Среща - Врачански Балкан 2020

братушка

Редовен Потребител
Според уговорката от Срещата в Русе направих някои проучвания и засега подавам каквото научих. Засега като за дискусия.

Предварителен замисъл беше да проведем Срещата на базата на ПОК "Леденика" втора половина на април.
Чудесно място. Има барбекю зона и доста голяма поляна точно срещу нея, кудето и се предполага да се стреля.
След запитване се оказа, че единствени дати, когато можем да се вредим са 10-12 април, други уикенди вече са заети чак до средата на май. Засега направих заявка за 15 двойни стаи. Но дори тях могат да ми потвърдят окончателно чак февруари.
Мястото е ведомствено и външни пускат само, ако не са заети от свои.
Има ресторант с добра кухня на приемливи цени, закрит басейн, нощен бар и много всякакви други екстри. Единствено легловата база се състои почти изцяло от стаи в 2 легла, като може при нужда да се досложи и походно легло, да стане тип тройка.

Други места за настаняване в региона:

Х-л Кипарис - http://hotel-kiparis.eu/
Пълноценен хотел, 300м по баира от ПОК "Леденика" или 2км с кола по пътя.
Недостатъци: няма барбекю зона, в непосредствена близост няма подходяща поляна за стрелба.

ПОЧИВНА БАЗА ГОРСКИ ДОМ - http://pochivni-bazi.turizam.catalog.bg/company/почивна+база+горски+дом/44463
5-6км от ПОК "Леденика".
Бях там веднъж преди години. Чистичко, много скромно, минимум удобства. Има барбекю зона, но е малка (макс. 15 човека). Ресторант практически няма, могат да сготвят по заявка нещо. В непосредствена близост има невероятно място за ФТ трасе, но не и поляна за БР. При нужда ще ида на место да потърся такава.

Хижа Пършевица - http://www.naplanina.com/2172-15.html
Много евтино, но много изпаднало място. За изпаднали безпарични студенти любители на ски. Хижа в Узана е замък по сравнение с това.

Друго реално работещо там не знам да има.

Въпрос: да продължавам ли да натискам за ПОК "Леденика" 10-12 април?

PS: Ако съберем група повече от 20 човека в ПОК "Леденика" се полага отстъпка за спане 10%. (не ми даде да редактирам предния пост).
 
Последна промяна от модератор:

братушка

Редовен Потребител
След допълнителни проучвания, размисли окончателното решение е следното:

Срещата ще се проведе на 1,2 и 3 май на базата на почивна база "ГОРСКИ ДОМ".

Резервации за "Горски Дом" трябва да станат централизирано, при мен на лични по-добре.
Цената за спане е 15лв на легло и 5лв за ползване на барбекю зона и механата.
И трите дни са почивни: 1 май е празничен, 2 и 3 са събота и неделя.

На около 1,5км от там (таман между "Кипарис" и "Горски Дом") намерих китна полянка на завет с дължина 70-80м (по-точно на око не можах да определя) като за 5-7 коридора БР. В "дъното" на полянката започва склон с рехава гора и сигурно ще се намери начин да се подкара и някой-друг коридор до 100м като за Варминт.
По план е да докарам няколко БР масички, стойки за хартиени мишени, самите мишени и да се стреля БР за група на максимума за полянката. Също така колци и мишенки за 2 коридора Варминт до 100м.
На "Пътеката на Приказките", която започва точно при "Горски Дом" ще бъдат наредени 15-ина ФТ мишенки (толкова имам). Едно развлекателно-запознователно трасенце.
Ограничения по мощност, калибри и вида на пушките няма да има, включително и при ФТ мишенките. Е, при ФТ мишенките ще има пожелание да не ги трошиме пък съвсем със свръх тежките калибри (60+Дж). Но тънчене няма да има.
Идеята е начинаещи, със всякакъв вид и ниво на "оборудване" да могат да "пипнат" що е то ФТ/ХФТ.

Официално класиране засега не се предвижда. За всеки случай имам готовност за различните му там протоколи за БР и Вармин и ще наблюдавам интереса към събитието и броя резервации за окончателното решение.
Приемат се и различните пожелания. Например, ако има достатъчно мераклии може да се организира и БР на 25м за пружинки.
Или ако някой се навие на трасенце с ФТ мишенки да спретне някакво класиране - добре дошъл.

Ако има въпроси - питайте смело.
 

vedra

Редовен Потребител
Ехаа, аз от няколко месеца гледам че от години няма активност в темите за по-силните пушки, а то не било така. Бях си втълпил че в темата за мероприятията се дискутира само за ФТ и Бенч рест.
Бройте ме и мен. Ако нещо трябва да се помага с организацията, насреща съм.
По десетобалната система: опит=0; възможности=???; мерак=10.
Благодаря на колегите, които ме насочиха към тази тема.
 

vedra

Редовен Потребител
Вече съм фатмак преживял катарзис.:-[ Разбрахме се с Братушката и нАпролет ще нагазя Врачанския балкан "...метнал пушка на рамо...":rambo::lol:
 

братушка

Редовен Потребител
Засега си единствен фатмак направил резервация :(
Другите са нещо много срамежливи, само с лайкове минават...
 

vedra

Редовен Потребител
Ами накрая ще ходим двамата ако трябва. Ще ги скъсаме мишените:rambo:

Апропо, много ли са хората във форума, които имат силни пушки (над 100-120 джаула)? Все си мисля, че можем да измислим някаква организация основана на "пауъра"...? В смисъл да се стреля по честу тук там през годината. Ако ги знаем как са разположени из страната може да се предлагат места удобни за всички. Предполагам че вече сте го пробвали това през годините, но аз нали съм нова булка....
 
Последна промяна от модератор:

братушка

Редовен Потребител
ако е за всички защо не и да постреляме заедно
То е за тези, които ще дойдат :) Тези, които няма да дойдат - няма да участват :)
Други ограничения няма :)

но не се наемам да организирам нищо над 16j от законова гледна точка
Любопитен съм да видя тези ограничения в бг закона. Особено за 16Дж...

За броя мишенките: за 1 "зачетно" участие трябват 10 мишенки, максимум (не винаги всички 10 се събарят). Демек 200 мишенки стигат за 20 човека.
Мисля да ги правя като се постопли малко. Време има. 200 мишенки правя за ден. Първо да видя броя заявки. До тук има 1 заявка, аз и двамата ми помощници - 4 човека. 200 ще ни стигнат да завъртим по 5-6 пъти.

Съответно различните класове: има ли смисъл да се планират такива, ако всички са само тук с клавиатури ... ?

Да видим реален интерес, не хепатетичен. Пък да започнем да говорим конкретно тогава.
 

vedra

Редовен Потребител
Saundmax каза: Само да вметна освен пружинките и клас до 16 джаула и при ПЦП-тата също стрелят до 80 метра. Поне така го правихме за последно, но организатора си решава, и все пак имахме написани правила за провеждане, хубаво е да ги прочетете, там са описани и някои неща за който се задават въпроси.
Братушката си ги решава тия неща но предполагам, че ще се съобрази в някаква степен с натрупания до тук опит. Важното е да има правила и ние да ги спазваме дословно. Само така ще бъде истинско състезание!
Апропо, ако умеехме да спазваме правила (колкото и несъвършени да са) и цялата ни държава щеше да е ехееее... Швейцарията ряпа да яде;)
Само да вметна че според времевите рамки подадени от Братушка няма кой знае колко време- първите дни на май ей ги къде са. За вас ако е лесно аз тепърва трябва да се уча да стрелям с ПЦП:lol:
Братушка, само не слагай възрастови ограничения, че горя! Или поне да има клас "ветеран-аджамия":-[
 
Последна промяна:

Йосиф

Потребител
значи ще се организира Варминт на врачанския балкан :) :) така ли да го разбера :) Ще мога ли да участвам с Хатсан 125 тх 42 джаула :)
 

братушка

Редовен Потребител
Ще стане супер грамоти медали разбира се и и такса участие :) :) :rambo:
Такса няма да има.

Четете темата:
Официално класиране засега не се предвижда. За всеки случай имам готовност за различните му там протоколи за БР и Вармин и ще наблюдавам интереса към събитието и броя резервации за окончателното решение.
Приемат се и различните пожелания. Например, ако има достатъчно мераклии може да се организира и БР на 25м за пружинки.
Какви медали за 1 (една) заявка ????
 

братушка

Редовен Потребител
Ще мога ли да участвам с Хатсан 125 тх 42 джаула :)
Да.
Ще участва всеки, който ще дойде и ще прояви поне капка реален интерес. Нито един няма да върнем и/или недопуснем.
 

vedra

Редовен Потребител
Поръчах 300 мишени.
Ще са готови около 22-25 април
Диаметър- 48 мм
Дебелина- 0,5-0,8 мм
Окачане- кламерче
Дано да стане мероприятието, че иначе не знам дали ми остава толкова живот та да ги застрелям всичките;)
Ако нещата се случат, ще ги докарам направо на мероприятието.
 

vedra

Редовен Потребител
Грешка. Става дума за сантиметри.
Човекът каза че е по-вероятно да ги направи 1 см дебели.
Предполагам че всеки калибър и пушка могат да счупят такава гипсова тарелка?
Дали да му кажа да ги прави максимално 0,7-0,8 САНТИМЕТРА?:-[
 

братушка

Редовен Потребител
Няма проблем и 1 сантим. Дори и 16Дж на 100м ще му видят сметката :)
Само ще тежат малко повече и повече място ще заемат при транспорта.
 

Йосиф

Потребител
Днес пробвах моите около 1,2 сантиметра са на 80 метра хатсанко ги пръска само кламера устава така че немисля че е проблем да са и 1 сантим.
 

братушка

Редовен Потребител
Остана месец и половина. Интерес виждам никакъв, поне за резервации.
Айде да не е на 1-ви април, но на 2-ри ще спра да приемам заявки за резервации.
 

vedra

Редовен Потребител
Вярно ли никой не е заявил участие? Може да е заради "короната" . Споко бре, само аз и още 3-4 в този форум сме от рисковия контингент! Я си живейте живота. И от миналигодишния грип пак ли ви беше толкова страх? Я поразгледайте малко статистиката за "смъртност от свински грип за 2017-2019"!!! И тогава средно 2,5 % и сега пак толкова, разликата е че от 2-3 седмици в световен мащаб се съобщава всеки отделен случай, а за предишните години статистиката си остана в рамките на обявени проценти на 6 месечна база. До средата на април всичко ще е приключило и 99% от хората тайно ще се чешем по главата а 1 % ще потриват ръчички. Със сигурност сред този 1 процент ще е и онзи юнак.... не знам си кой Бижков, Черепа де.
 
Нагоре