Снимки на вашите пушки

vanko

Редовен Потребител
Тази като моята с 380cc резервуар има нужда от интервенция поради липсата на набузник.По голямата си го има и там намесата може и да е по малка.Пушката като цяло си е много добра но в приклада има нещо недоизпипано.На мен ми е къс и неудобен :pardon:
 
A

Anonymous

Гост
Ето ги и моите пушчици!
Всичките са реставрирани от мен с прожина Титан - Швеция, В-мач бутало и гайд. Силата им е около 11.7 фут либри - легалня лимит в UK.
 

Attachments

  • BSA Airsportster MK5 22 cal. England.JPG
    BSA Airsportster MK5 22 cal. England.JPG
    703.8 KB · Прегледи: 365
  • BSA Supersport 177 cal. England.JPG
    BSA Supersport 177 cal. England.JPG
    696.8 KB · Прегледи: 309
  • Diana Mod. 52 Firebird 22 cal. Germany.JPG
    Diana Mod. 52 Firebird 22 cal. Germany.JPG
    686.4 KB · Прегледи: 324
  • Original Mod. 50 177 cal. Germany.JPG
    Original Mod. 50 177 cal. Germany.JPG
    694.2 KB · Прегледи: 320
  • Relum Super Tornado 22 cal. Hungary.JPG
    Relum Super Tornado 22 cal. Hungary.JPG
    688 KB · Прегледи: 287
  • Webley and Scott - Excel 22 cal. England.JPG
    Webley and Scott - Excel 22 cal. England.JPG
    689.3 KB · Прегледи: 292
  • Webley and Scott Tracker 22 cal. England.JPG
    Webley and Scott Tracker 22 cal. England.JPG
    692.8 KB · Прегледи: 303
A

Anonymous

Гост
Преди седмица купих и два БСА Метеора за £30 обаче са за ремонт. Ще бъдат напълно разглобени, почистени и сглобени с нови прожини Титан + В-мак тюнинг кит.
Също така в насипно състояние са и Relum Telly 200 (Унгария) и Haenel 300 (ГДР).
 

Attachments

  • BSA Meteor MK5 cal. 22 - England.JPG
    BSA Meteor MK5 cal. 22 - England.JPG
    653.6 KB · Прегледи: 268
  • BSA Meteor MK2 cal 177 - England.JPG
    BSA Meteor MK2 cal 177 - England.JPG
    712 KB · Прегледи: 273
A

Anonymous

Гост
Parabellum написа:
Страхотна колекция колега! И добре дошъл от мен. Между другото си писахме по темата с теб вчера във форума на BGHELP ;)
Здравей колега,
Аз от теб научих за този сайт и съм супер щастлив че има мои сънародници които се занимават със същото хоби. С каквото мога ще помагам. Също така аз съм и в този форум;
http://www.airgunforum.co.uk/forums/

За съжаление законите в UK са убийствени и сме като под микроскоп. Всеки който реставрира или тюнира въздушно оръжие има хронограф за да е сигурен че пушката му няма да надскочи 12 фт лб.
Аз лично мога да изкaрам FAC но не ми се занимава с полиции всеки месец, да ми идват у нас, да се съобразявам с това кога те могат да дойдат независимо от моето свободно време и тн.
Абе живот и здраве ще дойдеш и видиш за какво става на въпрос. Също така, аз притежавам и два арбалета които в действителност са 100 пъти по опасни от каквато и да е било пушка; силата на оптягане е 200 лб а скороста на стрелата е 320 фута в секунда. Арбалетите тук са абсолютно легални и могат да се закупят online без каквато и да било индентификация.

Живи и здрави и до нови срещи.
 
A

Anonymous

Гост
Дядо Данчо, завиждам ти благородно за всичко, което е на тази снимка :bravo: Скоро ще можеш да добавиш още една придобивка, която напълно ще се върже с останалото ;)
 

big_dragon

Редовен Потребител
Сега да покажа старият Хасан с нов хамстер
 

Attachments

  • DSCI1183.JPG
    DSCI1183.JPG
    251.7 KB · Прегледи: 576
  • DSCI1184.JPG
    DSCI1184.JPG
    241.1 KB · Прегледи: 459

DANNY

Редовен Потребител
Днес ми попадна един фотоапарат.
И реших да се възползвам.
...Да си снимам масата за гладене. Няма само Макси да снима неговата. ;)

Air Arms S400
...Моя :)

IMG_6392.jpg


IMG_6384.jpg


IMG_6386.jpg


IMG_6387.jpg


IMG_6406.jpg


IMG_6405.jpg


IMG_6404.jpg


IMG_6389.jpg


IMG_6402.jpg


IMG_6401.jpg


IMG_6393.jpg


IMG_6409.jpg
 

ангел иванов

Потребител
Това са моя Вайхраух,и Дейстейта-Волф на колегата Валери.
Хубавци! ;)
 

Attachments

  • 05122010689.jpg
    05122010689.jpg
    532.2 KB · Прегледи: 819
  • 05122010691.jpg
    05122010691.jpg
    533 KB · Прегледи: 494

HellBoY

Потребител
Патил си е от рикошети ;)
При ниска енергия на проектила и стрелба на близки дистанции по твърди мишени се получава "от където дошло там отишло" ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
didarai написа:
Я па тоя със самоделката си.За кво му е плексигласовия щит на оптиката? ???

Това не е щит!
Това е плака с разграфени метри. Има и един голям показалец отпред /горната страна на оптиката/.
Това би трябвало да замества голямото колело което се слага на оптиките със страничен фокус.
Оптиките които са с преден фокус нямат голям ЗУМ. И съответно по-трудно /направо невъзможно/ мерят дистанцията.
Цялата тази измишльотина е нещо от типа на това което сте виждали в/у пушките на Пламен, Шутъра /Стефан/ и някои други колеги. Тук идеята е да не вдигаш всеки път пушката нагоре за да погледнеш метрите.
А самоделката...
В Щатите тия самоделки са страшно разпространени. Там те надхвърлят броя на стандартните ФТ пушки.
И често победителите са точно с такива самоделки!
Ако се не лъжа в Щатите официално се провеждат състезания по ФТ с максимална мощност до 27j. Както и това, че те могат да ползват колани за колената. За това и стандартните ФТ пушки /не че ги няма/ са по-малко. От стандартните пушки маного разпространен е Щаера. Поради същата причина. Лесно дигане на мощноста до пределно разрешената.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
didarai написа:
Я па тоя със самоделката си.За кво му е плексигласовия щит на оптиката? ???

Не е самоделка, а USFT - американски модел пушки за ФТ и не само. Могат да бъдат настройвани в голям диапазон от мощности.
"Плексигласовият щит" е паралаксно колело за мерене на разстоянието.
Доколко ефективно е вече друг въпрос. Човекът явно си има собствено виждане на нещата.

Акраба ме е изпреварил.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
didarai написа:
Много ми е интересно как се мери разстояние с този заместител на паралакса ??? ?Някой може ли да даде пример.
Аз :). Откак съм тръгнал по състезания все с преден паралакс си стрелям. Просто колегата си е направил увеличение на диаметъра, за да може по-подробно да разграфи скалата с метрите. Моята е разграфена върху оригиналната гривна през 5м в диапазона 40-50м. А той с този диаметър на плексигласовия диск може да си я разграфи и през 1м. Друг е въпроса има ли смисъл, обаче :no:. Оптиката му едва ли е повече от 24х. При такъв зуум пределната точност за фокусиране при големите дистанции е 4-5м, в зависимост от светлосилата на оптиката и светлинните условия. Мисля че просто ... е проявил любителски ентусиазъм с това колело :).

P.S: Тази поредица постове е по-скоро за темата "Оптики" ;).
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ето малко снимки на новата ми придобивка :)Една класика от близкото минало,макар пушката да изглежда като непипана.
Огромни благодарности на приятеля ми Еди,който е "виновник" за голямата ми радост.Повече информация след тестовете ;)











 
Нагоре