РЕДУКТОРИ на налягането в PCP.

BAD TORO

Модератор
ФТКС
rashko написа:
simogg

Редуктора който беше пуснал при руснаците работи ли нормално или през определен период от изстрели се налагат донастройки заради обикновенната пружина,питам защото ми допада замисъла на редуктора :cheers:

Пружината работи без проблем, още повече че вече е поолегнала от работата в съединителя.
 

rashko

Редовен Потребител
Мерси с какви хлабини са детайлите,какви о-пръстени си използвал,колко е хода на детайла с пружината.
Аз мисля да е цял детайл за да си спестя допълнителния детайл който си набивал.
Ако не ми отговориш си е твое право и няма да се сърдя :cheers:
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Правя го от две части защото няма как да ми го изработят
 

Attachments

  • P1020972.JPG
    P1020972.JPG
    154.9 KB · Прегледи: 632
  • 1231.JPG
    1231.JPG
    29.2 KB · Прегледи: 606

rashko

Редовен Потребител
Мерси отвора между големите о-пръстени уплътняващи цилиндъра дано да не е атмосферен :cheers:
Гледам О-пръстените които ползваш са поне Ф3мм.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
За връзка с атмосферата е.Може да не го правиш, но рано или късно..............Пръстена към високото налягане е 1,5Х1,5 , към ниското 6Х2
 

rashko

Редовен Потребител
Жив и здрав тези малки отворчета по резервара не са за мен ;)
Какво прави че трябва човек да си унищожи резевара ;)
Според теб 280 с баракуда и редуктор възможни ли са :cheers:
 

rashko

Редовен Потребител
А защо се разпробива резервоара,не ми харесва това рано или късно :yahoo: ;)
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
При схемите където редуктора е в резервоара се прави връзка с атмосферата там където са пружините. Ако уплътненията пропуснат налягане в камерата на пружината тогава редуктора лъже или въобще не работи. Има схеми при които дупченето може да се избегне, ама са по-сложни .
 

rashko

Редовен Потребител
Аз мисля,че ако о-пръстените са достатъчно натегнати може и притегнати като на клапана на бама към резервоара те никога няма да пропуснат въздух,времето ще покаже ;)
Успех във всичко което се захванеш :cheers:
 

братушка

Редовен Потребител
Рашко, тези пръстени на БАМа, дето споменаваш, са статични, а при редуктора те се движат. Лека-полека въздухът се просмуква покрай тях - подтича. Просто няма начин да не е. И тогава налягането в "пружинната" камера добавя усилие към това на пружината.
Аз на моя редуктор точно затова сложих не 1, а цели 3 пръстена, само и само да не пробивам резервуара.
 

rashko

Редовен Потребител
Не аз мисля,че обсъждаме двата най-горни пръстена които затварят притока на въздух от резервоара,те трябва да са статични
Предполагам,че ако се сложат по два в двата края с необходимата твърдост и натяг не би трябвало да си разпробивам резервоара,но времето ще покаже ;)

Мерси за отговорите и трябва обсъждане иначе успехи няма :write:

А и тоз момък не е дупчил ама и принципа на работа не знам
http://www.bentaylorandson.co.uk/images/agw_0306.pdf
 

Termina4

Потребител
колко см^3 трябва да е горе доло задредукторната камера ако търся скорост 230-240 с баракуда 5.5 ( 125бара +- 2бара ми е налягането след редуктора)
Благодаря предварително

Поне има ли начин да сметна колко трябва да е :-[ дайте малко помощ в тази неясна засега материя :sorry:
 
A

Anonymous

Гост
ако покажеш какъв е редуктора ще е по-лесно
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Според мен за Кондора ще трябва да гониш 2000PSI, поне това са моите наблюдения.
 
A

Anonymous

Гост
Ако е с тарелчати пружни мога да помогна.
Имам в излишък. ;)
 
A

Anonymous

Гост
Не мога от снимката да преценя какъв е размера , но това , което имам е с външен диаметър 11,9 мм (утре ще кажа точно всички размери)
Ако ти свършат работа ти ги пращам.
15 със сигурност имам.

едит:
ще си платиш куриера само
 
A

Anonymous

Гост
Вътрешното Ф е 8мм, а външното 15,8мм
Мисля, че 12мм фъншно Ф ще станат. Би било проблем, ако са по-големи :) Само дано вътрешното Ф на твоите да не е по-малко.
 
A

Anonymous

Гост
15 mm външно не са.
На вайрауха оригинално са 12,4 ако не се лъжа , и първите , които поръчах пристигнаха сбъркани и са по-малки.
Утре ще премеря и ще кажа , ако не ти харесат погледни в полезни линкове мисля беше."Поръчкови" по твой размер излизат по около 53-55 ст. бройката.

едит:
всъщност погледни ТУК
това в случай , че моите не ти стават
:cheers:
 

Termina4

Потребител
Имам регулатор на 125 бара изходящо пружините са 15,8мм външно и 8мм вътрешен отвор броят им е 14 и са наредени ето така
тънката част вход налягане ((((((())(())( дебелата част изход налягане :bravo: :cheers:
 
Нагоре