Световен шампионат по FT- Литва 21-23 август 2015г.

BAD TORO

Модератор
ФТКС
От днес започва регистрацията на участниците. http://wftc2015.com/
Максимум 16 човека от RGB, но разделени по 8 ПЦП и 8 ППП.
Кран срок за записване 30 април.
Очаквам интереса да е по-голям отколкото за световното в Нова Зеландия.
Добре е проявяващите интерес да са наясно със себе си до края на февруари за да може да се реагира по-рано за самолетни билети.
Със сигурност първите осем от рейтинговия шампионат http://pics.airguns.bg/?/TeXHo/2014+SFTC+Ratings/Ratings+SFTC+Round+8.JPGса са с предимство при оформяне на отбора на ПЦП. За ППП в момента май нямаме голяма конкуренция.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Невероятно е мястото, къде ще се провежда. Бил съм там преди 26 г. да търча из горите точно края на Август. Красота!
Да взема да си купя пружинка ли???
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Аз имам желание да участвам pcp, aко пък не вляза в 8 те, почвам да тренирам и с пружинката....и без това повечето състезания 2014 та стрелях с пружинката
 

Dominus

Редовен Потребител
Васко, има и самостоятелно участие. Не е задължително да си в отбор.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Васко, има и самостоятелно участие. Не е задължително да си в отбор.
Е то отборното класиране там се определя от 6 те с най добър резултат, а аз искам да съм от 16 те квота за BG.Заявявам желание за пцп, а ако не остане място в 8 те и се запишат хора по напред в класирането, тогава пружинка
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
И аз в момента имам само тази информация. Нека отминат празниците и ще звъня за повече инфо.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
До колкото прочетох, но не гарантирам, че е 100% достоверно за да участваш трябва за имаш покана от организаторите, а поканата е получаваш след като RGB за страната участник преведе 150 евро плюс 5 евро за всеки човек което при пълен отбор 16 човека прави 230 евро или по 14-15 евро на човек за участие. На мен лично ми се вижда доста ниска такса. И за това не твърдя, че това е вярно. Аз лично не видях посочена такса за участие за самостоятелен участник.
Допълнително се изисква европейски паспорт за оръжието което струва 15 евро с таксата за валутен превод стават около 20 евро.
Запазването на стаи става след като се преведат 50% от сумата за спане.
Има организиран транспорт който предварително се заявява от летището до мястото на стрелба около 9-15 евро на човек в едната посока.
Средната цена за спане е 23-27 евро на човек на вечер в зависимост от стаята двойна или тройна.
Зоната за прострелка ще бъде отворена в четвъртък целия ден и всеки ден непосредствено преди състезанията.
Пише, че церемонията по откриването, награждаването и ежедневните вечерни събития за стрелците са безплатни. Какво имат предвид не знам, но не ми се вярва да има нещо безплатно. Това вероятно е все още сурова информация и се надяваме да има повече разяснения.
 
Последна промяна:

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Въпреки предоставената възможност реших за себе си, че няма да участвам на това световно по ФТ.
Причините са както финансови така и здравословни, пък и не се чувствам подготвен да стрелям на световно по ФТ.
Така, че който има желание и възможност да може да се включи в отбора.
Пиша сега за има време да се създаде необходимата организация за пътуването на отбора.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Примерно 500 Евро пътни за 1 автомобил, спане около 600(за 4 вечери за 4-ма)+ към 200 организационните разходи + храна
Това всичкото ако се раздели на четирима пътуващи - не е непоносима сума. При 7-8 желаещи(2 коли) ще падне още.
Виж със самолет, по-дебеличко ще легне. Дори само като екскурзиант си струва, повярвайте ми.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Не знам дали ще се намерят луди да помъкнат пушки и такъми през границите с кола чак до Литва? :confused:
Качваш се на самолета и за нула време си на Световното ;)
 

Dominus

Редовен Потребител
Сериозна сумичка се събира. Аз бих отишъл дори заради самото пътуване. Фен съм на пътуването и съм пътувал по 40 часа нонстоп. Обичам да хойкам по чужди държави. Дет се вика "гъз път да види" :D
Така че, ако е живот и здраве съм мераклия да се поразходя.
А за състезанието какво да кажа. Както е казал поета "Стига ми тази награда, да взема първа награда":lol:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Според мен с кола е доста трудно това са 2100 км. в едната посока.
Със самолет е по-лесно, но си е скъпичко.
Аз го смятах със самолет около 1500 лв на човек. Може и да греша.
В сумата не съм включил таксата на самолетния превозвач за пренасяна на пушките. Но ми е струва, че не е по-малко от 100 евра. Незнам това за едната посока ли е таксата.
Не казвам, че парите са много, кеф цена няма. Смятам, че доста хора биха извадили едни 1500-2000 лв излишни и ги биха вложили това нещо.
Пък и да дам 1500 лв и да направя около 60 мишени от 150 възможни за мен лично е смешно. Отиваш, ако наистина си подготвен за такъв форум.
Другото е дето вика адаша "г*з път да види"
 
Последна промяна:

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Двупосочен самолетен билет е от 260 до 500 евро, без такса за пушката. Само не знам защо полетите излизат че са 7 до 10 часа, дали са с прикачване? Че ако е и с прекачване става сложно...едно че не всяка компания вози пушки, с тия прекачвания се подхвърлят пушките, има риск и да объркат багажа и да стигнеш а пушката да не стигне, особено като се има предвид, че е отпускарси сезон август...иначе 2000 км не са много
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Няма директен полет от София до Вилньос. Всички са с прикачвания, като на малкото висене не летището е 50 минути. Другите са по 10- 15 часа. Това е цената но билета, но мисля това е без такса багаж и задължителна застраховка.
Може да се намери и чартърен полет защото тогава е сезона на почивките август месец.
Може да се пътува от Варна за Вилньос.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Няма директен полет от София до Вилньос. Всички са с прикачвания, като на малкото висене не летището е 50 минути. Другите са по 10- 15 часа. Това е цената но билета, но мисля това е без такса багаж и задължителна застраховка.
Може да се намери и чартърен полет защото тогава е сезона на почивките август месец.
Може да се пътува от Варна за Вилньос.

E, то ако ще вися 10-15 часа по летища с прикачване, тогава по добре с кола. Ако се мине през Румъния се движиш изцяло в страни от Европейския съюз.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
С кола е така, но се пресича почти цяла Полша май. А пък за там съм чувал, че няма магистрали. Не твърдя че съм прав. Може да греша.
И все пак се пътува отборно, така, че каквото реши мнозинството с това се пътува. Не ми се вярва 8 човека всеки сам да се предвижва до Литва. Не се знае с кола на всяка граница по колко ще искат за оръжието. Всяка държава различни закони. И така.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
До полската граница се стига за една нощ 12-13часа от С-я, през Видин до Орадеа(Румъния), Дебрецен и Мишколц(Унгария), Кошице, Прешов и Свидник(Словакия) и после нагоре в Полша Ржешов , Люблин и Биялисток до Сувалки и от там вече е близкоооо.
Минавал съм го този път даже и зимата няколко пъти, приятен е като има с кой да се сменяш.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Не знам тука ли е мястото да споделя една моя идея с която за напред да се подпомогнат поне веднъж годишно колегите, които имат шанс да се състезават на Световно по ФТ. Както писа вече Милко от настоящата година си правим планове да почнем в нашия окръг (Стара Загора) да се правят ФТ състезания ( на мен отдавна ми е мечта това) за момента се подготвя някакъв инвентар и проучваме терени, и ако имаме възможност да се включваме по-често в състезанията из страната.
Та идеята каква ми е - таксите за участия на ФТ състезания ( при желание и на други организатори) да се събират в даден фонд за подпомагане, който да се използва веднъж годишно за да се подпомогнат първенците ни, които са заслужили и желаят да заминат на Световно. Разбира се всеки организатор ще прецени каква от сумата събрана от него ще бъде вложена там , защото все пак от тези пари ще има и за покриване на лични средства вложени в мероприятието или за награден фонд ( медали, купи, грамоти и т.н).
За мен лично ще е голямо щастие да знам, че мога да помогна на колеги с таксите си да заминат и осъществят може би една мечта и да се представят достойно :) Честно казано не знам какви средства биха могли да се съберат за една година, но и колкото и малко да са, вярвам че все ще са в помощ..... Без подпомагане и спонсорство, мисля че трудно можем да осигуряваме участие на Български отбор на световно и ако не се подпомагаме ние самите не знам от къде ще дойдат помощи.
Има и още за писане, но ако не се възприеме идеята е излишно да го правя.
Помислете и изкажете мнението си :cheers:
 
Нагоре