РЕДУКТОРИ на налягането в PCP.

Nikolai12345

Потребител
А според мен щом пушката стреля добре с тези скорости и има толкова равно плато не я пипаи. Стреляи си и не си търси беля. Като сложиш редуктор тои отнема 30 >40 кубика от резервоара пленума наи малко 50 кубика и не е сигурно дали ще стигнат за тази мощност. Клапана веднага почва да работи по друг начин . Нови настроики и нищо не е сигурно . В края на краищата може и да постигнеш същия брои изстрели но с по ниска скорост а е възможно и точността да пострада зара ди различната работа на клапана. И всичко това заради някакви 10 изстрела които въобше не са сигурни. Но ако си твърдо решен да експериментираш като завършиш публикуваи резултата. Интересно ми е да разбера дали съм бил прав. Аз бих взел един z клапан и бих монтирал една бутилка 400 >500 кубика и без да пипам нищо ще получа минимум 20 изстрела горница.
Това е колега,че не смея да я човъркам вече,пушката ме очудва като точност!.Даже имам хубава цев пригодена за нея,ама пак не смея да я разглобявам да пробвам!Бутилка със Зетклапан мноооого сложно,ложата няма да стане,осмици трябват,оптиката спусъка....ужас е!
 

bateelmo

Потребител
Режеш резервоара след осмицата която държи уивъра на оптиката. Там монтираш зет прхода и бутилката тъкмо няма да пипш клапана . А частта от стария резервоар може евентуално да се използва за пауар пленум ако решиш по нататък да слагаш редуктор.
 

Nikolai12345

Потребител
Леле,колко съм бил изостанал!Ще го имам
Режеш резервоара след осмицата която държи уивъра на оптиката. Там монтираш зет прхода и бутилката тъкмо няма да пипш клапана . А частта от стария резервоар може евентуално да се използва за пауар пленум ако решиш по нататък да слагаш редуктор.
Лелее колко съм изостанал....Ще го имам в предвид за бъдеще при тунинг!Благодаря колега!
 

Stefan_top

Потребител
Здравейте колеги,на Бенджамин булдога ми се разхвърча регулатора и сега нямам идея коя пружина накъде трябва да сочи.Работното му налягане принципно е на 150-160 бара.Ако някой може да помогне със схема ще съм му благодарен.Това бялото уплътнение го изрязах от тефлон 1мм.Тефлона е от Микро макс
 

Attachments

  • IMG_20231213_134430.jpg
    IMG_20231213_134430.jpg
    284.7 KB · Прегледи: 35

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако ще сваляш редуктор, питанията следва да са преди, а не след.
Мери се дължината му, после като го отвориш си снимаш как са наредени пружините, мериш и тяхната обща дължина и евентуално на пакетите.
По принцип Булдога е без редуктор. Предполагам, че му е сложен от Хума. Виж на страницата им дали няма някаква информация.
А може и да им пишеш, да ти пратят схема на подреждане.
 

Attachments

  • Huma regulator revision guide(1).pdf
    174.8 KB · Прегледи: 11

Stefan_top

Потребител
Ако ще сваляш редуктор, питанията следва да са преди, а не след.
Мери се дължината му, после като го отвориш си снимаш как са наредени пружините, мериш и тяхната обща дължина и евентуално на пакетите.
По принцип Булдога е без редуктор. Предполагам, че му е сложен от Хума. Виж на страницата им дали няма някаква информация.
А може и да им пишеш, да ти пратят схема на подреждане.
Благодаря колега,редуктора изхвърча от налягането......абе беля стана и сега е на съставни части.
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Има ли размери на пленума за ARTEMIS P35 или P15 за редуктор HUMA?
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Питах и няма пленум.
А какво се прави, когато е бавен редуктора за да стане както трябва?
 
Последна промяна:

finata

Потребител
Питах и няма пленум.
А какво се прави, когато е бавен редуктора за да стане както трябва?
Когато моят хума пълнеше бавно пленума писах на Хума Мейл и получих отговор да развия малкото болтче. Така и направих и всичко се оправи. Прикачвам снимки. Надявам се да са от полза.
 

Attachments

  • Screenshot_2024-03-05-15-47-01-243_com.yahoo.mobile.client.android.mail.jpg
    Screenshot_2024-03-05-15-47-01-243_com.yahoo.mobile.client.android.mail.jpg
    98.4 KB · Прегледи: 66
  • Screenshot_2024-03-05-15-47-14-230_com.yahoo.mobile.client.android.mail.jpg
    Screenshot_2024-03-05-15-47-14-230_com.yahoo.mobile.client.android.mail.jpg
    78.9 KB · Прегледи: 65
Нагоре