Разбивачи на митове

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Най-нагледно е, ако някой има лазерен колиматор да направи тест. На стената мишена. Колиматора в цевта и се прицелва в 10-ката. Снимки. След това завърта пушката под ъгъл и пак снима. Повтаря експерименета с по-високи монтажи като спазва ъгъла под който е завъртяна пушката при втория тест. Накрая пише тук и поства снимки. Ако някой има колиматор но не му се занимава, да го донесе на Русе. Тъкмо ще има с какво да се занимаваме в свободното време. Вярно е че резултата няма да е точно представяне на реална стрелба, защото лазера е с права траектория, но това мисля че няма да повлияе ... И с крива ще е същото..
 

big_dragon

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
Най-нагледно е, ако някой има лазерен колиматор да направи тест. На стената мишена. Колиматора в цевта и се прицелва в 10-ката. Снимки. След това завърта пушката под ъгъл и пак снима. Повтаря експерименета с по-високи монтажи като спазва ъгъла под който е завъртяна пушката при втория тест. Накрая пише тук и поства снимки. Ако някой има колиматор но не му се занимава, да го донесе на Русе. Тъкмо ще има с какво да се занимаваме в свободното време. Вярно е че резултата няма да е точно представяне на реална стрелба, защото лазера е с права траектория, но това мисля че няма да повлияе ... И с крива ще е същото..
:eek:fftopic2:Може да се изтрие.

Сигурен съм че Архитекта знае много добре какво се случва при високи монтажи. Той зададе въпроса тук за да разсее скуката и да премери шапките на някои хора, не че не ги знае, размерите де...

ПП Магарето не си показва магарията в обора, а на площада - на гръцки език "форум" :D
 

братушка

Редовен Потребител
Най-нагледно е, ако някой има лазерен колиматор да направи тест....
Може много по-лесно.
Закрепваш пушката, расхлабваш зкрепването на самата оптика в монтажите и започваш да въртиш оптиката като гледаш през нея...
И виждаш как центъра на кръста започва да изписва елипсите върху мишената...


PS: Грешка. Това се отнася до оптично-механичната ос на мерника.
А това с колиматора може просто много лесно да се нарисува на хартия.
 
Нагоре