Самоделни PCP-та

kokodjambo

Потребител
Споделям самоделката на едни американци от тази фейсбук група. Дизайна според мен е много добър защото дава възможност за 2 бутилки в приклада с различни дължини и в същото време голям тръбен plenum/след редукторна камера което дава възможност за по-лесна стрелба от ръка и много въздух за повече изстрели. Въпреки че винаги можеш да завиеш една изтумбена 1.2литра бутилка вместо 2 малки както се прави при Texan. Доста по-добър дизайн от колкото да накачуриш всички бутилки и пленуми под цевта и да неможеш да я вдигнеш. Споделям линк към групата им и снимка на подобен приклад от aliexpres но със вход само за една бутилка.
 

Attachments

  • Double_Bottle_Butstock.jpg
    Double_Bottle_Butstock.jpg
    166.9 KB · Прегледи: 162
  • Butstock_Valve_AliExpress.jpg
    Butstock_Valve_AliExpress.jpg
    86.1 KB · Прегледи: 159

anibis

Редовен Потребител
Споделям самоделката на едни американци от тази фейсбук група. Дизайна според мен е много добър защото дава възможност за 2 бутилки в приклада с различни дължини и в същото време голям тръбен plenum/след редукторна камера което дава възможност за по-лесна стрелба от ръка и много въздух за повече изстрели. Въпреки че винаги можеш да завиеш една изтумбена 1.2литра бутилка вместо 2 малки както се прави при Texan. Доста по-добър дизайн от колкото да накачуриш всички бутилки и пленуми под цевта и да неможеш да я вдигнеш. Споделям линк към групата им и снимка на подобен приклад от aliexpres но със вход само за една бутилка.
Колега като ги гледам детайлите те не са на 100% Homemade това се прадава в АлиЕкспрес! От цялата пушка 20-30% е направи си сам другото е в Алито. Няма лошо, търси се по добрата пушка, респективно по далекобойна и на вече колкото се може по тънкажна.
 

inikivanov

Потребител
колеги Някой дали ще се навие за изработка на цевна кутия която да заменя на валтер рейгн. В момента е пластмасова и не мога да регулирам силата на пружината. Вече има нова бутилка и регулатор и нипел. Вързал съм ги и съм много доволен но искам да подсила малко тая кутия че ме притеснява пласмасоча а и не ми позволява натягане/отпускане на пружината.
 

Niki

Редовен Потребител
Една конверсия от Кросман 2240 в ПСП.Липсва само заглушената,но и тя е налична.Прогнизуема мощност 25-30J.
 

Attachments

  • IMG_20240208_100915~3.jpg
    IMG_20240208_100915~3.jpg
    459.2 KB · Прегледи: 77

lynx

Редовен Потребител
Ники, тая цев е късичка и ще е трудно да изкараш повечко джаули.
Аз бих я направил до края на резервоара и при нужда ще завия отпред модератор, но ти ще прецениш как да станат нещата.
Със шрауд ще е по-красиво и компактно, но задачата с джаулите ще е по-трудна.
:cheers:
 

Niki

Редовен Потребител
Tова е заводската цев/2240/Пищака не мой,така че човека ми си решава?Той сега навлиза в дебрите на ВО и гледа на тоя образец,като на Колт или Ремингтън от Гражданската война.Като виждам пламъка в очите му и аз се амбицирам да му съдействам.
 
Нагоре