РЕДУКТОРИ на налягането в PCP.

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Темата е актуална.
Нека подновим дискусиите и с общи усилия да се опитаме да направим действащ такъв.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Напоследък интереса към темата замря.
Изглежда вече никой не мисли за редуктор.
Слагам линка с подробно описание и чертежи на Artemium .
Доста интересни неща могат да се научат от това ръководство,
дори и да не се хваща човек директно с изработката на такъв.

http://airgunlib.ru/page.php?id=100

Това по-долу е цитат на PERIL

За редуктора идеята не е лоша,има няколко модела и принципа.

image009.jpg


Това е тъй наречения водолазен
image010.jpg



Тука умишлено братушките на са дали всичко но като се замисли човек вижда какво му липсва.
image011.gif


Ето ТУК има малко инфо за 4,5 но то с пълна сила важи и за 5.5

Някои беше казал : всичко започва и завършва с опита.
 

rashko

Редовен Потребител
Kachika написа:
имам идея при която да няма никакви уплатнения а основният материал е високо въглеродна легирана закалена стомана ,като единственият проблем е качественият стругар който да го изработи

Kachika написа:
Малко се позабавих с качването




Това представлява разпраквач на дюза

simogg написа:
Без някакво уплътнение няма да стане. Вярно е, че елементите който показваш са изработени с голяма точност, но те са предназначени за течности. При газовете нещата са съвсем други.
Има редуктори без уплътнения( мембранен тип), но не съм срещал схема на такъв.



Какво мислите,ако буталцето с уплътненията където се движи е направено от полиамид мисля че ще уплътнява,така няма да му трябват О-пръстени и отпадат единствените проблеми на редуктора
 

Termina4

Потребител
имам въпрос от къде могат да се намерят пружините за редуктора Ако някой има инфо ще се радвам да го сподели :cheers:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Стара загора , мисля има завод за пружини, дето могат да се изработят.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Termina4 написа:
имам въпрос от къде могат да се намерят пружините за редуктора Ако някой има инфо ще се радвам да го сподели :cheers:
Ако имаш впредвид "тарелчати" пружини - в България няма откъде да ги намериш (поне аз неуспях). Открих някъде по Русия и един завод в Германия, ама нали се сещаш заводите колко обръщат внимание на частни клиенти.

В Стара Загора - няма. По-скоро в гр. Шипка до Казанлък има завод за пружини, но предназначени за оръжейната промишленост - невършат работа.
 
A

Anonymous

Гост
В Стара Загора има склад и магазин, който се продават тарелчати пружини с гермаснки произход. Проверено. Също могат да поръчват за изработка в Германия тарелчати пружини. Имам телефони, но за жалост в момента не мога да ги открия. Мога и ще взема телефонните номера на място от тях. Забравих и как се казваше склада в момента, но се намира тук:
 

Attachments

  • prujini.jpg
    573.4 KB · Прегледи: 408

братушка

Редовен Потребител
Тарелчати прижини са нужни за редуктори правени по "класическа" схема. Недостатъкът и е че работи на разликата в площите от двете страни (високо/низко налягане). Налягането след редуктора там зависи от налягането в резервуара. За да се намали тази зависимост разлика в площите се прави много голяма. Оттук и огромните усилия (100-200кг), които трябва да държи пружината. При налични габарити само тарелчати пружини са в състояние да удържат такива усилия.

Има обаче и други схеми на редуктори, които нито имат зависимост от входното налягане, нито изискват такива огромни усилия за пружината. И следователно могат да работят и със доста по-слаби вити пружини.

В предния форум имахме доста обширна дискусия ето за тази концепция на редуктор:
005114967.jpg

Аз правих такъв. Имах някои дребни неприятности с конкретни конструктивни тънкости, но основния ми извод е: схемата работи.
Най важното, че редуктор по такава схема може да се проектира така, че ще работи и със пружинка от химиклка.

Като развитие на тази идея със съвместни усилия бе създадена и концепция на редуктор с Газова Камера, в която въбще няма пружина:
009456842.jpg

Точно такъв сега ми е "действащ" редуктор:
005899616.jpg

Чертежът като за В50/51 е тук:
http://airgun.atspace.com/files/AMG-Reductor-B50-GP.pdf

Редуктор с пружина изисква 3 детайла при стругар, а "газовия" вариант въобще само 2. Детайлът 3 на чертежа не е задължителен и може да се замени с обикновен болт с конусна глава, но точно при В50/51 значително улеснява ваденето на редуктора от резервуара. При това не се изисква кой знае каква точност при тяхната изработка.

Има и още едно продължение на концепцията:
009456843.jpg

Тук не се изисква предварително помпане на редуктора. Газовата камера се пълни от резервуара и в нея се задържа максималното налягане от помпане на пушката. И налягането след редуктора ще се определя като производна от максималното налягане на база съотношение на площите на буталцето.
Малее... колко сложно го казах :)
Давам пример: избираме двете Ф на буталцето така, че площите им да имат разлика точно 2 пъти. Да кажем 0,5 и 0,25 см2. Тогава налягането след редуктора ще бъде точно 2 пъти по-малко от максималното в резервуара. Да кажем помпаме пушката до 200бар - след редуктора имаме 100. Помпаме до 220бар - след редуктора 110бар.
 

Termina4

Потребител
самото изработване изглежда лесно но не е точно така необходими са и сметки и проби :sos: (всяка пушка има своето плато и за всяка пушка си трябва различен редиктор давам пример пушката X има платото от 170бара до 110бара следователно редуктора трябва да е нагласен посредата на платото около 130бара :yahoo: Все още ми е малко тъмна индия но човек се учи цял живот
Ако пробите излезнат успешни се задават добри дни за нас ПЦП маниаците (30-40-50-60 и т.н. истрела зависимо от обема на резервоара и всички с разлика в скороста+-0,5 метра :cool: Тогава ще започнем да мечтаем и за по големи резервоари :-[
 
A

Anonymous

Гост
и на 180 да го направиш пак ще имаш плато с ен брой изстрели докато не падне налягането под 180 бара и от там нататък си продължава по обикновенния начин. Мисълта ми е, че не е нужно да се гледа на какви налягания. E било платото без редуктор... Защо? Защото ще има редуктор, който да прави точно това (определен брой изстрели в плато).
 

братушка

Редовен Потребител
Голяма заблуда е, че редуктора трябва да се наглася спрямо платото в правоточен режим.
Обемът преди клапана е доста различен, съответно промени на налягането преди клапана и след него по целия тракт по време на изстрела са съвсем различни. Една и съща пушка със и без редуктора ще се държи доста различно като мощност и разход.

Просто решете за себе си на какво налягане ще се стреля и нагаждайте останалото под него.
Колкото по-низко налягането след редуктора, толкова по-изгодно - повече изстрели с едно помпане.
Аз си нагласях редуктора на 110бар.

Няма ли начин да се копира редуктора на Валтера,като се сложи на стероиди с цел увеличаване на 40дж който вади сега?
"Стероидите" на пушката хич не зависят от редуктора.
А копирането е безсмислено. Всеки редуктор се проектира най-вече за наличните пружини, след това за конкретно "установъчно" място за конкретен модел пушка. Иначе валтеровски редуктор с нищо не се отличава от други такива, направен е по класическа схема.
 

rashko

Редовен Потребител
Това е запитването до фирма http://www.feder-u.com/history.htm

>-------- Оригинално писмо --------
>От: radko pavlov
>Относно: запитване
>До: feder@abv.bg
>Изпратено на: Понеделник, 2008, Декември 8 11:03:29 EET

>
>
Трябват ми депмферни пружини с размер
>Външен размер от 12 до 14 мм
>Вътрешен размер от 4 до 6 мм
>Дебелина от 0.6 до 1.0 мм
>С какви разполагате


Отговор от фирмата


Г-н Павлов,

Ние не разполагаме с готови пружини.
Работим по поръчка на клиентите, за което е
необходимо да ни дадете точни параметри,мостра или
чертеж.Нужно е да знаем и необходимите Ви бройки.


П.Петров

Аз съм решил да си купя пеинтболен редуктор и да си го пригодя
http://shop.paintballrebels.org/index.p ... duct_id=97
 

rashko

Редовен Потребител
На такъв съм се спрял,но ще видя дали ще го намеря.
Мерси за преводите :bravo:
 

rashko

Редовен Потребител
simogg

Редуктора който беше пуснал при руснаците работи ли нормално или през определен период от изстрели се налагат донастройки заради обикновенната пружина,питам защото ми допада замисъла на редуктора :cheers:
 
Нагоре