Самоделни PCP-та

poacher

Потребител
Не знаех къде да пусна тая тема. Оставям на модовете да я преместят ако трябва.

simogg написа:
Завърших железата. Ето какъв комплект се получи:
Цев - 48см; 5.5мм
Тегло - 4.3кг с оптиката
Дължина - 104см.
резервуар - 280см^3; накопитателна камера - 25см^3.
работно налягане до 220bar.
Останалите ТТХ по-късно
simo0.jpg
simogg написа:
Докато чакаме някой с нов Асан ето още една идейка за домашно ПЦП .
Донора е Славия 631. цевната кутия е заварвна за тялото на БК.
simo1.jpg


ТТ данни:
Дължина 92 см ; тегло с оптиката 3.6 кг.
Резерв. Д16Т - 280 см^3 с напречен порт и манометър в предната тапа. Работно налягане 200 ат.
Цев 53 см -4,5мм.
Брой изстрели от 190ат до 110ат - 110бр с RWS - 0.6 gr.
Плато 60 изстр.
simo2.jpg


Тази я правих за мой приятел.
Всъщност тя е първата. Цевната кутия е на шпилки. Другите данни са подобни.
simo3.jpg
simogg написа:
Ето това е "SG- бюджетно 2" почти завършено. Схемата е същата както преди само, че цевта се крепи на шпилки. Недостатък е че е 4.5 мм и, че още си чака бутилката.

simo4.jpg
simogg написа:
Ето една идейка за”бюджетно” PCP на базата на B2-1. От нея е използвана цевта (която се оказа с доста добро качество) и приклада.С малко преработка може да се използва и съществуващия УСМ ,но тази схема нещо не ми хареса и затова сегашния е мое дело. Тръбата 25х3х540 ми я намери мой познат.Бойният клапан го извъртя стругаря.В резултат след месец на проби,грешки и няколко варианта се получи това ”SG” (собственнo-гаражно):

simo5.jpg

simo6.jpg


Малко ТТ данни:
- обща дължина 98см.
- Цев 5.5 48см.
- Резерв. 256куб.см.
- Тегло 3.5кг.

Замервах някаква скорост с махало около 270м.сек със DB-1.37g. Не съм я прострелвал за плато поради липса на хрон.Общото усещане е,че е доста по-добра от NORIKA MARVIK GOLD и като мощност ,и като точност. Сравнявам я с нориката понеже имам такава.Зареждането с ‘’ петле’’ е доста удобно,а и лесно се освобождава ударника,ако си се отказал да стреляш.
simogg написа:
Това се получи след преработка на приклада:

simo7.jpg


Тук са снимки на частите:

simo8.jpg


Ето моите размепи за стругаря;


Ето и други схеми:

Така бих я заварил сега
simo10.jpg


Ако се използва съществуващия УСМ:
simo11.jpg


Ако се използва и преработи цилиндъра:
simo12.jpg
simogg написа:
Тук е ударника

simo13.jpg


Но все пак от тук е по-добре:

simo14.jpg


Моят съвет е първо да се направи той, да се монтира и чак тогава да се прави останалото.
И още за нещо, което е коментирано във форума , а именно:
- Всички материали,които ще се използват за резервоара и тялото на бойния клапан, трябва да са оразмерени да издържат на 300bar. работно налягане.
-Задължителна водна проба на 450bar.
karadinev написа:
Ето я и моята първа конструкция :D

Цев от Хатсан 125 в калибър 5,5. Интересното при нея беше, че турците я бяха сложили с шока към цевната кутия. Тръба на резервоара 40х5 от 2017А Т4, обем 410-420 кубически сантиметра. Изпробвана на 400 атмосфери с нулева деформация. БК 10мм с 3 мм щок. Удърник 60 г., ход 25 мм, сила на бойната пружина 4,2 кг. Скорост не мога да напиша, тъй като нямам хронограф, а колегите от Пловдив тази седмица ще ходят на среща в Русе. :D
PERIL написа:
Ето я и в завършен вид.
peril1.jpg

peril2.jpg

angel_ov написа:
Новата придобивка на SEABOY.
Справи се страхотно!

NO COMMENTS!


Ето и малко интересни неща дето ми пратиха:
http://talks.guns.ru/forummessage/30/261022.html
http://www.burntlatke.com/bb.html
http://www.pipersprecisionproducts.com/
http://www.pipersprecisionproducts.com/formerprjct.htm

П.С от CDman
Малко подредих картинките , качих ги на локалният сървър и им промених размера че някои се виждаха наполовина.
Тези които бяха големи и детайлни съм ги запазил така и се виждат като се натисне върху съответната картинка.
И накрая - много добро представяне на самоделните ПЦП-та браво на автора.
 

karadinev

Потребител
Здравейте колеги. Реших да раздвижа малко темата, която за мен е много интересна, навярно и за доста други е такава. Качил съм един клип, на който е показано разглобяването на моето ПЦП. Виждат се основните възли и детайли на пушката.

Клип:
http://www.airguns.bg/files/karadinev/P ... adinev.wmv

 

st_beer

Редовен Потребител
Големи :bravo: :bravo: :bravo: колега за хубавия клип. Колко излиза цената горе долу да се направи такова ПЦП?
 

sniper_82

Новодошъл
Здравейте колеги,

Бих искал да ви попитам какви като размери трябва да са проходните сечения на клапан за калибър 4.5мм. Към края съм на преправяне на ИЖ 60 в ПЦП но резултатите които постигнах да момента не ме задоволяват и търся вина в клапана. Сегашния клапан е с проходни сечения 4мм. От 230 бара до 100 бара имам 35-40 изстрела в диапазона 240-210 м/с. Резервуара ми е с обем 180см3. Удърника от 95гр. го свалих на 60гр., а хода му е 25мм. Моля ако някой може да ми даде съвет къде бъркам да помогне:)
 

Kachika

Потребител
Очаквайте нещо много грубо много мощно 6.35



това е резервоара 870 куб/см алуминий дебелена на стената около 8мм
и редуктор на 2000 psi
 
A

Anonymous

Гост
rank10 написа:
Ако не се лъжа това е резервоар от LOGUN или DAYSTATE? Бих сложил и аз на кондора една такава :) Кажи как намери тази придобивка.
Доколкото виждам от снимката , резервоара с регулатора е дело на JDS.
 

Termina4

Потребител
с две думи е за paintball пушка и с изработка на домашното ПЦП+този резервоар и редуктора ще стане Машина :) :cool:
 

Kachika

Потребител
Parabellum написа:
rank10 написа:
Ако не се лъжа това е резервоар от LOGUN или DAYSTATE? Бих сложил и аз на кондора една такава :) Кажи как намери тази придобивка.
Доколкото виждам от снимката , резервоара с регулатора е дело на JDS.

Да точно той е JDS но за кондора ме съмнява да стане много голяма е и предполагам че ще е неудобна за еарфорс
 

rashko

Редовен Потребител
Качик ще събориш някоя ограда с това чудо ;) ;) ;)

От къде намери тоя редуктор ???
 

Kachika

Потребител
Цевта е 6.35 Walther Barrel 16mm X 605mm с шок .Резервоар 870 куб/см редуктор на 2000 psi ,задредукторна камера около 38 куб/см ,диаметъда на клапана за момента е 10 мм прогодният отвор от клапана до цевта е 6.4 мм ,но за момента не е гръмнала

все още липсват основни части от цялата конструкция като спусков механизъм дотиквач и държач на оптиката
 

Kachika

Потребител
Ето и още малко снимки от кухнята

На клапана





Въздуха в цевта влиза през 4 отвора ф3мм под 90 грагуса

 

Kachika

Потребител
Имам въпрос
Какъв е най добрия матерял за изработването на клапана
И как ви звучи комбинацията месинг легло с бронз клапан
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Не звучи добре, поне на мен.
Освен ако не мислиш да ползваш ултра високи налягания.
 

Kachika

Потребител
ivodoc написа:
Не звучи добре, поне на мен.
Освен ако не мислиш да ползваш ултра високи налягания.

Това за момента е само пробен вариянт защото с полиамида не ми затваряше добре клапана
А сега вече мисля че затваря поне сега като надувам въздуха не духа през цевта
 

rashko

Редовен Потребител


Този съм го поставил в момента на еваникса външно 6,5 мм лежи метал в метал и само леко пипа в полиамида така съм избегнал всички деформации на клапана от налягането в резервоара краден от FX Cutlas на Вего ;)

Твоя клапан постоянно ще се деформира на страни и ще си промена външния диаметър от там се сети
Като препоръка гледай материала на твоя да е пластичен инак пръстена върху който лежи рано или късно ще се впие в него и ще почне да прищраква а от там лоша работа :crazy:
Пръстена върху който лежи твоя клапан трябва да е объл :cheers:
Дано да съм ти полезен :crazy: :cheers:
 

Kachika

Потребител
Рашко това е перфектния клапан но за голямо сажаление моя стругар няма да може да докара конуса
Затова се опитах да постигна максимални резултати от най простия метод
 
Нагоре