може би не...?Гонг по добре квадратен , 1,5м е добре за баса.Избора на Алтарос- най добрия BC, ако има още по тежък по добре.И накрая най важното, спотърска оптика с min увеличение 50x .Стрелба от по висок бряг над водата, изключително много ще те улесни, за намирането на мишената .Ако може мишената да е на нос навътре във водата в румънско също помага. 30 джаула цопкания във вода ще са трудно различими ако има бели гребенчета на вълни в този момент.Така че спокойна вода също улеснява,но това е и за вятъра...Успех.Много готин бас!
 
Нагоре