"Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичаме)

hlapeto

Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Има ефекти , но ... до тук , а аз съм любител на този тип филми и по-специално на този!
Май се дължи на новия режисьор.


edit :
Коригирам се , същия е ! Чак не мога да повярвам . Или е умрял и някой друг е правил филма вместо него , за да похарчат парите
или просто се е иСтряскал човека.
 

qtex

Потребител
Днес гледах това в киното:
uoZNuou.png


http://www.imdb.com/title/tt2713180/

Веднага ми се нареди в личната класиция "Любими". Изпипан и епичен филм. Гледайте го ако имате възможност.
 

qtex

Потребител
TDlWQbM.jpg


Сега го изгледах. Има го вече по торентите, но българските буквички се чакат все още. Според мен доста силен филм, за което допринася фактът, че е по истински случай и разказва историята на Крис Кайл - легендарен американски снайперист с 160 потвърдени убийства от 255 предполагаеми. Има екшън, има и драма. Режисьор - Клин Истууд. Заслужава си гледането.

*русофилчетата в замунда се запениха да коментират и да търсят негативи. От немай-къде са го гледали, за да дирят за какви глупости да се заяждат в коментарите. :D
 

barbaron

Редовен Потребител
Не съм сигурен, че ползвам правилната тема за въпроса си, но ще пробвам:

жена ми ме е побъркала с 3Д телевизор - "дай та дай"... до скоро отбивах достойно ударите, но от известно време като че ли аз взех да се наежвам за подобна инвестиция за в къщи... Та ако някой може да сподели някакъв опит и насоки, ще съм благодарен... Телевизора ще се гледа от около 3, 3,5 метра разстояние и за сега ориентира ми е 40". насоката ми е към следния модел:
http://www.technopolis.bg/b2c/details/12083/P11090104/Televizor-SAMSUNG-UE-40H6400-3D-LED
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Не съм сигурен, че ползвам правилната тема за въпроса си, но ще пробвам:

жена ми ме е побъркала с 3Д телевизор - "дай та дай"... до скоро отбивах достойно ударите, но от известно време като че ли аз взех да се наежвам за подобна инвестиция за в къщи... Та ако някой може да сподели някакъв опит и насоки, ще съм благодарен... Телевизора ще се гледа от около 3, 3,5 метра разстояние и за сега ориентира ми е 40". насоката ми е към следния модел:
http://www.technopolis.bg/b2c/details/12083/P11090104/Televizor-SAMSUNG-UE-40H6400-3D-LED

Имам 3Д - Панасоник Виера 32 "цола" - сега ако требе да си взема телевизор НИКОГА (подчертавам Никога) няма да е 3Д. Няма нищо общо с това което показват в магазините. И блурей3Д съм си свалял.....Само научно пополярните (специално 3Д направените), анимациите ( и то много малко от тях ) и някое филмче за възрастни стават....Виж като си свалиш някой рекламен клип ( 2-3 GB с времетраене 5-10 минути- на Самсунг, Сони, Панасоник и т.н.) тогава кефа е пълен ...... Първите пъти като гледах такива клипове се пазех от топката :D.
Мое мнение!!!
 

FreeMan

Редовен Потребител
Жена ти ще гледа 1 макс 2 филма и това ще е.
За 3D се иска голям екран иначе няма ефект.
За вашето разстояние 3-3,5м ще е добре да е 60-65". Естествено може да седнете по-близо до екрана и да компенсирате огромните инвестиции за нещо което така и няма да ползвате толкова често.
По принцип 3D-то си иска голям екран.
 

sts1969

Редовен Потребител
Самсунг в скоро време ще пуснат 3D екрани без очила, вече има такива малки 10' екрани, гледах им рекламата през лятото.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
3D е като вана в банята. В началото голям кеф, после само търкаш почти без да ползваш... Според мен заложи на смарт функциите и резолюцията. Като функционалност на менюто бих заложил на Самсунг или Панасоник. Качество на изображението - Филипс от високия клас или Самсунг. Но в крайна сметка всичко зависи от парите.. За размера си се ориентирал отлично...
 

Dominus

Редовен Потребител
Лятото си взех панасоник с IPS матрица 42 инча. Това ми беше основното изискване. Кефа е голям. Да ти кажа от 3-3,5 метра вече ми се струва че можеше да е нещо към педтдесятката.
Колкото по-голям е, толкова по-качествени матрици слагат. Просто при малките не е оправдано да се влагат подобни компоненти заради цената.
Колкото до 3д-то, не съм го търсил да е с 3д, всички големи размери го имат.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Вече има 50 инчови по-стари модели без смарт и 3 D но за сметка на това са по 700 лв. Но Павка не мога да се съглася че е удобно да гледаш 50-ка от 3 метра. Все пак е и въпрос на вкус... Виждал съм грандоман богаташ с 55-ца /може и по- голям да беше/ на метър от спалнята. Филми със субтитри нямат гледане..

http://www.digital.bg/novini/колко-голям-телевизор-трябва-да-си-купим-news35164.html
 
Последна промяна:

old shatterhand

Потребител
*русофилчетата в замунда се запениха да коментират и да търсят негативи. От немай-къде са го гледали, за да дирят за какви глупости да се заяждат в коментарите. :D
Не съм русофил, просто не виждам 'русофилчетата" какво общо имат с тази измислица...
 

Dominus

Редовен Потребител
Оги, аз не съм грандоман.
Миналата дедмица си пуснах един филм на HD и си го изгледах на 2м., да не казвам и на по-малко.
Киното не ми липсваше изобщо.
Въпрос на вкус и възприятие.
Вие си ги гледайте както ви харесва.
 

barbaron

Редовен Потребител
парите не ме плашат при избора... по-скоро ме плши неправилния избор ако мога така да се изразя. 3Д функцията не е основен приоритет, но при положение че се дават около 1000 лева, защо пък да няма и 3д??? Ясно ми е че за 3Д - колкото повече - толкова по-добре. Но пък може и да се гледа от 1,5-2м, когато е 3д конкретно. По скоро ме притесняват 40" да не са твърде много за 3-3,5 м. Абе става дума за спалня и телевизора ще е на стената. Тоя тв ще е втори ТВ и няма да работи постоянно... Като за "приспивно средство", SMART разбира се е задължително както и от ония харабийските дистанционни!!!
 

Sniper

Новодошъл
То почти вече няма ТВ от по-големите което да не е 3Д.
Очилата са после консуматив който да купуваш. Идват с по 2 но нали и другите ще искат да гледат.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
На телевизора местото не му е в спалнята!
Ако искаш да го имаш "за подгряване" или за "фонов шум" е друго.
Ако ще е на стената, колкото по-високо - по-добре. Иначе ще ви болят вратовете постоянно.
Разстоянието ще ти е минимум 3 м, ако е на отсрещната стена и под тавана, така че и 42-ка става.
 

Lamercho

Потребител
Аз за хола съм си взел проектор, така диагонала вечер е 2,60 метра, но 3D-то дори на него ми се струва малко. 40" са малки за от три метра! 99% гледаме 2D, поне това сочи практиката.

DSC_8203.JPG


Отдолу телевизора е 46".
 
Последна промяна:

Lamercho

Потребител
Самото 3D до момента се оказа скучна работа и не бих залагал на него изобщо. По-скоро високите резолюции са интересни както и матриците с по-бързо опресняване.
 

Dominus

Редовен Потребител
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Аз си взехо този модел - TX-L42ET60E
Допреди това имах много проблеми с цифровата телевизия на нетуоркс. Гледах комикси и се чуваше едно гадно пукане на звука. Не помня колко пъти се разправях с техници и алабалисти. Разправях им, че сигнала е силен, но не. Ония само се разхождаха да ми губят времето. Интересно, че телевизора се справи сам. Като му ровичках менюто открих антенюатър и го включих. Край с проблемите. Самия модел, предполагам и други има функция да създава кадър от два съседни. Дали създава или повтаря нещо не знам, но изключително бързи надписи под формата на бягащи ленти отдоло се четат идеално. Няма замазване, няма трептене. Имам и една 32-ка пак на Панасоник, който беше с 400-450лв по евтин, но нямат нищо общо.
Минус-бавен процесор и много ситни субтитри.
Плюсове - доста.
 
Нагоре