Регистрация на въздушна пушка над 24 J в КОС - 6-то районно - София

Дискусия в 'Закони и Стандарти' започната от rabbeat, 13 Юли 2016.

1. Hunterblabla

Hunterblabla Новодошъл

Публикации:
    2
    Здравейте!
    Днес си купих байкал 512 4.5мм 7.5ж от човек ,даде ми бележката която са му дали при покупката.Та четох нагоре коментари,но все пак да питам въпреки че е под 24ж трябва ли да уведомявам някого?

2. MAD MAX

MAD MAX Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    2,520
    от:
    ВАРНА
    Никого не уведомяваш, но си дръж бележката при пушката, за всеки случай.

3. Hunterblabla

Hunterblabla Новодошъл

Публикации:
    2
    Благодаря!
    Има ли някакви ограничения къде и кога мога да я ползвам(стрелям) ? Естествено разумни места извън населени примерно ,а не в някой парк пълен с хора.

П.с. някой знае ли от къде мога да си купя мерник ,защото моята е с оптика гамо 4х20 и липсващ мерник,резбата е там.

Извинявам се ,че пиша в темата на колегата!

4. Venelin

Venelin Новодошъл

Публикации:
    1
    Здравейте. Имам една доста Стара въздушна пушка останала ми от дядо ми. За съжаление обаче няма никакви документи. Мога ли да я регистрирам без договор за продажба и как мога да разбера колко джаула за да знам дали изобщо да го правя. Благодаря предварително.

5. peko

peko Редовен Потребител

Еми най-малкото разчети по нея модела и калибъра. Ако е .177 и доооста стара, няма да е над 24 Дж със сигурност. Ако е .22, също вероятността да е над 24 Дж намалява с увеличението на възрастта и(имам предви да е от миналия век). Не само заради вероятността да е много амортизирана(износен/спечен маншет и пружина), но и магнум пружинки в миналото не се ползваха повсеместно.
    При съмнение помоли някой колега с хронограф да я премерите.

Gadnqra and Hidden like this.
  6. Hidden

Hidden Редовен Потребител

Публикации:
    420
    от:
    Перник-София
    Снимай я и качи някоя снимка - ще я разпознаем и ще ти кажем дали има нужда от регистрация.

Gadnqra, xpresident and gary m like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена