Регионална група Ловеч & Троян

lynx

Редовен Потребител
Пак познах, както винаги виновни няма и наказани няма да има.
Ето цитати от друга статия:
"Въпреки всички нередности наказани няма да има."
"Наказанието за пазача е, че ще бъде преместен от сектор "Хищници" в сектор "Птици". Неговото обяснение защо е оставил вратите отворени е, че сутринта му се случил инцидент и бил ядосан и разсеян."
http://dnes.dir.bg/news/mosv-alonso-jaguar-17205923?nt=4
В нашата селяндурска държава няма оправия! :quiet: :no:
Бягайте деца в чужбина! Тук нищо добро няма да се случи!
 

Niki

Редовен Потребител
Да ви питам :Какво ви е мнението за съществуването на зоопарковете?Какъв е техният смисъл и не е ли цинично цели семейства да ходят ,някои и да дразнят животните ,да люпят семки и великодушно да подхвърлят някоя солета.намираме се във век на комуникации,медии и т.н. образуванието може да се получи за флората и фауната и по друг начин.Искам да ви разкажа две случки от по близкото и по далечно минало.Миналото лято посетих зоопарка в Ст.Загора.Там имаше едно шимпанзе на преклонно възраст,пълно с хора при него/бащи,майки ,лели ,баби и деца/Ей,няма такава простотия,тия двуногите по маймуни от шимпанзето.Дразнеха го по всевъзможен начин.Отвратително,на изхода виждам охрана ли са ,какви са.........,,байно,ходи направи забележка на ония кроманъонци,той вика от години правим забележки?????????Наскоро разбрах ,че шимпанзето е умряло...Преди доста години ,в началото на Демокрацията моя състуденка беше отговорник ,,сектор хищници ,,в Софийският зоопарк.Една вечер късно ми звъни ,,ела в нас имам лъв,ако искаш да го видиш,,Паля колата и в ,,Младост,,Ебати кефа,насреща ми лъв,е лъвче на 3м ,ама полудях от кеф.Страшно удоволствие.По късно ,след месец разбрах,че гладача ,както го е хранил не видял че биберона го няма.Сетете се какво следва.Тоя гледач никой нищо не му направи.Против съм зоопарковете,те са отживелица....
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз не съм против. Тук в Троян едно щъркелче се беше разболяло и не можа да отлети с другите. После се оправи и свикна с хората който го излекуваха и хранеха с риба, и ходеше като куче след тях. Подариха го на зоопарка в Ловеч защото нямаше как да се грижат за него. Такива животинки иначе няма кой да социализира. В другите страни има организации които се грижат, но при нас ако не беше зоопарка не зная какво щяха да го правят този щрък..
 

sig_556

Потребител
Здравейте колеги!
Жалко за Алонсо.. във ловния форум имаше много интересни мнения за това как е можело да се спаси животното, но след дъжд качулка.
Изникна ми проблем с пушлето.Бях я дал при майстор , той направи нов болт и шайби да фиксират цевта, оправи един канал създаден от топчето , което заключва цевта и от там изтърваше въздух, но имам проблем със буталото, че като се движи се чуват шумове като стържене.
Сега ако заредя пушката ще се усети леко, но ако започна да стрелям интензивно (20-30 чашки) почва да върви тегаво със зор, та мисълта ми е има ли някой стенд за пружинни пушки и желание и време разбира се да помогне да я разглобя и да погледна какво точно и има.
Поздрави!
 

3nchev

Новодошъл
Здравейте колеги още един от троянския регион с пушка се намери и това съм аз.С мерак амбициран зареден и готов за :rambo: :rambo: :rambo:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
3nchev написа:
Здравейте колеги още един от троянския регион с пушка се намери и това съм аз.С мерак амбициран зареден и готов за :rambo: :rambo: :rambo:

Това е радостно към момента от Троян бяхме 2 човека и от Ловеч 1 човек.
Ако започнем да се разрастваме ще бъде отлично.
Добре дошъл сред нас
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
sig_556 написа:
Здравейте колеги!
Жалко за Алонсо.. във ловния форум имаше много интересни мнения за това как е можело да се спаси животното, но след дъжд качулка.
Изникна ми проблем с пушлето.Бях я дал при майстор , той направи нов болт и шайби да фиксират цевта, оправи един канал създаден от топчето , което заключва цевта и от там изтърваше въздух, но имам проблем със буталото, че като се движи се чуват шумове като стържене.
Сега ако заредя пушката ще се усети леко, но ако започна да стрелям интензивно (20-30 чашки) почва да върви тегаво със зор, та мисълта ми е има ли някой стенд за пружинни пушки и желание и време разбира се да помогне да я разглобя и да погледна какво точно и има.
Поздрави!

Както сам отбеляза - не се занимавеме с пружинки. Имах по едно време един примитивен стенд от две шпилки, четири шайби, четири гайки и две трупчета... с него съм "събирал" 125-тица Гамо Хънтър 1250.....
Ако искаш мога да го потърся и да ти го дам, но е опасно да се работи с него!
Аз не се наемам да ти правя пушката.
На колко години стана, че отдавна не сме те виждали?
 

sig_556

Потребител
Здравей!
След 8 дни ставам на 18 и съм вече легален.
Мисля преди време някой от колегите от Троян ми беше казал , че има стенд останал от Метеор мисля, но не съм сигурен(тогава пак трябваше да разглабям Нориката)
В краен случай ще я разглобя без стенд, но не ми е ясно как ще я сглобя.
Поздрави!
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ще проверя у нас дали пазя моя, защото няма спомен дали не го подарих на някого
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
За съжаление рядко вече се събираме.
Всеки има задачи.
Лично аз ходя вечер след 18 часа на биатлоното стрелбище до старите гробища.
Не всяка вечер, само когато ми се достреля.
Има ме идея края на месеца 30 или 31 август да направим инпровизирано трасе за ФТ на някоя поляна на Белиш с 20 мишенки.
Всичко е в сферата на пожеланията защото август е отпускарски месец.
Ще пишем в нашата тема за тренировката.
 

3nchev

Новодошъл
Аз до седмица някъде няма да съм готов че не съм си взел оптика още за пружинката.
След това вече съм много навит за стрелба.На биатлонското стрелбище колко се плаща?
Живея във Велчево но транспорт се намира.Ще се радвам да се запознаем лично.
 

st_beer

Редовен Потребител
@3nchev
Когато отидеш при тия хора там да се запознаете и да стреляте запомни едно нещо от мен.
Никога ама никога не стреляй с техните пушки или в противен случай ще почне едно яко харчене на пари ;)
Ако не ми послушаш съвета скоро ще разбереш за какво точно съм искал да ти кажа с горното изречение.
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
st_beer написа:
@3nchev
Когато отидеш при тия хора там да се запознаете и да стреляте запомни едно нещо от мен.
Никога ама никога не стреляй с техните пушки или в противен случай ще почне едно яко харчене на пари ;)
Ако не ми послушаш съвета скоро ще разбереш за какво точно съм искал да ти кажа с горното изречение.
Напълно подкрепям мнението на st_beer точно в Троян ми дойде идеята да си сменя последната пушка след като стрелнах само два пъти с пушката на колега от София.Все пак зависи от човека но явно на мен ми трябва малко :D За по малко от година сега пушката с която съм в момента ми е третата ;) :cheers:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Нищо не се плаща за стрелбището.
Ползваме го на приятелски начела.
Ще се радвам да запалим още някой по ФТ.
:cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Като дойде човека и както си стреля изяви желание да пусне някоя сачма с нашите ФТ пушки няма да го спрем.
Ако се запали си е негов проблем ;) Едва ли ще влезе в "елитния" отбор?!
Събира пари за елементарна оптика и казва че имало някакъв транспорт до Троян...
НО! Който е дошъл е "ДОБРЕ ДОШЪЛ"! Никого не сме върнали.
:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Аз ви се чудя, като си имате отлична "стрелкова база" в Орешак, защо се мъчите с разни други места.
На Орешак кеф ти на закрито, кеф ти пресечена местност, даже и горичка има по-надолу.
Близо е до града и няма "пътнико поток", място за паркиране за много коли и прочие екстри.
Ако ние имахме наблизо нещо подобно, все там щях да си вися.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Рачо защото като започнем да стреляме все на пречиствателната станция ще станем много добри и догодина на купа "Балкантрейд" ще вземе първите три места и няма да е справедливо.
Майтапя се Рачо. :cheers:
Рядко се събираме всички и за това не ходим там.
 
Нагоре