СО2 Балончета за многократна употреба.

Дискусия в 'Работилница' започната от Anonymous, 27 Януари 2011.

1. Anonymous

Anonymous Гост

Дано не изляза смешен в очите на "старите кучета",но ми се върти в главата едно нещо.Откакто ползвам (от няколко дни) балончета 12гр. за въздушен пистолет,се сещам,че навремето имах един два сифона и патрончетата бяха същите.Във Варна се зареждаха някъде,не помня точно. Не могат ли и сегашните балончета за ВО да се рециклират.При всички положения би било по-евтино от нови. Че аз за един ден дадох 10лв. за въздух:)

2. Anonymous

Anonymous Гост

Ако не се лъжа, онези балончета бяха 8 грамови. И в края на употребата им вече никъде не се рециклираха. И за тези 12-гр "оръжейни" не съм виждал вариант за фабрично пълнене.
    Не напразно се намират хора, които експериментират с вентили, да си ги пълнят сами. Виж назад в темата.

3. Anonymous

Anonymous Гост

Един труден въпрос към знаещите - имам кросман 2250XТ, тръгнах да си правя при стругар следния детайл, който е преход от редуктура на бутилката към пушката, т.е. сребристия детайл:

Понеже не уточних материала, стругаря го е изпълнил перфектно, но от бронз... Оригинала е стомана. Сега ме притеснява ситната резба към пушката - инчова, 28 навивки на инч, направил я е да се завива плътно, точно като оригиналния детайл. Дължината на резбата е около 7 мм.

Сега и въпроса - да очаквам ли проблеми с тази резба, при условие, че натоварването върху нея ще е от налягането на СО2 (бутилката на пушката няма да се пълни с въздух) и теглото на една пейнтболска бутилка, с обем вероятно 7-9 унции?

4. big_dragon

big_dragon Редовен Потребител

Публикации:
    1,375
    от:
    Варна
    Не очаквай никакви проблеми.

5. 5ko

5ko Потребител

Публикации:
    257
    от:
    Plovdiv
    Правил съм такава пушка по този начин. Нямаше проблем. Става само за през лятото.

6. Anonymous

Anonymous Гост

Благодаря, значи остава така :cheers:

Edit: Получи се перфектно, сега останаха тестовете и да го пипна леко козметично целия монтаж. Предполагам, че добрите изстрели ще са поне 300 с тази бутилка

7. chopara

chopara Потребител

Публикации:
    91
  8. batnan

batnan Потребител

Публикации:
    188
    от:
    Бургас
  9. serjy

serjy Новодошъл

Публикации:
    25
    от:
    Лом
    Хитро решение, ако има място за по-дълга бутилка. При мен няма да стане, за съжаление.

10. chopara

chopara Потребител

Публикации:
    91
    изрежи си задтилъка или си направи нов за да се събере ;) едва ли ще изисква кой знае колко усилия направата на такъв дори и от дърво.
    A после тези бутилчици каде се пълнят, освен при пейнтбол клубове. Пълнещите пожарогасители занимават ли се с това ?

11. petkof

petkof Редовен Потребител

Публикации:
    2,032
    Тези балончета стават ли за правене на газирана вода?В смисъл размера им унифициран ли е като абсолютни размери за различни предназначения?

12. Anonymous

Anonymous Гост

Унифицирани е много силно казано - всевъзможни размери са тези балончета... До колкото си спомням газирана вода се правеше с 8 грамови, а унифицирания размер, въведен при пушкалата е 12 гр, съответно са по-големи на размер. В нета съм срещал и 16, 20 и какви ли не разновидности още, със всевъзможни приложения.

13. petkof

petkof Редовен Потребител

Публикации:
    2,032
    Много благодаря , за отговора и информацията. :cheers:

14. Anonymous

Anonymous Гост

Предполагам, че може да се преправи и да се ползва и 12 грамово за газирана вода, но внимавай какво ползваш - някои ги пишат, че имат разни почистващи и смазващи съставки добавени, да не стане така, че освен да газираш водата, да я направиш и минерална ;)
    Имат и едно доста интересно приложение - видях 16 и 20 гр. балончета, с резба отпред, които са с накрайник за напомпване на гуми. Доста хитро за гумите на колелото, а не заема място, колкото помпа. Предвид резбата ще могат да се ползват за какво ли не, но цената им беше ненормално висока, струваха колкото няколко 12гр.

15. julioano

julioano Потребител

Публикации:
    93
    от:
    гр.Бургас
    Някой пробвал ли е да пълни с метан 12 гр. бутилчици ?

16. FreeMan

FreeMan Редовен Потребител

Публикации:
    1,512
    от:
    София
  17. Anonymous

Anonymous Гост

:eek: Балонче за сгъстен въздух, с вграден редуктор?! Наистина много хитро. :bravo:

18. FreeMan

FreeMan Редовен Потребител

Публикации:
    1,512
    от:
    София
    Да и като се нафраска това ти с метан - на кой му трябва ЦО2...
    Да има поне 20 редукторни изстрела - приказка.

19. Anonymous

Anonymous Гост

А ако можеше да се направят 10-ина напълно идентични такива, които да имат еднакви задредукторни налягания и обеми... и се регулират на по-гоямо налягане, отколкото на СО2... ПЦП без резервоар, стрелба без мъкнене на бутилка и зарядна станция ^-^

triple_dogs харесва това.
  20. julioano

julioano Потребител

Публикации:
    93
    от:
    гр.Бургас
    Берета на метан с редуктор на 100 бара -скорост 220 м.за сега.....

Прикачени Файлове:

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена