Световен шампионат по FT- Литва 21-23 август 2015г.

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Любо радвам се че покрай хобито се запознах с такива хора като теб.Браво за идеята :bravo::bravo: хубаво ще е да има такъв фонд.Ако всичко стане както сме си го мислили и тук се провежда ФТ мероприятия ще се радвам част от средсвата да подпомогнат първенците ни и да ни представят и в чужбина.За жалост като гледам колегите по горе какви цени са споменали за разходи колкото и да съберем в този фонд пак ще е малко но все пак е по добре от нищо.Това е моето мнение :cheers: много добра идея още веднъж :bravo:
 

lynx

Редовен Потребител
Момчета, инициативата ви е похвална, но леко избързвате ;)
За да правите по-често ФТ ще са ви нужни доста неща, които са важни а без повечето от тях ще е мъка.
Не искам да ги изброявам, сещате се за почти задължителните атрибути:
Рогато хроно, винтоверт, колчета, табелки, въжета с накрайници, далекомер, ленти, хронометри, огромна скара :D и много, много други....
Оборудвайте се с по-необходимите неща и след това мислете за спонсориране на състезатели.
Не ви се бъркам във финансовите решения, но на първо време парите от такси ще са ви много нужни.
Нека да се знае, че сте оборудвани и да не се налага преди състезание да молите този или онзи да носят какво ли не.
:cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Момчета, инициативата ви е похвална, но леко избързвате ;)
За да правите по-често ФТ ще са ви нужни доста неща, които са важни а без повечето от тях ще е мъка.
Не искам да ги изброявам, сещате се за почти задължителните атрибути:
Рогато хроно, винтоверт, колчета, табелки, въжета с накрайници, далекомер, ленти, хронометри, огромна скара :D и много, много други....
Оборудвайте се с по-необходимите неща и след това мислете за спонсориране на състезатели.
Не ви се бъркам във финансовите решения, но на първо време парите от такси ще са ви много нужни.
Нека да се знае, че сте оборудвани и да не се налага преди състезание да молите този или онзи да носят какво ли не.
:cheers:
Рачо не става въпрос само от нашите състезания ( ако всичко върви по план) да се събират средства, а от всички състезания из страната, но за това трябва да са съгласни всички групи които организират ФТ състезания разбира се. Ако остане само от нас да се събират пари разбира се, че ще се откажем и парите ще отида при хората, които са правили инвентара или за обогатяването му.
Иначе не се притеснявай знаем какво ни трябва и лека полека се събира всичко, пък каквото няма ще разчитаме на помощ от колегите от другите групи :cheers:
Разбира се може и да не предвиждам някои неща поради които това не може да се случи за момента ;)
Пак казвам може и да не е така както казвам просто нека си помислите и останалите групи възможно ли е ;)
 

братушка

Редовен Потребител
Не се сдържах....
Рачо не става въпрос само от нашите състезания ( ако всичко върви по план) да се събират средства, а от всички състезания из страната, но за това трябва да са съгласни всички групи които организират ФТ състезания разбира се.
Ето го ключовото: ВСИЧКИ !!!
Тази идея имаше и преди години и се провали с трясък :(
Ако се сберат всички мишени и другия инвентар, които вече натрупаха БАФТ, ФТКС, Мускетари... лесно ще наредим трасе от 200 мишени. Ако сберем накуп остатъците от таксите от вече съществуващи мероприятия и членските вноски на формално регистрирани организации - ще подсигурим таксите и частично подпомогнем отбора за подобни прояви...
Но уви... Всяка жаба си предпочита собствен гьол и пак някой започва събиране на инвентара от нула....

Идеята е добра, но е утопична. Това го минавахме вече... преди години.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Братушка благодаря за отговора. Не знаех, че се е обсъждало подобно нещо и ако хората все още отхвърлят идеята нека остане без отговор предложението ми, да не спамим темата ;) :cheers:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз пък не виждам нищо лошо всяка група организираща Фт да си има собствен инвентар събиран от нулата, като влага пари в него ще си го пази.
Пък не ми се вижда много лесно да организираш състезание в Троян по Фт 2х50 и да чакаш мишени, колчета, клипбордове и хронометри от София, Русе и Стара Загора. Който е организирал Фт знае, че всичко се подготвя още от петъка почти на 90% по състезанието.
Ако се остави за събота да редиш мишени от София примерно 30 бр. Заеби ти тази работа да стане състезание.
От такси ще се събират според мен малко пари за да може да се подпомогне отбор от 8 души.
Участието в едно световно изисква първо да добиеш право да заминеш и второ да имаш тази възможност.
Не се ли пресичат тези две неща трудно е заминаването. И бих добавил да се чувстваш подготвен за добър резултат.
Тези неща не важат за хора които могат да замината като самостоятелни единици.
Нали все пак говорим за отбор на България.

Според мен не толкова важно кой ще замине и с какви средства, радостното е, че пак се заговори за Фт, състезания, инвентари и желания за развитие на този спорт.
Успех колеги в начинанието, ще помагаме винаги.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
В момента всички пари, събирани от Балкантрейд, са заминали за инвентар. До стотинка. А имаме да купуваме още неща. Идеята която дава Любо преди съм я давал и аз, но както Миша каза нещата в действителност са други.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Аз мисля, че за момента е по важно да има повече групи организиращи ФТ състезания. Затова се радвам че Любо и Милко имат желания да направят и те ФТ състезание. Ето и Пазарджишката група мислят също за ФТ състезание.
По важно е да станат много състезанията - да не са 8 през годината , а да станат 15-20 (Дай боже!). Само многото състезания, могат да доведат до добра натренираност, по-голяма масовост, по добро развитие на спорта, по-голяма конкуренция. Нека се развият повече групи по различните региони и едва тогава може да се мисли за нещо повече.
При сегашния брои състезатели и състезания и да се съберат оставащите след разходите пари от всичките, най-много да платят таксата за участие на отбора.
Нека някой ден да имаме 10-15 състезания с по минимум 40-50 участника пък тогава ще го мислим.

П.П. Англичаните, дето има голяма масовост, класове C, B, AA все още казват, че спорта е на любителски начала и също състезателите поемат разходите за участия (е има и спонсорирани състезатели от търговци и производители, но не е от таксите)
 
Последна промяна:

kid

Редовен Потребител
ФТКС
От такси да се спонсорира участие на международно състезание ми се вижда доста...
Да речем, че всеки път се събираме... /по спомен максимума 27-28 участници/
Та една такса от 10лв. на 28 участници = 280лв.
Ако имаме по едно мероприятие на месец, това са 12 х 280лв. = 3360лв. /според мен това е максимума /на теория/ който може да се събере за една състезателна година на този етап/
Та при квотите които имаме тези средства са недостатъчни.
Без спонсори просто нямам как да стане.

Тези неща не важат за хора които могат да замината като самостоятелни единици.
Нали все пак говорим за отбор на България.


Относно организирането на състезанията по ФТ.
Доста пъти сме го коментирали този въпрос.
За мен най-удачния вариант е организатора да маркира трасето.
Като се поставят маркерите и се знае къде каква мишена да се постави.
Къде ще са коридорите и т.н. После самото редене от всички става за нула време.
Това се доказа в последните няколко състезания на които пресътсвах.
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Адаш, отбора на България се прави когато България направи нещо за този отбор.
 

lynx

Редовен Потребител
Не мисля, че е добра идея един инвентар да обикаля всички ФТ-състезания из България.
Хубава работа, ама орташка.
Убеден съм, че всички събрани такси от състезания за изминалата 2014-та са мнооого далеч от 3360 лева, но това е друг въпрос ;)
Най-добре е всяка група да си има инвентара, и да е независима от към оборудване за състезания.
Утре и аз мога да пусна следната тема:
"Здравейте приятели на ФТ-то!
Заповядайте на моето ФТ състезание, тъй като не разполагам с нищо, моля всички да ми донесат всичко необходимо за състезанието.
Знаете, че трасе се реди трудно, затова ви моля да ми наредите и трасето :rolleyes:
-И понеже съм щедър и горд Организатор, ще даря част от таксите за участниците в Световното!"
:winner:
Естествено, повечето хора ще си кажат "Леле! Тоя е супер нагъл тъп-панаррр!" и ще са абсолютно прави.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Адаш съгласен с теб, но да не забравяме, че това е аматьорски спорт и не така атрактивен за да привлича държавни и частни спонсори.
Нека някой който знае английски да разпита във форума на англичаните как го правят. Ако пък има виждане нека го сподели с нас. Имам предвид класиране за световно и определяне на отбора и с какви пари се отива на световното.

Рачо, напълно те подкрепям. Адски си прав.

Вярно е, че софийската група си реди трасето в деня на състезанието, което показва, че не е невъзможно, но да не забравяме, че софийската група е най-многобройно и с най-много опит при фт състезания. Но когато правят двудневно от петък още работят поне 5-6 човека по трасето.

Аз лично немога да ви повикам на купа "Балкантрейд" и да накарама участниците да редят 50 мишени. Като си представя, че всеки от вас е станал поне в 6 часа сутринта пропътувал е 200 км и аз да го карам да реди трасе, кога ще си почине този човек. Кога ще прострелва? Нали е дошъл да покаже резултата, а не да реди мишени. Дошъл е да се накефи на състезанието, а аз да го гърбя да тича по горите и поляните. И накрая да му кажа ми дай 10 лв. такса.
Може и да греша, но така мисля аз.
И във връзка с това мога да кажа, че съм крайно благодарен на всички Мускетари, които то приеха идеята и я осъществяват на практика.
Оказа се, че не що работещо и ползотворно за всички.
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Не мисля, че е добра идея един инвентар да обикаля всички ФТ-състезания из България.
Хубава работа, ама орташка.
Убеден съм, че всички събрани такси от състезания за изминалата 2014-та са мнооого далеч от 3360 лева, но това е друг въпрос ;)
Най-добре е всяка група да си има инвентара, и да е независима от към оборудване за състезания.
Утре и аз мога да пусна следната тема:
"Здравейте приятели на ФТ-то!
Заповядайте на моето ФТ състезание, тъй като не разполагам с нищо, моля всички да ми донесат всичко необходимо за състезанието.
Знаете, че трасе се реди трудно, затова ви моля да ми наредите и трасето :rolleyes:
-И понеже съм щедър и горд Организатор, ще даря част от таксите за участниците в Световното!"
:winner:
Естествено, повечето хора ще си кажат "Леле! Тоя е супер нагъл тъп-панаррр!" и ще са абсолютно прави.

Затова тук се подготвяме с поне 25-30 мишени ,инвентар като клип-бордове и хронометри ще поръчам директно от Алиекспрес поне съм на 90 процента сигурен че ще има бройки а не като в България да не мога да намеря 4 хронометъра.Другите неща мисля че ги имаме като колчета ленти и тем подобни.Затова сме група да се допълваме и да си помагаме за да стават нещата по лесно.Имам и огромна скара но за съжаление е 4,5киловата и е трифазна но ако скарата е проблем ще купим една на твърдо гориво.Мишени в момента имаме към 12-13 общо и чакам да изрежат още 15, има и 3 които не са сглобени още но и това ще стане.Има доста работа по тях и затова споменах че не мога да се ангажирам с срокове понеже и работя и съм студент и не мога да отделя всичкото си време само за хобито.Надявам се след февруарската сесия да ми остане повечко време и да станат нещата.
Надявам се всичко да стане и да се включим с поне едно мероприятие тази година:cheers:

ПП мисля че последните мнения не са много за тук а за темата за ФТ.
 

братушка

Редовен Потребител
Не мисля, че е добра идея един инвентар да обикаля всички ФТ-състезания из България.
Хубава работа, ама орташка.
Точно това имах предвид: всъщност на практика никой не иска да има ОБЩО ДЕЛО (орташка работа, демек).
Народа предпочита да се сбира на малки групички с временни интереси. С времето групички често се изпокарват вътре (дори на дербно орташкото/общото не минава за дълго) и се разпадат. Образуват се нови групички, които започват всичко от нула (включително и инвентара...)...
Но с редовна упоритост лицемерно се надвикваме за "ОБЩА" работа и "ОБЩИ" интереси...

Хубава работа, ама утопична...
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Точно това имах предвид: всъщност на практика никой не иска да има ОБЩО ДЕЛО (орташка работа, демек).
Народа предпочита да се сбира на малки групички с временни интереси. С времето групички често се изпокарват вътре (дори на дербно орташкото/общото не минава за дълго) и се разпадат. Образуват се нови групички, които започват всичко от нула (включително и инвентара...)...
Но с редовна упоритост лицемерно се надвикваме за "ОБЩА" работа и "ОБЩИ" интереси...

Хубава работа, ама утопична...

Аз пък незнам за 5 години някоя група да се е разпаднала, и да се налага да събира инвентара отново.
Напротив и БАФТ съществува, и мускетарите съществуваме, и софийската група съществува, сега и Пазарджик ще се включи, Стара Загора също, Асеновград също има инвентар.

Само ти се разсърди за това време и напусна нашата общност неразбран от никой.
Но като гледам следиш форума, така, че не притеснявай и се включи и ти в мероприятията и в общото дело.
Не се чувствай заклеймен и отхвърлен.
Желая ти успех.
:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Аз мисля, че всичко се движи в правилната посока.
Освен задължителните десетина състезания в София, вече имаме и традиционните такива в Троян и В.Търново.
Задават се евентуално нови ФТ-дестинации в Стара Загора и Пазаржик.
Върви се напред, дано все така да е.....
 

братушка

Редовен Потребител
Е, ще вметна за последно...
Само ти се разсърди за това време и напусна нашата общност неразбран от никой.
Но като гледам следиш форума, така, че не притеснявай и се включи и ти в мероприятията и в общото дело.
Не се чувствай заклеймен и отхвърлен.
Нито съм се разсърдил, нито се чуствам заклеймен и отхвърлен...
Видях как не ще да потръгне "общата" работа толкова години, поизморих се и си седнах на задника...
Наглеждам само този раздел, да видя има ли къда да ида на готово. Дотук ходих на готово по малко, отколкото организирах... Като изравня бройката може и да попремисля...

На форума има раздели за 5 организации: ФТКС, ФТДМ, КСПП, БАФТ, СКРБ.
Само Мускетари и софиянци нещо правят като организации, при това само класически ФТ. Чат-пат някой ентузиаст-единак прави БР.
Другото е мъртво :(
В раздела на БАФТ последен пост е от преди 3 години...
Който намисли да прави поредна организация за общото благо да свирне - може и да му подарят съдебна регистрация на БАФТ или КСПП.
Също с голям ентусиазъм и мисли за общото благо бяха правени. (всичките ПЕТ за ОБЩА национална идея...)
Успех.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
И аз ще вметна за последно:
Това че има 5 организации аз не виждам нищо лошо, значи се прави все пак нещо.
Това, че някой организации нямат дейност за последните години нямаме вина нито ти нито аз, или някой друг.
Това не са кухи организации и зад тях стоят хора от нас. Да се надяваме, че и те ще заработят постепенно и нещата ще си дойдат на място.
Дано се възроди ентусиазма и да не заглъхва, защото той дърпа нещата напред. Тогава се получават желаните 10-15 мероприятия за годината. Не си ли го направим ние няма кой да го направи.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
http://wftc2015.com/index.php/participants
Не са спали тез енгилизи бе вече са се записали 20 и кусур човека, португалците и те.
Като пари в момента изглежда така:- такса участие която включва традиционното шампанско за посрещане и гала вечеря накрая -150евра, 15 евра за разрешително на пушка щото си нямаме европаспорти, 5 или шест нощувки в зависимост от полетите по 30-180. До тук около 325-350. Самолетни от 250 до...+ 30 евра за превоз от летището до комплекса и обратно.
650 на човек са преките. Там на място може да си платим по 5евр. на човек за отборно.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Допълнителна такса за превоз взима само Луфтхаза по 50 евра в посока т.е.100.
За съжаление тя е една от удобните като време и връзки. Пътуването с бус е проблем заради пушките. Минаваме през 3 държави без никакви документи за тях. Ако имахме европаспорти можеше да се съгласува с посолствата им, но без тях нямаме шанс.
 
Нагоре