Регистрация на въздушна пушка втора ръка без документи?

Дискусия в 'Закони и Стандарти' започната от pushka1, 12 Юни 2016.

1. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,668
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Ся ако някои ми каже че си носи и фактурата от чорапите с които е днес ??? Щото ако на някой , разбираш ли, някъде около Връбница , може жена му да не му пусне . И той , ако ни срещне тогава да му скимне да му докажем , че чорапите на крака ни са наши !
    В закона е записано за кои вещи , кои документи задължително трябва да носиш . И ако не ги носиш каква е глобата . Изземването е по съвсем различен сценарии , със съвсем други артисти .

fatalen харесва това.
  2. Ctan4o

Ctan4o Потребител

Публикации:
    120
    от:
    Добрич
    Вече почват да се пишат глупости.Акта за раждане не си го носим, резервни гащи ичорапи също, но при евентуална проверка има ли друг начин да докажеш чия е пушката. По същата логика няма смисъл да си нося личната карта. Щом могат да те глобят като ти липсва талона на колата нищо не пречи да те глобят като нямаш документи за пушката.

astra харесва това.
  3. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,421
    от:
    София
    Станчо, личната карта, както и талона на колата си длъжен по закон да носиш с теб! Ако не ги носиш се налага административно наказание глоба, както могат и да те задържат до 24 ч. (при неносене на документ за самоличност) до изясняване кой си. В Закона, касаещ пневматичното никъде не се вменява задължение за носене на каквото и да е!!!!!!!! И "По същата логика" не съществува, защото личните документи и пневматичното са предмет на два различни закона!!!!!
    Не казвам нищо да не носите (както вие искате или предпочитате), а казвам, че никой нищо и с никакво основание не може да ви направи, ако не ги носите (резервните гащи).

4. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,668
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    За неносене на личната карта глобата е 50лв , за документите за колата е 20лв . Регламентирани в съответните членове на закона .
    Колко пари , и по кои закон ще те глобят за неносене документи за ВО ???
    Ако някои ми каже , си прибирам дипломата в "долапа" .

oblaka and fatalen like this.
  5. praetorian

praetorian Редовен Потребител

Публикации:
    1,846
    от:
    Стара Загора
    Не,те няма да те глобят.Ако някой идиот им е звънял,щото е решил,че нямаш право да стреляш там, ще дойдат,ще се направят на тежки,ще ти поискат документи и ако нямаш такива,като нищо ще ти приберат пушката "до изясняване обстоятелствата".А ти ще им рецитираш закона ли?Да ти отгонорят като на мене :Ти недей знай много.Ще ходите по мъките дорде пришки ви излязат да си приберете пушкалото.После се оплачете на арменския поп.Да не ви казвам,че воята работа е тясно свързана с пътна полиция и какви неща ми сервират....Ни закони се познават,ни се признават.Живеем в Ориента.В гьол с дерибеи и беззаконие.

rabbeat, dberov, anibis and 1 other person like this.
  6. fatalen

Публикации:
    3,421
    от:
    София
    За една въздухарка не си отстоявате правата, а по политическите теми се пените, като развалена бира.

doctora, staz and andi like this.
  7. Ctan4o

Ctan4o Потребител

Публикации:
    120
    от:
    Добрич
    Няма какво да си отстоявам правата да нося от 9 реки вода. Не съм разглеждал и не го знам. Ако отидеш за риба без билет ще ти вземат въдиците и те чака глоба, да използваш въздушно оръжие без да носиш документ за собственост не вярвам да се размине без нищо. Вярно говорим за различни неща ама такъв голям пропуск да има в държавата. И по- добре да си нося 2 листа документи отколкото копия на закони ала бала и т.н. Решат ли да се хванат за нещо винаги могат да намерят за какво.

bibiko, dberov, soundmax and 2 others like this.
  8. pavloff

pavloff Редовен Потребител ФТДМ

Публикации:
    2,298
    от:
    Троян
    От въздухарка до въздухарка има разлика.
    Ако стреляш по мишени на някоя по закътана полянка с пушка която не вдига много шум, вероятността да има сигнал и да дойде полиция е малко вероятен. Но не казвам невъзможен.
    Ако стреляш на някоя по-оживена поляна по която е явно, че има движение на хора или е близко до населено място с пушка която вдига много шум, трябва да очакваш посещение от органите. Ако някой очаква да друго просто лекинко се объркал. И тогава следва процедурата с регистрация, фактура и т.н.
    Това е моето мнение. Не смятам, че е миродавно.

9. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    556
    от:
    Пловдив
    Точно в такава ситуация попаднах преди 2 години. Проверяваха ме не, ами направо ме заклещиха двама, много ядосани униформени в момента на патрулна служба. Добре, че послушах съвета на мои приятели, независимо от 16-те джаула да си уведомя пушката! По радиостанцията в колата се свързаха с КОС-аджията в районното да провери истинността на номерата на уведомлението и на пушката! Онзи като им потвърди, писаха още половин час протокол, че са ме проверявали... Този ден ще го помня дълго. Питах ги на раздяла, ако нямах уведомление, понеже съм само с 16Дж - какво? Щяхме да те задържим в районното докато се изясни случая и да пишеш обяснения докато ти отмалее ръката...
    Няма да забравя поуката от тази случка - уведомяването не боли, но спестява огромни главоболия! Да спориш "на терен" с униформени на служба относно какво казва закона е определено загубена кауза.

rabbeat and praetorian like this.
  10. fatalen

Публикации:
    3,421
    от:
    София
    Правото, да не си търсиш правата е право на всеки правоимащ.

bibiko харесва това.
  11. soundmax

soundmax Редовен Потребител

Публикации:
    3,244
    от:
    Казанлък - Пловдив
    Божо само ще ти кажа едно, щом сина на баш шефа ни, който също си е важна персона при нас, си уведомява тъпото ГАМО само мир да има, инак вика не му е проблем да си разхожда адвокатите ако много почнат да се дървят. Не и се изпада в подробности за това което ми каза умишлено! Прави сметка колко са смотани КОС-аджиите щом и на него му се правят на важни, а много добре знаят кой е :wall:

ПП: Пази Боже да не попадне човек на проста кука, и да си без документче!

rabbeat, dberov, anibis and 2 others like this.
  12. fatalen

Публикации:
    3,421
    от:
    София
    Любо, през цялото време не се дървя, а точно се опитвам да кажа, че повечето се обръщат към Бог-а, а не към собствените си права! Затуй цялото дередже във всичко е такова.
    Тогава спрете да се оплаквате, че някой политик, полицай, администратор и т.н. е кофти служител! И не наричайте ония 240 в Парламента тикви, щот тиквите май са други, а не те.

13. soundmax

soundmax Редовен Потребител

Публикации:
    3,244
    от:
    Казанлък - Пловдив
    Божо абсолютно те разбирам, и знам, че не се дървиш, просото давам примера да видиш до каква степен са стигнали безобразията.

14. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    556
    от:
    Пловдив
    Напълно подкрепям! Усилието да се изкара документ е минимално спрямо неприятностите, които спестява!

15. ilko_dim

ilko_dim Потребител

Публикации:
    447
    от:
    Norderstedt DE
    Скоро си закупих от немски сайт пушка,и като знам какви са нашите органи , поисках от продавача сертификат, който да удостовери ,че пушката е под 16 дж. Отговориха ми в и-мейл, че щом на оръжието има щемпъл"F" в петоъгълник ,това е абсолютно достатъчно. Та там нещата са решени по този начин-всичко да е 7.5 дж. Продажба на силни пружини 16 и над 20 дж. в 4.5 е на свободен режим ,но не и за инсталирането им.

16. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,294
    от:
    Старата София
    Някои хора винаги са предпочитали, да си научат урока по трудния начин и най-добре е да не им се пречи.
    Може да им съсипят деня и настроението с разправии и борба с вятърни мелници.
    Важното е като си лягат вечерта, да си мислят че са променили света или нечий характер.
    Нито едното не са постигнали, но поне са опитали и това ги прави щастливи и горди по своему.

dberov and astra like this.
  17. fatalen

Публикации:
    3,421
    от:
    София
    Други хора пък, си свалят гащите, когато им се ходи до тоалетна примерно ... а не по нечия чужда прищявка.

bibiko харесва това.
  18. rivan

rivan Потребител

Публикации:
    171
    от:
    София
    Колеги, как стои въпросът с придобиването и уведомяването на самоделно ВО?И изобщо възможно ли е, при положение, че всяка интервенция по оръжието трябва да става от оръжейник?

19. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,294
    от:
    Старата София
    Ако косаджията ти е брад'чет, може и да ти завери уведомлението.
    Проблемите не са един или два.
    В общия случай самоделките нямат марка, модел, сериен номер и т.н.
    Също така продавача едва ли ще се съгласи да подпишете договор, че ти продава самоделка...
    Пак работите опират до връзки, рушвети, менте документи или друго.
    Всеки си има глава на раменете и решава сам какво да купува.

Kifa харесва това.
  20. rivan

rivan Потребител

Публикации:
    171
    от:
    София
    Благодаря за бързия отговор!Понеже има доста обяви, а и цял раздел за самоделките, мислех, че маже да има някоя вратичка, останала открехната:)

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена