РЕДУКТОРИ на налягането в PCP.

dberov

Редовен Потребител
Алуминий е.
За сега няма да го пипам, оставям го да преспи и тази вечер в стенда под налягане и утре ако пак има теч ще му мисля.
 

dberov

Редовен Потребител
Снощи оставих редуктора цяла нощ под налягане от 190 бара в стенда - проблема е решен кардинално. :)
Явно има файда от къпането и полирането на всичко както и прецизното позициониране на О-пръстена който играе роля на водач на челото на седлото към челото на полиамидната тапа.
Първата снимка е от снощи 11 часа а втората от днес сутринта 7 часа.

CIMG9853.JPG CIMG9854.JPG
 

sts1969

Редовен Потребител
Снощи оставих редуктора цяла нощ под налягане от 190 бара в стенда - проблема е решен кардинално. :)
Явно има файда от къпането и полирането на всичко както и прецизното позициониране на О-пръстена който играе роля на водач на челото на седлото към челото на полиамидната тапа.
Първата снимка е от снощи 11 часа а втората от днес сутринта 7 часа.

View attachment 54518 View attachment 54517
Имаш нов проблем, манометъра ти е блокирал на 120 бара. :D:D:D:cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
Ей такива да са ми всички проблеми, сега искам и хроното да блокира на 275м/с. :D
 

dberov

Редовен Потребител
Стругаря ми каза но му забравих наименованието затова направих снимките и пиша полиамид.
Извади няколко различни пръчки полиамид и ги удари в този пополиацетал и полиамида се деформира, каза че щом тапата ще трябва да държи на удар то това е материала от който ще я направи. Аз не разбирам и слушам...
 

rashko

Редовен Потребител
Проблема с шуплата на корпуса ли е ?
Защо не му пуснеш една стружка и монтирай малко по- тлъст о- пръстен ? От отвора на резервоара изпуска ли ?
 

dberov

Редовен Потребител
Днес довърших всичко, вече редуктора не натича, не изпуска от отвора на резервоара, стенда показа че работи перфектно - хроното също а днес пробвах и по мишени - и там е ТОК.
 

sts1969

Редовен Потребител
Здравейте! Трябва ми помощ от по-запознат и знаещ колега. Редукторът на пушката ми е външен, марка Теобен, изпуска от малкият отвор в корпуса (на снимката отбелязан в кръгче), предполагам че е атмосферният отвор. Не съм пипал нищо по редуктора, направих снимка и на задната му част която е към резервоара с високо налягане. Вътре се вижда някакъв особен винт с дупка по средата и две макли отворчета за развиване, не смея да пипам нищо преди да се допитам до вас. Предполагам че настройката на колко да затваря се прави от гайката която притиска пружинните шайби в десният край на първата снимка, но за какво служи бронзовият винт в дупката на втората снимка, и къде е другият край на малкият отвор през който губя налягане? Благодаря предварително за всякаква помощ и съвет. :cheers:
Theoben-High-Pressure-Regulator 1.JPG Theoben-High-Pressure-Regulator 2.jpg
 

Dominus

Редовен Потребител
Би трябвало да е някакво уплътнение. Развивай смело. Настойката е тачно там където предполагаш. Развивай от назъбения детайл на първата снимка и сменяй всички о-пръстени. Така или иначе имаш проблем точно с о-пръстен.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Премери само колко са ти натегнати сега шайбите, за да ги направиш пак толкова след това.
Ако нямаш стенд за редуктори де.
 

sts1969

Редовен Потребител
ОК, мерси! Значи най-важното е да не пипам лъскавата шестограмна гайка най-в дясно на първата снимка. Първо ще пробвам да развия детайла вътре в отвора от към високото налягане от втората снимка, след това мога а захвана с много тесни тънки клещи назъбеният детайл по средата на редуктора и да развия от там. Ще изчакам другата седмица и ще го отворя когато съм на работа . :)
 

sts1969

Редовен Потребител
Много ви благодаря за помощта! Развих преди малко бронзовият детайл без да разбутвам настройката на пружинните шайби. изпускането ми е между левият най-малък пръстен и средният. И двата са станали твърди и плоски за 5 години експлоатация, няма как...иска си поддръжката, всички ще се подменят. :cheers:
DSC_1030.JPG
 

dberov

Редовен Потребител
Редуктора е на колега, натичаше до 150 бара.
Причината бе боклуче попаднало в него и полепнало на челото на седлото в следствие на което имаше нараняване в едната част на вече образувалия се от ударите канал в полиамидното тяло.
На снимките се вижда преди и след полирането а на клипа как работи.

1.JPG 2.jpg 3.JPG 4.JPG

 

lynx

Редовен Потребител
Тоя, който е правил полиамида в завода е бил много пиян.
Много е ръмбаво челото, най-вероятно винаги е изпускал тоя редуктор, но чак сега сте го хванали че натича.
 

peto100

Потребител
Благодаря на колегата Беров дето оправи редуктора това боклуче ма изяди развалими кефа от стрелбата
 

dberov

Редовен Потребител
Днес монтирах редуктор на Хатсан АТ 44 който peco/Петко достави от Чехия.
Редуктора и задредукторна камера са едно монолитно тяло, много читаво направен, монтира се за 5 мин. без да е нужно разпробиване на резервоара. Поръчахме го настроен на 120 бара, пуснасме само един барабан през хроно понеже колегата закъсняваше за работа, затова и нямах време да го наснимам. Редуктора работи прекрасно (хронографирането на долната снимка).
2017-03-23 13.24.08.jpg
Имам наблюдения върху още един редуктор правен от същия чех монтиран на Крикет, също работи безупречно.
Слагал съм Крикетски редуктор на Robert Lane купуван от ТУК, но не работи добре - правеше големи подскоци и върнахме оригиналния.
Та ако има мераклии да си монтират редуктор, препоръчвам чешките а за поръчки се обръщайте peco/Петко.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Това е на altaros нали? И аз взех на Надя за пушката от него. Пробвай да направиш изстрел след престой :). Има разлика, но не е драма :).
 

dberov

Редовен Потребител
Да, на altaros е.
В неделя ще постреляме повечко с различни паузи между изстрелите и пак ще постна резултати.
Потърсих малко и го намерих, ето ТОЗИ сложих днес.
 
Нагоре