Снимки на вашите пушки

bleu81

Редовен Потребител
Направо се чудя на стрелба с диоптрични мерни прибори по 'импровизирани' мишени.Мишените са кръгли черни кръгове (както знаете) но диаметъра им зависи от блендите на диоптриката и разстоянието!Човек с добро зрение може да групира по добре от колкото с оптика до 50 м.

Знаем за кръглите черните мишени, но пушката е прясно сглобена след почти 2 години "отлежаване" и ми беше мерак за една бърза импровизирана стрелба. Бленда имам само една така, че мишените ще трябва да се напаснат по нея. При все това стрелбата с диоптик по импровизирана цел ако и да не позволява да се достигне потенциала на пушката си е забавна и доста наподобява интуитивна стрелба с прашка или лък.
 

xpresident

Редовен Потребител
Ами естествено тая пушка е за 10-25 метра в зала измислена, за по големи дистанции има други пушки.
Така е. Но моя опит показва че на 50м на открито, а не в зала с тази пушка лесно се прави група от 40мм, и то с диоптричен мерник. Това за повечето пружинни пушки и с оптика е трудно достижимо.
 

batnan

Редовен Потребител
Така е. Но моя опит показва че на 50м на открито, а не в зала с тази пушка лесно се прави група от 40мм, и то с диоптричен мерник. Това за повечето пружинни пушки и с оптика е трудно достижимо.
И???? Ще отидеш ли на състезание с нея . Гледам един друг се подготвя. П.П. Ще може ли да събори мишената с 2-та джаула останали.
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
За хартия имах предвид. ФТ мишена може и да не падне на 50м, въпреки че остават не 2 а 5j. Зависи от мишената, моята е Гамо (глиган) и не пада. Но я уцелвам.
 

bleu81

Редовен Потребител
И???? Ще отидеш ли на състезание с нея . Гледам един друг се подготвя. П.П. Ще може ли да събори мишената с 2-та джаула останали.

Батнан, разликата между стрелбата за кеф (т.н. Хоби) и тая на професионалните спортисти е че можеш сам да си определяш правила и цели без от това да ти зависи нито заплатата нито честа на нацията. На първото ми фт стрелях на механични и не познавах добре траекторията и макар да свалих само 5 мишени не ми беше по малко "кеф" от после с екипирана пушка и оптика.
С всяка пушка човек може да си направи кефа а с тренировки да си подобри резултата. На мен лично стрелбата с пцп и хубава оптика взе да ми става скучна.

Колкото до фт мишените гамовска катерица при мен пада всеки път с Фани300 на 49м когато уцеля ;-)
 

batnan

Редовен Потребител
Имам предвид че пушката е създадена и конструирана за до 25 м да е скалпел, дупка в дупка. Всичко по нагоре вече е компромис и заигравка с късмета . Самата мисъл че може да не уцелиш и то поради независещи от никой фактори е демотивираща.
Мисля че цапаме темата , аз спирам .
 

anibis

Редовен Потребител
Някой да има МАК1.Аз нямам но много ми се иска!Май ще трябва да си я правя!;)
Цев с два срещуположни канала от къдееееее:):winner:
И това/лично на мен/ че работи в много ниско налягане, на мен не ми харесва.
Има си плюсовете ,и минусите когато работи в това налягане!
 

njatanasow

Редовен Потребител
Цев с два срещуположни канала от къдееееее:):winner:
И това/лично на мен/ че работи в много ниско налягане, на мен не ми харесва.
Има си плюсовете ,и минусите когато работи в това налягане!
Миро,най много ми харесва ударната група.(ще го краднем ;) )Ще вкараме малко електроника ,хубава цев и готовооо!Другото е задприкладното устройство!:p :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
Миро,най много ми харесва ударната група.(ще го краднем ;) )Ще вкараме малко електроника ,хубава цев и готовооо!Другото е задприкладното устройство!:p :cheers:

Ще вкараме малко електроника ,
Това беше достатъчно!!!;) Имали ток и жица,стават чудеса... Както казваше моя майстор, тенекеджия и бояджия навремето когато вкарвах още /гарбич-и/:D от вънка... "с кит и боя стават чудеса"
Само Витали да се съгласи,ще ти дам нещо...ако се сещаш един руски клип в тубата, пушка със същото затваряне на болта в .177кал. мереше скорости на клипа,та пушката отдавна е в друг собственик,и отдавана има чертежи,на почти всеки детайл. Та ако се сетиш,за клипа и Витя, се съгласи да ходатайства, ще стане още по-лесно.:winner:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ако стане ,ще се радвам да проверя дали съм на прав път!:cheers:
 
Последна промяна:

добри

Редовен Потребител
Ето я новата придобивка, за която ще пиша. Кал.0.177 версия FAC.
 

Attachments

  • P1100018.JPG
    P1100018.JPG
    568.6 KB · Прегледи: 196
  • P1100019.JPG
    P1100019.JPG
    554.2 KB · Прегледи: 184
  • P1100020.JPG
    P1100020.JPG
    377.3 KB · Прегледи: 185
  • P1100022.JPG
    P1100022.JPG
    388 KB · Прегледи: 182
  • P1100023.JPG
    P1100023.JPG
    392.3 KB · Прегледи: 183
  • P1100024.JPG
    P1100024.JPG
    373.1 KB · Прегледи: 182
  • P1100025.JPG
    P1100025.JPG
    333.4 KB · Прегледи: 184
  • P1100026.JPG
    P1100026.JPG
    338.1 KB · Прегледи: 192
Последна промяна:

добри

Редовен Потребител
Хем бяхме 5 човека. Разбирам да бяхме трима щеше да се получи ефекта на Доню Донев и неговите трима герои. Никой не забеляза, че пушката е с ляв порт за зареждане и десен приклад. Едва в София забелязвам, че ми липсва „трета” ръка. Писах до Източен Съсекс на Острова. До сега нямам отговор. „Страхувам” се да не направят такава грешка и заводите „Ролс Ройс”. И тъй като в магазина имаше още една ТХ 200 НС и то със същия проблем, ми я замениха с ТХ 200 МК3. Ето и снимки на „сбърканата”. А иначе е по-красива.
 

Attachments

  • P1100003.JPG
    P1100003.JPG
    371.6 KB · Прегледи: 174
  • P1100006.JPG
    P1100006.JPG
    353.6 KB · Прегледи: 170
  • P1100010.JPG
    P1100010.JPG
    373.2 KB · Прегледи: 166
Нагоре