Среща - Врачански Балкан 2020

братушка

Редовен Потребител
Организатора не смята ли да уведоми все пак желаещите за намеренията си.
Организатора писах вече 2 пъти. Ще кажа и ТРЕТИЯ път: да изчакаме официално решение на държавните органи и тогава да мислим пак.

тъй като днес извънредното положение е продължено до 13 май.
Към момента има "предложение за решение". Да изчакаме баш решението. Допускам, че "баш решението" ще има още утре, но нека го видим.

Ако ЧС наистина ще бъде продължено до 13 май, то обявените дати (1-3 май) ще бъдат отменени. Нямам намерение да правя нещо в нарушение на официални забрани.
Не мисля да се отказвам напълно, но обмисляне на някакви реални дати може да става само при ясни условия на държавно ниво. Не мисля да гадая за бъдеще. Ако продължат ЧС до 13 май, значи за нова дата ще се мисли след 13 май. Че да не вземе да се проточи до 13 август (не дай боже)...
 

братушка

Редовен Потребител
Е, удължаване на Извъредното барабар със всичките му забрани до 13 май вече е факт. Съответно:

Обявените преди дати 1-3 май се отменят, статута на мероприятието се замразява, евентуални нови дати ще коментираме след 13 май.
 

vedra

Редовен Потребител
Parvi_zapisan_Vracanski_balkan_2020.jpg
Юруш народе, първият конкурент за "Врачански балкан 2020" вече се записа.
Сама в тройна стая!;)
 

vedra

Редовен Потребител
Охооо, само да вметна че и двете легла са заети почасово за трите дни на мероприятието. И ти и аз сме в листата на чакащите!!! Тез стрелци не спят ли бе? Явно Врачанския балкан е популярно място‍♂️
Преговарям да доведе и други нейни колежки от отбора, така че дръжте се юнаци!
 

vedra

Редовен Потребител
Съжалявам за погазването на правилника с два последователни поста но виждам. че от 5 дни никой не е писал по темата.
Ето нещо по-близко до реалността:
20200422_102025.jpg

20200422_102012.jpg
340 броя мишени са готови да бъдат разстреляни гратис насред Врачанския балкан.
Дано не съм дал грешни размери. практически, грешни или не, връщане назад няма- каквито са, такива.
 

xpresident

Редовен Потребител
Съжалявам за погазването на правилника с два последователни поста но виждам. че от 5 дни никой не е писал по темата.
Ето нещо по-близко до реалността:
View attachment 83481

View attachment 83482
340 броя мишени са готови да бъдат разстреляни гратис насред Врачанския балкан.
Дано не съм дал грешни размери. практически, грешни или не, връщане назад няма- каквито са, такива.
Курабийки? :D
 

vedra

Редовен Потребител
Ами помислил съм и за тези, които няма да уцелят всички мишени.
Съгласно Раздел I, т 12b от най-новия правилник на Междугалактическата Варминт Асоциация, всяка не уцелена мишена трябва да бъде изядена от съответния състезател по време на заключителната вечер преглъщайки само със соево мляко.
Проверих обаче в Реда за прилагане на терен. Точка 2ь уточнява, че Регионалните организации могат да вземат заместващи решения в случай че куците стрелци се примолят подобаващо (почерпки, теманета и други от сорта). Ако членовете останат доволни може да им бъде разрешено да използват наравно с другите ракия, водка, мастика, коняк, уиски, вино, бира и други адитиви- в този случай мишените се подреждат на масата пред всеки пропуснал и с общи усилия се разстрелват на другия ден, когато всички са тавряз.
Та за това съм ги направил като курабийки, поне на форама да са докарани за скръндзите които не искат да почерпят.
"Вервайте ми!!!"
 

vedra

Редовен Потребител
Майтап да става. дано успеем да се организираме.
Иначе за стреляне си имам двор и коридор от 52 метра- гърмя като изоглавен.
Преди половин час отстрелях 2 за проба- идеални са но не вдигат пушек при попадение.
Споко, вече са 338. Ще те държа в течение за "смъртността" до началото на мероприятието;)
 

t.marev

Редовен Потребител
......Дано не съм дал грешни размери. практически, грешни или не, връщане назад няма- каквито са, такива.
Ти пък, чак и къдрави си ги направил, като кексчета!:)Браво, много са хубави!
.....Преди половин час отстрелях 2 за проба- идеални са но не вдигат пушек при попадение.
Може би, като ги напече слънцето, ще се пръскат по-лесно и ще вдигат прах, така ще е по-ефектно!
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Понеже и аз съм правил такива да споделя опит ако искате. Правете ги възможно най-тънки и ги изсушете добре, малко влага да има и може да стане и само дупка без пушек без нищо от личен опит го казвам. Кламерите след време хващат ръжда и често се късат в основата. Моите ги правих от пвц тръба си нарязах шайбички сцепени така че да могат лесно да се отворят и ги държеше едно ластиче да стоят затворени. Върху много гладка повърхност ги редя слагам кламер и почвам да лея с голяма лъжица или черпаче да стават еднакви и по-тънки. Но наистина требе да изсъхнат добре на слънце или във фурна за да се постигне желания ефект. Помислете и за събирането на парчетата защото сред природата стои грозно през 10 метра да има купчинки гипс и не не се разтварят бързо при първия дъжд. Ако не са ми разбили мазето би трябвало и готови стойки да имам но когато проверя ще кажа ако искате ще ви ги дам.
 

братушка

Редовен Потребител
Количество прах според количество джаули :)

Колко ли години ти киснаха тез мишенки, че се стопиха кламери ? :)
Колегата Ведра няма да ги остави да мухлясат ми се струва :)

52 метра- гърмя като изоглавен.
Време е да откупиш двора на комшията да има 102 метра :)

А за купчинки гипс първо да видим колко цеви ще има, с по колко киловата ще са, добро ли им лазерното насочване и колко наситно ще се анигилират кексчета... пък тогава ще му мислим колко камиона да поръчаме за извозване :)
 
Нагоре